Bilmek istediğin her şeye ulaş

Grafik&Web Tasarımcı Eğitmeni Birweb Design inploid.com'da 0 soru sordu, 6 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Şubat 2017

Birweb Design bir yanıta alt yorum yaptı

Nasıl ?
Http: //akillipati.com adresinden hit arttırabilirsiniz
Aralık 2014

Birweb Design bir yanıt verdi.

Hangi tarayıcı ve arama motorunu kullanıyorsunuz?

Öncelikle Google Chrome ve Google Arama motorunu genelde tercih ederim.
Ama yandex tarayıcı ve yandex arama motoruyla metrica gibi diğer hizmetlerininde google dan eksik kalır yanı yok hatta Yandex metricayı web yöneticilerine mutlaka tavsiye ederim.
Bunların dışında Maxthon Tarayıcıyı mutlaka öneririm arkadaşlar. İçerisindeki uygulamaları harika. Özellikle webmasterların beğeneceği bir tarayıcıdır.
Aralık 2014

Birweb DesignTurker İnanmaz kişisini takip etmeye başladı

Turker İnanmaz, Grafik Tasarımcı, @turkerinanmaz

Beşiktaş | Dokuzçeyrek

Aralık 2014

Birweb Design bir yanıt verdi.

Restoranlar için çok temalı bir site hazırlıyorum. Gelişmiş admin paneli ile herşeyi yönetmek mümkün. Sizin bu sektörde gördüğünüz açıklar nedir?

Daha önce böyle bir proje için tasarım departmanında görev almış birisi olarak; Öncelikle Web sitesinin program ve tasarımında görev alan arkadaşın siteye kendi gözüyle ya da restaurant sahibi gözüyle değilde sipariş verecek müşteri gözüyle bakması gerekiyor. Örneğin; Eşini ve çocuklarını memlekete tatile göndermiş evde tek başına kalmış mutfağın nerede olduğunu bilmeyen bir adamın karnı acıkır ve facebookta dolaşırken bir reklam görür (SEO olayı) 4 çeşit yemek sadece 12 lira 30 dk da evinize servis ... Siteye tıklar. Bu adamın tek derdi bir menü ya da bir çeşit yemek seçip hemen sipariş vermektir çünkü karnı acıkmıştır ve iki yumurta kırmayı bile bilmiyordur :)
Site öyle olmalıki açıldığı zaman reklamlardan restaurantların tanıtımlarından, başarı öykülerinden bunalmış bir tasarım yerine müşterinin istediğini sunan ve müşteriyi uğraştırmadan en hızlı şekilde siparişini vrebileceği aynı zamanda çekici ve iştah açıcı görsellerinde olduğu responsive, creative bir tasarım sergilemeli.
Görsel hem şık olmalı hemde müşteri odaklı olmalı. Şık olmayan sadece müşteri odaklı bir tasarımda tutmayacaktır bu sektörde. Sizde biliyorsunuzki ülkemizde önce görünüm satış yapar sonra dil :)

Bunların haricinde ben yemek siparişi verecek olsam mutlaka evime yakın bir adres olmasını isterim ve mutlaka restaurantlar da müşterilerinin onlara yakın olmasını tercih edeceklerdir.
Mesela ben bir Pizza firmasının reklamını görmüştüm 30 dk da spariş kapınızda diye. Telefon ettim sipariş verdim adresi verdiğimde oraya servisimiz yok dedi :) ne oldu o firma benim gözümde bitti :)

Şimdi burada seni ilgilendirmeyen bir durum var gibi duruyor ama bu senin web sitenin prestiji için kesinlikle çok önemli. Sen diyebilirsinki ben restaurantları bulayım onları siteme kazandırayımda gerisini onlar halletsin. Ama burada birşeyi atlıyorsun. Müşteri İlk önce senin sitenle muhattap oluyor ve her türlü sorunda seni blecekler. O yüzden aşağıda arkadaşın dediği gibi resim çekme olayında da aslında o restaurantın resminin ürün fotolarının iyi ya da kötü olması tamamen senin prestijin için önemli. Birde bu piyasa da gerçekten prestij yapmak ve geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız satış ekibine mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Satış ekibiniz portföyünüzü dolaşıp ürününüzü tanıtmalı ve satışını yapmalıki sizde sitenizin reklamını yapıp geniş kitlelere duyurabilesiniz ve atak yapabilesiniz.

yazılım konusunda eksiklikler olabilir çok büyük eksiklikler olmadığı sürece bunlar zamanla görüle görüle geliştirilebilir önemli olan müşterinin vereceği siparişin tam olarak istediği sipariş olup olmadığı, ne kadar zamanda elinde olduğu ödeme kolaylığıdr. Yani herşey MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ için olmalıdır. Hizmet sektöründe başka bir anlayış hizmetin hüsranla sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Projenizde başarılar dilerim.
Aralık 2014

Birweb Design bir yanıta alt yorum yaptı

Desenize bilim kurgu filmleri gerçek oluyor :)


Artık bu bileklik ile işiniz kolay sizlerde cicret adı verilen bu bilekliklerle kolunuza yansıyan ekranla görüntüleri vücüdunuzda göreceksiniz evet yanlış duymadınız.
Kolunuza yansıyan bir projeksiyon yardımıyla telefonunuza uzaktan bağlanmak mümkün oluyor bu projeyi yapan bir Paris merkezli bir firma haziran gibi piyasaya çıkması bekleniyor.


Aralık 2014

Birweb Design bir yanıt verdi.

Twitter'da otomatik botlar ne kadar güvenilir? Takipçi satın almak sizce mantıklı mıdır?

Takipçi satan kişi ya da firmalar şu şekilde çalışırlar.
1. Bir program ya da web sayfaası aracılığı ile insanlara size takipçi vereceğiz, takipe dene 50 takipçi gibi sözlerle bir şekilde uygulamalarına kayıt edip kendi hesaplarını da takip ettiriyor böylece ellerinde binlerce yüzbinlerce takipçi oluyor ve buna organik takipçi de diyorlar. Bu organik takipçileri zamanı geldiğinde onlardan takipçi satın alan kişiye programları ya da uygulamaları sayesinde o kullanıcıların insiyatifi dışında takip ettiriyorlar böyle ce sıfırdan binlerce takipçin oluyor ve bunların geneli bir süre sonra seni siliyorlar :)
2. Yol olarak yine programlar aracılığı ile sahte hesaplar açıyorlar yüzlerce binlerce bu hesaplarla da takipçi satın almak isteyenlerin hesaplarını takip ettiriyorlar ki bu hiçbir işe yaramaz en azından yukardaki tekniğe göre.

Aslı sak arkadaşın da dediği gibi bence bu işin uzmanlarına danışıp ilgi alanına göre nasıl hedef kitlenin seni takip etmesini sağlarsın o tarz çözümlere yönel derim ben. Ayrıca aşağıdaki makalemde bir nebze işine yarayabilir
birwebdesign.com/twitter-da-takipci-artt. . .
Aralık 2014

Birweb Design bu yanıtı beğendi:

Profesyonel anlamda PHP öğrenmek istiyorum. Youtube üzerinden dersleri takip ederek bunu yapabilir miyim? Yapabilirsem ne kadar zamanımı alır?

1- Videolar ve video setler takip et.
Tek basina yetmez.

2- Kitap(lar) bitir.
En az bir kitabi basindan sonuna kadar takip etmen gerekir.

3- PHP referansi ( docs.php.net/manual/tr/ ) oku.
3.1- Kucuk bir tutorial var icinde
3.2- Kontrol yapilari (if, for vb)
3.3- Function, class mevzulari
3.4- Fonksiyonlar, ozellikle array ve string fonksiyonlari, ana listelerini oku (list of array functions,..), iclerinden hangilerinin sana lazim olabilecegi, ne durumlarda kullanacagin konusunda biraz kafa yor.
En az bir hafta ayirmalisin.

4- Acik kaynak projelerin kodlarinda gez.
Ornegin Wordpress PHP ile yazilmis bir projedir. Kaynak kodunda gez, nerede neyi cagirmis, neden cagirmis, hangi dosya ne yapiyor, incele.. Saatlerini, gunlerini harca.

5- Baslangicta hepsinden, ilerleyen donemde cogundan olmak uzere, Turkce kaynaklardan uzak dur ( docs.php.net haric).
Bizde eksik bilgiyle tutorial yazan coktur, o eksik/yanlis bilgi etrafinda toplanan da cok olur. Dogru bilen de Turkce olarak yazmaya zaman harcamaz cogu zaman. O nedenle Turkce kaynaklardan uzak dur diyorum. En azindan PHP noktasinda dogruyla yanlisi birbirinden ayird etmeyi ogrenene kadar. Unutmamak lazim, yanlis ogrenirsen oyle kalir, duzeltmek cok zordur.

6- Belli bir noktaya geldikten sonra uzunca bir zaman 'acaba daha iyi bir yolu olabilir mi' diye arastirmaya zaman harca. Senin 'bir sekilde' hallettigin mevzuyu cok daha 'guzel' bir sekilde halletmenin bir yolu olabilecegini bil ve arastir.
Biraz soyut olacak ama ornek vereyim. Bir array'deki elemanlarin id sutunlarini benzersiz almak istiyorsun diyelim. 'Az bilen' programci bu isi donguyle halleder. Ayri bir array olusturur, donguyle array'de olup olmadiklarina baka baka id sutunlarini alir. Minimum 4 satir kod. 'Iyi bilen' programci tek satirda halleder, array_unique ve array_column veya en kotu ihtimal array_map fonksiyonlarini kullanir. Ilk yontemle isini hallettiysen ve daha iyisi var mi diye bakalak olmazsan oyle gider. .

EDIT
7- Kopyala-yapistir yapma. Hicbir zaman. Bakarak yaz, ama kendin yaz. Noktali virgulleri unut, parantez acik kalsin, fazla parantez kapansin, hata yapabilecegini, en cok hangi hatalari yaptigini, hata yapmamayi ogren.

8- Tamamlama ozelligi olmayan/az olan bir editor/IDE kullan. Tamamlama ozelligi gelismis bir editor beyni tembellige iter, daha az dusunursun. Oysa bir konuyu daha iyi ogrenmenin ilk kosulu beyni o konuyla daha fazla mesgul etmektir. Ornegin PHPStorm, o kadar iyi bir IDE'dir ki, hata yapmana musaade etmez. Yeni ogrenen biri icin cok kotu bir durum.

9- Yetenekli, sade bir editor kullan. Bu biraz kisisel tercih meselesi ama ekran ne kadar bos olursa PHP'ye o kadar kafa yorabilirsin. PHPStorm'un ekran goruntulerine baktiginda kod alani ekranin yarisi falandir. Ama Sublime Text'in ekran goruntulerine baktiginda ekranin tamami koda ayrilmistir. Beyninin tamamini koda odaklarsan daha yogun calismis olursun. PHPStorm yeteneklidir ama sade degildir, kodun icine bir suru isaret koyar, her satirda, hem yerde yardimci olur. Ama Sublime Text sana hic karismaz, ne istiyorsan onu ve nasil istiyorsan oyle yapmana izin verir.

10- Ayni kodu tekrar tekrar yaz.
Diyelim 6 ay sonra kendi blog uygulamani yazdin. Kod yazarken bir yandan kirlenen birseydir. Kendi kodlarini bazen parcalar halinde duzelte duzelte ve bazen de sil bastan tekrar tekrar yazarsan kendine hem tecrube, hem hiz, hem de neyi nasil yapacagin konusunda yatirim yapmis olursun.
Aralık 2014

Birweb Design bir yanıta alt yorum yaptı

Betimlemelerinin detayından dolayı size rus yazarların tümünü önerebilirim. Romanlardaki metimlemeleri hayal ederken zaten beyniniz oldukça fazla çalışıyor. dostoyevski yi ele alalım örneğin bir karakterin yüz yapısını bir kaç sayfayla bile betimleyebilecek bir güce sahip yazar ve siz o detayları mutlaka okurken canlandırmak zorundasınız her betimlemede sanki puzzle ın yerine eşini yerleştirir gibi sürekli beyninizi çalıştırıyorsunuz geneli için sıkıcı olabiliyor ama benim için harika bir edebiyat dünyası rus edebiyatı. hack london martin edeni gorkinin kitaplarını, ostrovoski dostoyevski... gibi yazarları tavsiye ederim bu yönüyle. hayal kurmak sadece bilim kurgu ya da polisiyelerde olmuyor. betimlemelerin yoğunluğu da önemli bu açıdan.
Aklından bir sayı tut john verdon ve Göçebe - Stephenie Meyer Tavsiye ederim
Aralık 2014

Birweb DesignHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Aralık 2014

Birweb Design bir yanıta alt yorum yaptı

O zaman Berkin yukarda yazdığı yazı burada devreye giriyor. Dini yönden birşey diyemem din sorgulanamaz olduğu gibi kabul edilir bunu biliyorum ama kendi kıt mantığımla düşündüğümde yukarda berk kardeşinde dediği gibi eğer ilk insanlar konuşabiliyorduysa neden bu kadar farklı dil türedi dünya üzerinde. Madem ibranice konuştu ilk insan sonrasında gelen insanlarında ibraniceyle devam etmeleri gerekmezmiydi... bu sadece aklıma gelen bir soru ve şimdi bunun cevabını açıkcası merak ettim.
Tevrat, Kur'an ve İncil'e göre Allah Adem ile Havva 'yı yarattıktan sonra onlara konuşmaları için dil olarak İbranice 'yi öğretmiştir. Zaten bu doğrultuda daha sonra Tevrat indirilmiş ve bununla birlikte İbranice yayılmaya başlamıştır ama tabi bunun bilimsel dayanağı nedir ya da buna alternatif cevaplar nelerdir? Araştırdım ama kesin bir cevap bulamadım. Yazı tarihi Sümerler'in konuştuklarını yazıya aktarmasıyla birlikte başlamıştır. Bunun öncesinde de insanlar, pek dil olarak değerlendirilmesi mümkün değilse de, beden dili aracılığıyla anlaşmaktaymış.
Aralık 2014

Birweb Design bu yanıtı beğendi:

Dünyada ilk konuşulan dil hangisidir?

Dünyanın milyarlarca yıl önce oluştuğu söyleniyor; insanlığın da milyonlarca yıl önce... İnsanoğlunun sürekli üreyen bir canlı türü olduğunu hepimiz biliyoruz. Sürekli üreyen insanlar, dünya üzerindeki sayılarını da doğal olarak arttırıyorlardı. Sonuç olarak toplumlar oluşmaya başladı. Bu toplumlar bir zaman sonra birbirlerinden koptular ve farklı yerlerde, farklı bölgelerde birbirlerinden ayrı yaşamaya başladılar. Yaşadıkları yerlere göre hepsinin ihtiyaçları (temel ihtiyaçlar dışında) farklılıklar gösterdi. Bu ihtiyaçlar sonucu kendi aralarında iletişime geçmek zorundaydılar.

Şu an Güney Amerika diye tabir ettiğimiz yerdeki yaşam standartı farklıydı, kutuplara daha yakın bölgelerde yaşam standartları başkaydı. Bu insanlar, yaşam standartları, ihtiyaçları gibi konular üzerinden kendi aralarında iletişimde olduklarını düşündüğümüzde, farklılık gösteren yaşam standartlarından dolayı iletişimde oldukları konular da farklılıklar gösteriyordu. Birbirlerinden çok uzakta ve haberleri olmadıklarından dolayı da her nesneye kendilerince hitap etme gereksiniminde bulundular. Yani insanlar konuşmaya başlamasından günümüze kadar ki süreçte, -farazi konuşmak gerekirse- bir topluluk elmaya "kiki" derken, başka bir topluluk "hoho" gibi şeyler dediler.

Yakın tarihte bile; bundan 100 yıl önce, yaşadığımız topraklar üzerinde konuşulan dil başka iken şimdi farklı bir dil konuşuyoruz. Ve biz burada milyonlarca yıldan bahsediyoruz ki; milyonlarca yıl içinde değişime geçen kelimeler, nesnelere verilen yeni kelimeler hesabına girdiğimizde aşırı derecede konular ortaya çıkacaktır.

Demek istediğim milyonlarca yıl içinde insanların sürekli bir şeyler öğrendikleri ve ürettikleridir ki hala bir şeyler öğrenip, üretiyoruz. O yüzden benim düşünceme göre ilk insanlar konuşamıyordu. Bu kabiliyetleri sonradan kazandılar; pek çok şeyi sonradan kazandıkları gibi. Düşünsenize... ilk insanlar konuşabilseydi, şu anda bu kadar farklı ırklar, yaşamlar, kültürler, insanlar; yani genel olarak bu kadar farklılık olur muydu? Bence olmazdı. Bu benim düşüncemdir.

Çok daha fazla şey yazabilir, örneklendirebilirdim ama bu kadarın yeterli olacağını düşünüyorum. Ben böyle düşünüyorum, siz daha farklı düşünebilirsiniz, başkası daha farklı düşünebilir. Zaten ilk insanlar konuşuyor olsaydı, aralarındaki iletişim bağı da çoğunlukla aynı olacaktı ve çoğumuz da aynı şeyleri düşünüyor, konuşuyor olmaz mıydık?
Aralık 2014

Birweb Design bir yanıt verdi.

Hayal gücümüzün gelişmesi için hangi kitap veya filmleri önerirsiniz?

Aklından bir sayı tut john verdon ve Göçebe - Stephenie Meyer Tavsiye ederim
Aralık 2014

Birweb Designİnternet konu başlığını takip etmeye başladı.

İnternet

İnternet, dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır.TDK, İnter...

Aralık 2014

Birweb DesignVaroluş Hakkında konu başlığını takip etmeye başladı.

Varoluş Hakkında

Düşünmekle başlıyor her şey...

Aralık 2014

Birweb DesignBilgisayar konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilgisayar

Altbaşlıklara ayrılmış şekilde genel bilgisayar mevzuları.

Aralık 2014

Birweb DesignKitaplar konu başlığını takip etmeye başladı.

Kitaplar

Kitap, bir kenarından birleştirilerek dışına kapak takılmış yani ciltlenmiş, (kâğıt, parşömen vb. malzemeden üretilmiş) üzeri baskılı sayfal...

Aralık 2014

Birweb DesignBilgisayar Programları konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilgisayar Programları

Bilgisayar programları üzerine sorulmuş sorular ve bazı programların detaylı incelemeleri..

Aralık 2014

Birweb DesignYazılım Geliştirme konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazılım Geliştirme

Yazılım geliştirici, yazılım geliştirme işini meslek edinmiş kimse. Bu terim genelde yazılımın kodlarını yazan kişiler için kullanılsa da, y...

Aralık 2014

Birweb DesignSosyal Medya konu başlığını takip etmeye başladı.

Sosyal Medya

Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılması...

Aralık 2014

Birweb DesignSiyaset (Türkiye) konu başlığını takip etmeye başladı.

Siyaset (Türkiye)

Siyaset veya Politika, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. Siyaset kelimesi Arapça Seyis (At Bakı...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Siteleri

3387 Kişi   267 Soru

Sinema

3250 Kişi   301 Soru

Filmler

3383 Kişi   192 Soru

Web Tasarım

1236 Kişi   215 Soru

Web Tasarımcısı

533 Kişi   48 Soru

Grafik

153 Kişi   27 Soru

Grafik Tasarım

536 Kişi   75 Soru

Grafik İşlemcisi

33 Kişi   2 Soru

Tasarım

376 Kişi   53 Soru

Tasarımcı

135 Kişi   4 Soru

Grafik Çizimi

48 Kişi   10 Soru

İnfografik

9 Kişi   3 Soru

Tasarım Ve Yazılım

37 Kişi   9 Soru

Grafiker

27 Kişi   12 Soru

Amblem

1 Kişi   1 Soru

Tasarım Desenleri

3 Kişi   0 Soru

Web

459 Kişi   172 Soru

Arama Motoru (Search Engine)

147 Kişi   46 Soru

SEO (Search Engine Optimization)

179 Kişi   50 Soru

İnternet

2624 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2632 Kişi   444 Soru

İnternet Teknolojileri

1269 Kişi   171 Soru

Bilgisayar Programları

1843 Kişi   180 Soru

Yazılım Geliştirme

1230 Kişi   187 Soru

Siyaset (Türkiye)

1479 Kişi   473 Soru

Varoluş Hakkında

2901 Kişi   1061 Soru

Kitaplar

3135 Kişi   269 Soru

Sosyal Medya

1440 Kişi   213 Soru