Bilmek istediğin her şeye ulaş

Birkan Aydin,

Bilgisayar Programcısı

Sometimes you win, sometimes you learn... Natural Born Anarchist.. 14 yaşından beri kahvenin gücüne inanıyor. :)

Birkan Aydin'in Kadınlar  konu başlığındaki yanıtları

Kasım 2014

Birkan Aydin

Erkeklere, tecavüz etmemelerini öğretmek yerine.. kadınlara, tecavüze uğramamaları yönünde dikkatli olmaları telkininde bulunan bir toplumda yaşıyoruz lakin cinsel taciz ve tecavüzün engellenebilmesi için ne gibi önlemler alınabilir?

İnsan ırkı henüz evrimini tamamlanamadığından "Yoldan geçen kadına yiyecekmiş gibi bakmak " olayının uzun yıllar daha devam edeceğine inanıyorum. Kültür denilen olay, bir coğrafya üzerinde yaşayan insanların eğitim düzeyleri ile alakalı olduğu kanısından yola çıkacak olursam, bizim kültürümüzde kadınların kendilerini daha çok uzun yıllar koruması gerekecek.
Atasözlerimizde bile
- Dişi köpek kuyruk sallamazsa, erkek köpek peşinden koşmaz
- Kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin
- Kadın erkeğin elinin kiridir.

Tarzında bir sürü atasözümüz bulunduğundan, "Eksik etek" olarak tabir edilen kadınların elbette kendilerini korumaları gerekecek. Cinsel tacizin önüne geçebilmek için, bu davranışları yapan kişi ve kişilerin ailelerinden başlamak gerekiyor eğitime, nede olsa "Katranı kaynatsam olur mu şeker, cinsini s... Yine cinsine çeker. "
Haziran 2014

Birkan Aydin

Güzel bir kadın mı daha şanslıdır, çekici bir kadın mı?

Şahsım adına, uzun soluklu bir ilişkilerde güzellik ve çekicilik anlamını yitiriyor. Ben konuşurken sıkılıp sıkılmadığıma bakıyorum sonuçta 7/24 sevişecek halimiz yok ya.. .
Eylül 2014

Birkan Aydin

Blog yazarı kızların hazırladığı "Çantamda ne var?" tarzı videoları daha çok kadınları mı izler erkekler mi? Neden?

Nişanlımla dışarı çıktığımda yaşamış olduğum tecrübelere dayanarak şunu diyebilirim ki, eğer düğün vs gibi bir yere gidersek, elinde el kadar bir çanta ve içerisinde sadece kimliği oluyor. Yok vakit geçirmek için dışarı çıkıyorsak, benim cüzdan, anahtar, sigara ıvır zıvır ne varsa onun çantasında oluyor. Açıkçası merak edilecek çok bir şey yok :) Bir insanın herhangi bir psikolojik sorunu yoksa neden çantasındakileri başkalarıyla paylaşmak istesin ya da biri bunu neden izleme gereksinimi duysun :)