Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Börteçine inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ocak 2014

Börteçine bir yanıt verdi.

Genel ve yerel seçimlerde siyasi parti tercihiniz farklı olabiliyor mu?

Olabiliyor tabi ki ; şahsen yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül'ü (CHP) genel seçimlerde de Osman Pamukoğlu'nu (HEPAR) destekliyorum.
Ocak 2014

Börteçine bu yanıtı beğendi:

Şu anda Recep Tayyip Erdogan dışında başbakanlık yapacak bir siyasetçi var mı?

Yani bir başbakanın hiç bir bilgi bilmesine de gerek yok, verileni iyi okusun yetiyor maalesef. Özellikle orta yaş grubu insanlar sadece dış görünüşüne bakar. Kimse ne konuştuğuna bakmaz bile. Baksana adam en son Kıbrıslılara "BESLEME" dedi. Sma hitabetli bir şekilde dedi! İşte iş burada kopuyor. Bu ülkeye bağımsız düşünce lazım, lider lazım değil. Düşüncelerini hitabetini BAĞIMSIZ şekilde dillendirirse Tayyibi bile desteklerim ben, ama nerdeeee.

Sevgili hawk görüyorsun ki gerçek şeyler her zaman taşlanır..Tayyip yıllardır halkı tehdit ediyor resmen..Ha bazı durumlarda da mağduru oynuyor..Aslında halkımızın iki zaaf noktasını kullanabiliyor, başka bir özelliği yok. İddia ediyorum Tayyip karşımda canlı yayında tutunamaz bile. Gidin çağırın geçsin karşıma. Tabi diyeceksiniz ki kaale bile almaz. Doğru çünkü o bir başbakan değil mi? Halkı neden kaale alsın? İşte zaten ip buradan kopuyor. Siyaset cahili olduğumuz için bir başbakanı ilah zannediyoruz. Halbuki o bizim hizmetçimiz. Bizim dediklerimizi yapmakla yükümlü bir hizmetçi! Siyasetçi, ancak öyle düşünürse siyasetçi olur. Halkı azarlayarak bir yere gelinmez..

Sevgili KaraCahill...'hiç bir sorunu olmayan' derken ciddi değilsin değil mi? Eğer bir başbakanı ' iyi konuşabilen,lider özellikli' biri diye tanımlarsan kesinlikle katılıyorum. Dünyada bile ötesi yok, buna lafımız yok. Ama eline verilen her şeyi sırf iyi okuyor diye de desteklemem ben kimseyi!

RTE dışındaki neredeyse herkes zaten yapabilir..Önemli olan dışarıyla anlaşma yapmadan başkanlık edebilmek. Figüranlığın ötesine gidilmeyecekse RTE ile birlikte tüm liderler de başbakan olabilir, zaten verileni yapacaktır. Ama dışarıya kapalı olacaklar arasında doğu Perinçek, Osman Pamukoğlu ve Haydar Baş var. Mümtaz Soysal'ı da unutmamak lazım. Kılıçdaroğlu dışarıya bağımlı olmayabilir ama içeride çok tutunamayabilir..
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.