Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizce Öğretmeni Selin inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 7 takipçisi var.

Aralık 2012

Selin  yeni bir  gönderide  bulundu.

sevgisiz öğretmenleri kınıyorum!

özel ders verdiğim öğrencilerimden iki tanesi göz teması kuramamakta. bir tanesi sınıf temposunun gerisinde kalmış ve terk edilmiş, bir diğeri ise azar işittiği için öğretmeniyle iletişimi koparmış ve anlatılanlara hakim olamadığında soramadığı için konulardan kopmuş. şimdi bu çocuklara yazık değil mi? ikisi de 5. sınıf öğrencisi ve ikisi de İngilizce konusunda panik ve çekingenlik içinde. hayatlarının geri kalanını etkileyecek traumatik tecrübeler edinmişler ve göz teması kuramıyorlar. 5. sınıf, çocukların neredeyse en çok övgüye hasret kaldıkları sınıf seviyesi. Onlar her büyüğünün bir kelam övgüsü için gözlerinin içine bakarken, bazı öğretmenlerle buluşamıyorlar ve sonuçlarına hem çocuk hem de aile katlanmak zorunda kalıyor. Neden? öğretmen program yetiştirecek diye, derse tam hazırlanmadı diye, tahta kullanmayı bilmiyor diye, öğrencisini tanımıyor diye ve isteyerek öğretmen olmadı diye.

ben ne yapıyorum. sadece seviyorum. aferin diyorum, başarabilirsin diyorum, merak etme alışacaksın, bilgi oturacak, kendini rahat ve güvende hissedeceksin diyorum.mutlu ediyorum ve göz göze olmak için çeşitli neşeli yöntemler deniyorum.onları kendi seslerine alıştırmaya çalışıyorum, güzelce dinliyor ve tebrik ediyorum

. emeklerini ödüllendiriyor, hatalarını kaynak kullandırarak kendilerinin teşhis etmesine imkan sağlıyorum, kısacası ilgileniyorum ve seviyorum. sonuç; başarılı:)
Aralık 2012

SelinFatih Kılınç kişisini takip etmeye başladı

Fatih Kılınç, İngilizce Öğretmeni, @fatihklnc

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Metin Yazarlığı

28 Kişi   2 Soru

Eğitim

4369 Kişi   643 Soru

Özel Ders

7 Kişi   6 Soru

Kısa Film

50 Kişi   11 Soru

Bilardo

14 Kişi   5 Soru

Yemek Pişirme

30 Kişi   19 Soru

Sosyal Medya

1441 Kişi   213 Soru

Kitap İncelemeleri

183 Kişi   13 Soru

Müzik Önerileri

106 Kişi   21 Soru