Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bora Hug, 

Serbest Meslek

Serbest Meslek Bora Hug inploid.com'da 1 soru sordu, 44 soru yanıtladı ve 5 takipçisi var.

Ocak 2015

Bora Hug bir yanıt verdi.

İnternet üzerinden mobilya alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Bazı şeyler inetren üzerinden alınmaz diye düşünüyorum. Bunların başında mobilya gelir.yerinde gidip görmeli özelliklerini bizzat satıcıdan dinlemelisiniz..internetteki mobilyayla size gelen mobilya bambaşka olabilir bu da iade konusunda sıkıntılar yaratabilir. .
Ocak 2015

Bora Hug bir yanıt verdi.

Yazılım şirketi kurmak istiyorum. Teknik işlere çok karışmadan, istediğim işi nasıl kurup yönetebilirim? Sektörde ne gibi dezavantajlarım olur? Ne tavsiye edersiniz?

öğrenmeye çalışmaya devam edin bu sırada bir yazılım şirketine girip staj yapın böylelikle işler nasıl yürüyor öğrenmiş olursunuz.. Bunun ardında şirket kurmaya kalkın yoksa açtığınız gibi kapatırsınız. .
Aralık 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Aliexpress.com'dan bir ürün sipariş ettim, 1.5 ay oldu ancak hala elime ulaşmadı. Kargomun nerede olduğunu öğrenmem için ne yapmam gerekiyor?

Ürün takip numarasından ürününüzün nerede olduğunu bulabilirsiniz yada müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçin
Aralık 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Yeni yıl için ilginç, yaratıcı hediye fikirleriniz nelerdir?

Kişiye özel bir takvim olabilir. Tabi bunun için önceden hediye edeceğiniz kişinin 12 farklı resmi elinizde olmalı.. Bunun için facebook size yardımcı olacaktır :) hemen ardından elinizdeki resmilerle dijital baskı yapan yerlerden birine gidip takvim bastırabilirsiniz. .
Aralık 2014

Bora Hug bu yanıtı beğendi:

Yeni yıl için ilginç, yaratıcı hediye fikirleriniz nelerdir?

Güzel olmaz mıydı? Ama hepsi şarap sanırım, karışık olsun.

Yılbaşı
Aralık 2014

Bora Hug bu yanıtı beğendi:

Dünyayı kurtarmak için ne yapıyorsunuz?

Geceleri siyah spandex'imi ve maskemi takıp kanunsuzları avlamak için nöbet tutuyorum.
Ekim 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Balık hallerinde, serbest piyasa şartlarında, fahiş fiyatlarla satış yapanlarla yasal zeminde nasıl mücadele etmeliyiz?

Fahiş fiyatlarla satış yapanların olduğu yerde fiyatları normal olanlar muhakkak vardır. Balıkları o normal fiyattan satanlardan alabiliriz. Yasal zeminlerde bu gibi durumlarda yapılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum...
Ekim 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Satış danışmanları ne yapınca sinirleniyorsunuz? Sizce müşterilerle ilgileniyorlar mı yoksa amaçları sadece satış mı yapmak?

Şahsen beni tanımadığı halde senli benli olunduğunda sinirleniyorum. ""beyefendi" demesini beklemiyorum ama en azından "abi" diyebilir (genelde satışçılar 19-20 yaşındaki gençler... ben 36 yaşındayım) bunun dışında müşteriyle gerçekten ilgilenip ona uyan şeyleri bulan işimi iyi yapayım diyen satış danışmanlarıda var sadece satış yapayım paramı kazanayım bedeninden şundan bundan bana ne diyende var.zaten öylelerinden bir şey almıyorum
Ağustos 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Türkiye'de sizce şirketler toplu ürün alırken internete güveniyorlar mı?

Güvenilir olmak için şeffaf olmak lazım. Firmayla ilgili her bilgiye rahatça ulaşmak lazım işte şirketler bunu göz önünde bulundururlar. İnternetten ürün alırken firmaların iyi araştırılması gerekir. Şirketin internet adresinden hakkında gerekli bilgilere sahip olmadan ürün alınmamalı. O şirketin internette bir adesi yoksa, bir isimden ibaretse uzak durmalı.
Ağustos 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Vergi levhası nasıl oluşturulur ve her işyerine asılmak zorunda mıdır?

Vergi levhası zorunludur... Vergi levhasını vergi dairesinin internet sitesinden alabilirsiniz
Temmuz 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Haziran 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Dekoratif ve hediyelik eşya üzerine bir e-ticaret sitem var. Sattığım ürün fiyatları 50-750 TL arası değişiyor. Satışlarımı nasıl arttırabilirim?

Sosyal medyada reklamınızı yaparak sitenizi bilmeyenlere ulaşabilirsiniz, facebookda sitenizle ilgili bir sayfa açabilir sattığınız ürünlerin bir kısmını orada teşhir eder daha fazlasını görmeleri için sayfaya sitenizin bir linkini koyabilirsiniz. Böylelikle ziyaretçi sayınız artacağı gibi o ziyaret edenlerden satın almalarda olacaktır. Ayrıca sattığınız ürünlerle ilgili çeşitli kampanyalar yapmakta satışlarınızı arttırabilir.
Haziran 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Mayıs 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü için hangi özelliklere sahip olmak gerekir? Mezun olunduğunda yapılan iş tam olarak nedir? Tavsiye ediyor musunuz?

Uluslararası taşımacılık sektörü uzun yıllardır gözde olan mesleklerin başında geliyor.mezun olunduğunda uluslararası taşımacılık yapan firmaların ithalat ihracat bölümlerinde iş bulma olanakları vardır. Bu bölümde çalışacak olanların analitik düşünceye sahip olması, organizasyon yeteneğinin olması ilerde işlerinde yükselmek ve hatta belkide kendi firmalarını kurmak için büyük bir artı olacaktır.
Nisan 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Türkiye'de ne satılabilir? Yurtdışından ne getirip satılabilir?

Bunun için öncelikle araştırma yapmak gerekiyor. Burada olmayan yada az olan ürünler nelerdir bilmek lazım ona göre yurtışından en uygun fiyata temin edip satmalı...
Mart 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Her markanın kendine has bir kokusu olabilir mi?

Olabilir tabi ama bu birazda insanların o anki psikolojisiyle orantılı bir durum... kişi markayı kokladığında o anki ruh haline göre bir koku hissedebilir ...
Mart 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Internet'ten bir ürün satın alıp da memnun kalmadığınız oldu mu? Neden? Bu sizin Internet'ten alışveriş etme düşüncenizi etkiledi mi?

Zaman zaman internetten alışveriş yapıyorum... alacağım ürünü bilinene sitelerden aldığımdan memnun olmama gibi bir durumum olmadı...
Şubat 2014

Bora Hug bir yanıt verdi.

Daha Fazla