Bilmek istediğin her şeye ulaş

Can , 

Bankacı

iyi bir sonuç almak istiyorsan o işi eniyi yapanı bul ve o ne yapıyorsa yap...

Ağustos 2016

Can Yunus Aras kişisini takip etmeye başladı

Yunus Aras, Nakliyeci, @yunusaras

aksernakliyat.com

Ocak 2015

Can  bu yanıtı beğendi:

50 miyar para 1 ayda 100 milyara nasıl çıkarılır?

50 milyar paranız olması teknik olarak mümkün değil. Kastınız 50.000 TL ise yüzde 50'sini kaybetmeye hazırsanız iyi bir planlama ile 100.000 TL'ye ulaşmak mümkün ancak dünyanın hiçbir yerinde 1 ayda yüzde 100 kazanç oranını net bir ifade ile almazsınız. Ancak 50 binin yarısını riske edecek cesaretiniz varsa bir ay sonra ya 100.00 TL'niz olur yada 25.000 Tl niz. Buda kaldıraç oranlı piyasada mümkündür sadece.

İnploid erkanı çok iyi bilir kişisel olarak benim düşüncem kaldıraçlı piyasalar amatörler için kumardır. Bu da profesyonel danışman gerektirecektir.
Kasım 2014

Can VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) konu başlığını takip etmeye başladı.

VOB (Vadeli Opsiyon Borsası)

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Temmuz 2014

Can  bir yanıt verdi.

18 yaşındayım ve bir gelirim yok fakat üniversite başlangıcında aylık 1500 TL burs ve harçlık gelirim olacak. Üniversite başlarken motor almak istiyorum. Kredi kartı başvurusu yapsam bu mümkün müdür? Gelir olmadan kredi kartı verirler mi?

Bankaların belirli yaş gruplarında bulunan üniversite öğrencilerine yönelik kredi kartı seçenekleri bulunmakta ancak bunu velinin geliri göz önüne alınarak garantör olması durumunda talebi dikkate alıyorlar. Ancak Limitleri sizin istediğiniz aralıklarda olmayacaktır.para biriktirerek almak çok daha akılcı gözüküyor.
Mayıs 2014

Can  bir yanıt verdi.

Sizi etkileyen, zekice tasarlanmış reklamlar hangileridir?

Viral reklam en zeki ve etkileyici reklam türü
Mayıs 2014

Can Yusuf C. kişisini takip etmeye başladı

Yusuf C., Ekonomist, @yusufcan

Ekonomi ve Finans Uzmanı

Mayıs 2014

Can Güneş Çelik kişisini takip etmeye başladı

Güneş Çelik, Bankacı, @gunescelik

Mayıs 2014

Can  bir yanıt verdi.

Nisan 2014

Can  bu yanıtı beğendi:

İstanbul'da ucuz iyi markaların taklidi saatleri nereden bulabilirim?

Beyazıt, Eminönü, Sultanahmet buralardan bulabilirsiniz
Mart 2014

Can  bu yanıtı beğendi:

Telefonum ile çok fazla zaman harcıyorum çoğu zaman da gereksiz olduğunu düşünüyorum fakat bir türlü kullanımını kısıtlayamadım. Günlük belli bir adette uygulama kullanımına müsade eden, telefon kullanımını kısıtlayıcı uygulamalar var mı? Hangileri?

Eğer böylesine kısıtlayıcı bir uygulama olsaydı, o uygulamanın ayarlarını da yine kendinize göre düzenlerdiniz bence. Cep telefonları artık, bir telefon olarak değil, cebimize sığdırdığımız küçük bilgisarlar haline geldi. İlla ki telefon ile geçirilen vakit den vazgeçemiyorsanız, o vakti daha iyi şekilde değerlendirmeye çalışın derim. Fayda sağlayacak uygulamaları deneyebilirsiniz.
Mart 2014

Can  bu yanıtı beğendi:

Telefonum ile çok fazla zaman harcıyorum çoğu zaman da gereksiz olduğunu düşünüyorum fakat bir türlü kullanımını kısıtlayamadım. Günlük belli bir adette uygulama kullanımına müsade eden, telefon kullanımını kısıtlayıcı uygulamalar var mı? Hangileri?

Bence bunun en iyi yolu, cep telefonunuzda bulunan ve en çok kullandığınız uygulamaları sıra ile ve yavaş yavaş kaldırmanız. Ardından, bu uygulamalara ayırdığınız süreleri takip edip o zamanlarda başka bir faydalı ve zevk alabileceğiniz bir aktiviteye yönelmeye çalışmanız.

Bir alışkanlığı değiştirmeniz çok zordur ancak o alışkanlığı dönüştürmeniz çok daha kolaydır. Örneğin; sürekli olarak telefonda bir uygulamayı kullanmak yerine, uygulamayı bir süreliğine kaldırıp, ihtiyaç duyduğunuz anlarda "müzik dinlemek" gibi bir yöntem uygulayabilirsiniz. Elbette en uygun dönüştürmeyi siz yapabilirsiniz.

Bir süre sonunda aslında o uygulamalara o kadar da fazla ihtiyacınız olmadığını anlamaya başlayacaksınız zaten. Ayrıca belirtmek isterim ki, bu alışkanlığınızı tamamiyle ortadan kaldırmanıza gerek yoktur, sadece sizi rahatsız ve fazlasıyla meşgul eden durumu ortadan kaldırmanız siz rahatlatacaktır. Bunu net olarak ortaya koyabilmek için en başta sizi gerçekten neyin rahatsız ettiğini analiz etmeniz ve sonrasında bunu dönüştürmeniz yerinde olur düşüncesindeyim.

Unutmayın ki, hayatta cep telefonu uygulamalarında çok çok daha güzel şeyler var ve bunları yaşamak gerek.
Mart 2014

Can  bir yanıta alt yorum yaptı

Günün stres ve yorgunluğunu atmak için yapılması gereken yegane şey iç dünyamıza yolculuk bunun için öncelikle ılık bir duş ve loş yada karanlık bir oda gerekli iç duyamıza yolculuk için dinleyebileceğin bedenini ve ruhunu rahatlatabilecek bu konuda hazırlanmış sayısız video ve cd mevcut söylenenleri hayal ederek eşsiz bir yolculuğa çıkabilir ve kendini iyi hissedebilirsin...
Gürültü arttıkça bedeniniz daha fazla acı çekiyor. Günlük hayatın karmaşasından sıyrılıp sakinliği yakalamak istiyoruz mutlaka ama nasıl? Beynimizi rahatlacak pratik rahatlama şekilleri, düşünleri yada her neyse yine bizim elimizde gibi geliyor bana aşağıdaki örneklerle hayata geçirirsek rahatlayabileceğimizi düşünüyorum. Çağımızın hastalığı kabul edilen stresle nasıl başa çıkarız.
Buyrun stresi azaltmanın yada rahatlamanın örnekleri :
. -Fazla kahve ve çay içmeyin.

- Çevrenizdeki gürültü düzeyini azaltın.

- Güne mutlaka kahvaltıyla başlayın.

- Eve iş taşımayın.

- Çok gerekli olmadıkça haberleri izlemeyin. Özellikle yatmadan önce haber izlemekten, tartışma programları seyretmekten vazgeçin.

- Yardım istemekten, sorunlarınızı konuşmaktan, çözemediğiniz konularda soru sormaktan çekinmeyin.

- Daha çok fıkra anlatın, dinleyin, gülün, eğlenin. Mizah muhteşem bir stres gidericidir.

- Daha esnek olmaya çalışın.

- Dua edin ve kendinize güvenin.

- Eğer fırsat buluyorsanız yürüyün.

- Dinlendirici müzikler dinleyin.

- Olumsuz kişilerden, stresi bulaştıran insanlardan uzak durun.

- Kendinize ve çevrenize iltifat etmeyi ihmal etmeyin.

- İmkánınız ve zamanınız varsa tatile çıkın, birkaç gün dinlenin.

- Uykunuzdan taviz vermeyin.
Pencereleri kapatın
Odanızın havalanmasını istiyorsanız klima ya da daha az bütçeli ve sessiz çalışan vantilatörlerden fayddalanabilirsiniz. Böylece dışarıdan gelen seslerin kaç-saldır dürtüsüyle uykunuzu bölmesine maruz kalmayacaksınız.
Kulak tıkayıcı kullanın
Kulak tıkayıcısı ile uyumak gürültü seviyesini yüzde 20 oranında azaltıyor. Eczanelerde uygun fiyata bulabileceğiniz tıkayıcılar, uyurken rahatsız da etmiyor.
Meditasyon yapın
Fırsat bulduğunuz anlarda sessizliğin keyfini sürün. Arabada radyoyu kapatıp, camı biraz aralamak ve rüzgarın sesine eşlik etmek ruhunuza iyi gelecek.
Hafta sonu evde televizyon izlemek yerine parkta yürüyüş yapabilirsiniz. Böylece kuş sesleri ile stresten ruhunuzu arındırmış olacaksınız.
Mart 2014

Can  bu yanıtı beğendi:

Müşteri memnuniyetsizliği nasıl müşteri memnuniyetine dönüştürülür?

Memnuniyetsizliğin nedenine bakmalı.
  • Ürün bozuk çıktıysa anında yenisini verebilirsiniz.
  • Dağıtımda hata olduysa ürünün hemen sahibine ulaşmasını sağlayıp bir de ufak, işe yarar hediye verebilirsiniz. Mesela ürün bilgisayarsa kullanılabilir bir çanta ya da mouse. Bir şampuansa yanında bir de uygun ama küçük paket saç kremi gibi.
  • Ürünün tamiratı çok sürüyorsa ki çağımızda hiçbir şeyin tamiratı bir iki saati aşmaz, çok sıra bekliyordur, servise eleman almanız ve müşterilerinizi daha fazla bekletmemeniz gerekir. Memnuniyetsiz olan tek müşteriyse ki olabilir, onun tamiratını öne alabilirsiniz.
Bu son durum mesela beni en çok rahatsız edecek şeydir. Bilgisayarımı bugüne kadar üç defa servise bıraktım, her seferinde de ne bir ne iki hafta beklemeyeceğimi beyan ettim ve her seferinde aleti erken geri aldım, ilkinde bir hafta tutmuşlardı o da iki hafta yerine ardından birer günde işlerini bitirip verdiler. Gidip yine aynı markayı alırım.
Mart 2014

Can  bir yanıt verdi.

Müşteri memnuniyetsizliği nasıl müşteri memnuniyetine dönüştürülür?

Öncelikle müşterinin tüm sorunlarını sözünü kesmeden ve samimiyetle dinlemeli onu anladığınızı ve haklı olduğunu hissetmesi açısından söylediklerini anladığımızı teyit etmek adına sözlerini tekrarlayarak onu anladığımızın mesajını vermeliyiz kısa teyitler ile konuşmadına devam etmesini sağlanalıyız müşterimiz ne kadar konuşur ise memnuniyeti artacaktır. Örneğin müşteri temsilcisinin kaba davranışı sebebi ile şikayetçi olan bir müşterinin dile getirdiği sikayetine "anlaşılan arkadaşımın bu şekilde söylemi sizi üzmüş" başka bir örnek verecek olursak bir üretim hatası olan ürün satın alan müşterimizin şikayetine "anlıyorum kusurlu ürün satın almış olmanız sizde hayal kırıklığına sebep olmuş" şikayet esnasında müşteri kendimizi yada firmamızı savunmamızdan çok onu anlamamızı ister müşterimiz onu anladığımızı hissedince rahatlıyacaktır sonrasında mümkünse maduriyeti giderilmeli ve konu hakkında kendisine en kısa sürede geri dönüş sağlanmalı.
Mart 2014

Can Şaman kişisini takip etmeye başladı

Şaman, İnşaat Mühendisi, @chamacon

En musica verdades.

Mart 2014

Can  bu yanıtı beğendi:

Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Armani Acqua Di Gio Edt Erkek Parfümü almaya karar verdim ama kalıcılığı ve kokusu konusunda tereddütlerim var sizce almalı mıyım?

Ben çok severek kullanıyorum, kalıcılığı mükemmel, yalnız eau de parfume versiyonu çok daha fazla parfüm içerdiğinden eau de toilette versiyonuna göre biraz daha pahalı ama çok daha tasarruflu ve kalıcıdır. Yine de bir parfümeriye gidip kendi cildinizde denemeden almayın derim. Bir de sürdüğünüz parfümü birkaç dakika sonra siz koklayamayacağınızdan yani sonuçta karşı cinse güzel kokmak için kullanacağınızdan yanınıza mümkünse tarafsız bir kız arkadaş alın.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Bankalar

69 Kişi   67 Soru

Bankacılık İşlemleri

45 Kişi   29 Soru

Mohandas Karamçand Gandi

2 Kişi   1 Soru

İzmir

114 Kişi   30 Soru

Pazarlama

724 Kişi   130 Soru

Para Kazanmak

836 Kişi   38 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Bankacılık

155 Kişi   81 Soru

İnternet Bankacılığı

74 Kişi   7 Soru

Yemek

347 Kişi   257 Soru

Kapitalizm

34 Kişi   21 Soru

Arabalar

700 Kişi   192 Soru

Blog

217 Kişi   72 Soru

Emlak

59 Kişi   34 Soru

Konut Kredisi

10 Kişi   4 Soru

Cep Telefonları

606 Kişi   224 Soru

Navigasyon

7 Kişi   5 Soru

Kredi Kartı

59 Kişi   49 Soru

Android

408 Kişi   139 Soru

Mobil Uygulamalar

252 Kişi   110 Soru

Android Uygulamaları

129 Kişi   81 Soru

Hisse Değerlemeleri

4 Kişi   2 Soru

Borsa Ve Yatırım

24 Kişi   11 Soru

Borsa

100 Kişi   35 Soru

Öğrenci Evi

381 Kişi   11 Soru

Öğrenci Yurtları

47 Kişi   11 Soru

Global Ekonomi

286 Kişi   43 Soru

İktisat

89 Kişi   51 Soru

Basel Kriterleri

3 Kişi   3 Soru

Fotoğrafçılık

1948 Kişi   167 Soru