Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgi Denizi, 

inploider

Düşüncelerinizin size mi ait gerçekten! Yarın bırakamayacağınız neye sahipsiniz!

Ekim 2016

Bilgi DeniziBilim konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilim

Bilim veya ilim,fiziki ve doğal evrenin yapısının ve davranışlarının birtakım yöntemler (deney, düşünce ve/veya gözlemler) aracılığıyla sist...

Ekim 2016

Bilgi Deniziİnsan Davranışları konu başlığını takip etmeye başladı.

İnsan Davranışları

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2016

Bilgi DeniziPsikoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Psikoloji

Psikoloji insan ve hayvan davranışlarını ve bu davranışlarla ilintili psikolojik, sosyal ve biyolojik süreçleri inceleyen bir alandır.

Ekim 2016

Bilgi DeniziDilara kişisini takip etmeye başladı

Dilara, Uzay Mühendisi, @dilara_ozgur

Ekim 2016

Bilgi Deniziİslam (İslamiyet) konu başlığını takip etmeye başladı.

İslam (İslamiyet)

İslâm, İslâmiyet veya Müslümanlık (Arapça: الإِسْلاَم  / El-İslām), tek tanrı inancına dayalı en yaygın İbrahimî dinlerden biridir. İslam,...

Ekim 2016

Bilgi Denizi bir yanıt verdi.

Tanrı neden kendisine itaat ve ibadet eden kullara ihtiyaç duymuştur? Ayrıca insanları neden direkt olarak kendisine itaat ve ibadet eden yaratıklar olarak yaratmamıştır? Bu mükemmel varlık neden kendi yarattıklarını sınama ihtiyacındadır?

Öncelikle böyle bir ihtiyacın olduğu nerden biliyorsun!! Sana okulda, çevrende, ailende anlatılan böylesine bir inanış olabilir ama resüller ve nebilerin anlattığının senin sorduğunla alakası yok. Yarım doktor candan, yarım bilgi gerçekten uzaklaştırır insanı.

Kendinden yola çıkacaksın ve bakacaksın sen nelere ihtiyaç duyuyorsun? Senin ihtiyaçların hep günlük ve bedeninin istek ve arzularına dönük ihtiyaçlar... Galaksinin birşeye ihtiyacı olur mu! Bak ihtiyaç kavramı nasıl düştü boşluğa!

İşte her insanın hiçbirşeye ihtiyacının olmadığı bir yönü var ve yeryüzünde çok az insan kendisindeki bu ihtiyaçsızlık yönünü keşfetmiş ve hep bizlere farklı isimlerle ihtiyaçsız yönümüzü anlatmışlar yıllarca.

Sen peki hazırmısın kendindeki bu ihtiyaçsızlığı tespit etmeye? İşte bunu tespit etmek istersen başlar o zaman sınama, elindekileri birer birer kaybetmeye başlarsın ki ihtiyaçsızlığı hissedesin!
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

İslam (İslamiyet)

566 Kişi   261 Soru

İnsan Davranışları

3827 Kişi   962 Soru

Psikoloji

2905 Kişi   966 Soru

Bilim

859 Kişi   286 Soru