Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bob Marley,

Yüksek Lisans Öğrencisi

Savaşa , şiddete , işkenceye karşı durmak; tek kelimeyle hoşgörüsüzlüğün önüne dikilmek ve son olarak, boş ve aptalca olan ne var ki ağız dolusu gülmektir.

Mart 2017

Bob Marley bir yanıt verdi.

Da Vinci metodu hakkında neler biliyorsunuz ve uygulama haline getireniniz oldu mu hiç?

Merhba
Soruyu gördüğümde ilk olarak'' for no good reasona RALPH STEADMAN'' belgeseli aklıma geldi. Küçük bir kesit var belgeselde Da Vinc'ye değiniyor. İzle bence güzel bir belgesel. Aslına bakarsan çok geniş bir yelpazede sormuşsun sorunu çünkü adamın el atmadığı alan yok. Mühendis olduğunu göz önünde bulundurursak mimari tarafını baz aldığın çıkarımında bulunabilirim. Mimari alanda da en az benim kadar bilgi sahibi olduğunu varsayıyorum.Benden daha bilglisindir. Bu yüzden bu soruyu senın değil de benim sana yönlendirdiğimi ve cevap beklediğimi söyleyebilirim. Yani cevap bekliyorum. ''Da Vinci metodu hakkında neler biliyorsunuz ve uygulama haline getireniniz oldu mu hiç? '' (Lütfen mimari alanda yaptığı çalışmaları ele alın).. Sorudan kaçıp soruyu sorandan cevap beklemek bu olsa gerek : )... Ama adamın dahi olduğu yadsınamaz.
Ağustos 2016

Bob Marley bir yanıt verdi.

Şu zamana kadar izlediğiniz en güzel film nedir ve neden?

Hunger (Açlık)
Michael Fassbender in basrolde oynayip BOBBY SANDS i canlandirdigi ve aclik greviyle pasif direnisin gucunu anlatan olaganustu bir film.
Haziran 2016

Bob Marley bir yanıt verdi.

İyi bir öğretmen nasıl olmalıdır?

Baskın olmayan . Öğrencilerin rahat bi nefes almalarına müsaade etmesi ve konuşanları feğil konuşmayanları uyarması .(aksi takdirde tek tip içine kapanık çük kafalı bir nesil ortaya çıkıyor)
espri yeteneği olan
öğrencileriyle iletişime değer vermesi
kurallara aşırı bağlı olamayan not veya ceza yoluyla göz korkutmaması.
birikimli olması.
Haziran 2016

Bob Marley bir yanıt verdi.

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

Ötekileştirilen / farklılaştırılan durumlara dem vurulması...

Okuyup arastirmayan körü körüne bağlı bir zihniyet tarzı.