Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çağlayan Eroğlu,

Üniversite Öğrencisi

Facebook ve twitter istilası altındaki canım ülkemde %100 Türk girişimi olan inploid i desteklemekte...

Nisan 2014

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Div içine başka bir html sayfasını nasıl çağırabiliriz?

-Çözüldü-
Div içine değil ama iFrame içine basit bir HTML kodu ile şu şekilde problemi çözdüm.

<a href="home.html" target="SpecialContentArea">Anasayfa</a>
Ekim 2013

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

KYK'dan torpille burs alınır mı?

Torpille Kyk'dan burs alınır, yurda çıkılır. Bu kadar torpil adam kayırmanın geçerli olduğu başka bir kurum varmıdır acaba?
Eylül 2013

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Okurken yurtta mı kalmak mantıklıdır yoksa eve çıkmak mı?

Ev de yurt da iyidir. Ev konfor ve rahatlık. Yurt ekonomi demektir. konfor ve rahatlıktan kastım şudur: Halıya basmak günlük hayatımızda ne kadar önemsiz görünse de. Yurt hayatında terlikler bir süre sonra ayağınla bütünleşeceği için insanda bir halı özlemi olur. En basit örneği budur. Ama ev de her öğrenci tarafından denenmeli ve öğrenci evindeki hayatı her öğrenci hayatında en azından bir kere tatmalıdır.
Şubat 2013

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Türkiye'deki eğitim sistemi, başka ülkelerdeki yapının kopyalanması yerine, tamamen toplumsal ve sosyolojik incelemeler ile yeniden ele alınarak düzenlenebilirse gereken seviyeye getirilebilir mi?

Bence bu sorunun cevabi "Bunu kimin hangi niyetle yaptigina baglidir" olmali.farz edelim ki a partisnin lideri gozetmesi gereken parti politikasi nedeniyle halkin ihtiyacinin dine dayali bir egitim oldugunu savunacak.digeri de tam tersini.dolayisiyla halka birsey sorulmadigi gibi malesef nesillerde siyasi oyunlar yuzunden mahvolacak
Şubat 2013

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Amerikan İngilizcesiyle İngiliz İngilizcesi arasındaki temel farklılıklar nelerdir?

Gramer olarak bir fark yok. Fakat bazı sözcüklerde değişim gösteriyor.

U.S close - U.K shut gibi.
Aralık 2012

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Ekim 2012

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

4+4+4 ün öğrenciler üstündeki etkisi nelerdir?

4+4+4 yavaş yavaş patlak vermeye başlıyor.İmam hatiplere ilgi yok bu durum hükümet açısından işleri çıkmaza sokabilir.En yakın zamanda bu yanlıştan dönülmezse bence üniversitelerin hiç bir anlamı kalmayacak çünkü dini eğitime yönlendirilen çocuklara verilen içi boşaltılmış derslerin akademik açıdan geçerliliği olduğunu düşünmüyorum.
Ağustos 2012

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Chp, Akp'yi bölücülükle suçladığı konularda, Akp'den daha fazla ses çıkarmaya başladı. Siz bu durumu nasıl görüyorsunuz?

Bu konuda yanlış bilinen çok konu var. Şöyle başlamalıyım; Aile sigortası dahil 41 projenin içinde yapılamayacak hiç bir proje yoktu. Vatandaşa bunu anlatabilmek mesele. İyi bilgi birikim gerekir bunun için. Herkes o projeler yapılmaz dese de şu an mevcut hükumetin projelerden imkansız denilen büyük bir kısmının (değiştirerek de olsa) uyguladığını biraz dikkat ederseniz görebilirsiniz. Özerlik olayına gelince bu olay da yandaş medya tarafından yanlış aksettirildi, ki o özerklik meselesi belediyelerle ilgili bir olay.
Ağustos 2012

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Aralık 2010

Çağlayan Eroğlu bir yanıt verdi.

Düz liselerin anadolu lisesine çevrilmesi nasıl bir fikirdir? Sonuçları neler olabilir?

ilk önce soruyu düzeltmek lazım düz liseler sadece anadolu liselerine değil meslek liselerine de dönüşecek dolayısıyla anadolu lisesine gidemeyen meslek lisesine gidecek ki bu da bi felakettir