Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cem Deyupoğulları, 

İş Ve Meslek Danışmanı

Tekrar buradayım ve çok mutluyum..Selam millet...

Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İyi bir kariyer için ne yapılması gerekir?

Henüz eğitim sürecinin içindeyken gerekli eğitimleri almak, işin uzmanları ile iletişim kurabilmek, lisans düzeyinin ötesinde, daha ileri bir seviyeye gelebilmek için gerekli kaynakları okumak-takip etmek... Aynı işi yapacak kişilerden orijinal ve faydalı bir farklılığa sahip olmak. Gönüllü staj eğer mümkün ise bunun için çok avantaj sağlar.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Şekeri hayatımdan kaldırmak için karar aldığımda çaykolik biri olduğum için ilk başta çayımın yanında tatlı birşeyler yiyerek başladım çikolata, aromalı şeker gibi. Gittikçe bunları da bırakarak sadece limona geçtim şu an limonlu çay şekerli çaydan çok daha hoş geliyor eskisi gibi çok tüketerek sağlığıma zarar vermemekle birlikte limonsuz da içebiliyorum bir iki bardak. Kendimi sıkmamak adına da kesinlikle içemezsin demiyorum aldığım çay şekersiz içememeden dolayı israf olacaksa veya şeker olmadan içemiyorsam bir kaşık veya bir tane atıyorum nadiren.

Birden bırakmak yerine etkili olarak hızlı bir kararla edim adımlarla bırakmalı.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İnsan niye hep daha fazlasını istiyor?

Allah'ın Kuranı Kerimde de dediği gibi insanoğlu nankördür. İmtihan olarak gönderildiği bu dünyaya da gücü yetebilecek kapasitede zor bir nefisle gönderilmiştir.

Onda olmayıp da başkasında olana bakar halbuki onda olup da başkasında olmayana baksaydı nankörlük etmeyebilirdi.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Türk bankalarının sanal poslarını destekleyen en iyi e-ticaret yazılımı hangisi?

Ideasoft, Hemen Al, Platin Market vb. Birçok ücretli E-Ticaret paketinin Türkiye'deki bankalar ile anlaşmaları ve sürekli ilişkileri bulunuyor. Bu sebeple, bu paketlere bizim bankaların sanal posları çok kolay bir biçimde kurulabiliyor. Banka başvurunuzu onaylandıktan ve size Sanal Pos kurulum bilgilerinizi ilettikten sonra, sanal posu kurmak 3-5 dakika sürüyor.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Sanal pos alım süreci ve zorlukları nelerdir?

Sanal POS ile ilgili geçtiğimiz yaklaşık 1,5 yıl önce bir süreç yaşadık bir projede. Öncelikle her bankanın Sanal POS prosedürü aşağı yukarı aynı olmakla birlikte mutlaka o bankanın dökümanlarını incelemeniz gerekiyor. Bazı bankalar ücret alıyor bazıları almıyor. Garanti Bankası ile yaşadığımız tecrübe sonucunda şu noktaların ön plana çıktığını söyleyebilirim:
  1. Sitenin çalışır durumda olması ve alışveriş sisteminin devrede olması gerekiyor.
  2. Test domaininde olabilir site ama online olarak erişilebilir olmalıdır.
  3. Sanal POS işlemlerinde 3D secure veya sayfada anında ödeme seçenekleri gibi seçeneklerden istediğinizi belirlemiş olmalısnız. Biz 3D secure ile entegre etmiştik. Ödeme anında kullanıcı garanti bankası sayfasına gidiyor şifresini giriyor ödeme alınıyor ve kendi sitenize geri yönlendiriliyorsunuz.
  4. Sitenizde şirketinizi iletişim adresi, Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi MUTLAKa bulunmalıdır. Bunu ilk baştan hallederseniz süreci hıalzndırırsınız.
  5. Sitenizi kodlama diline göre size örnek kodlar gönderiyorlar ve entegrasyon zor değil.
  6. Şirket olarak Sanal POS başvurusu yapmak için tüzel kimliğiniz olmalı. Eskiye oranla şu anda başvurular daha hızlı sonuçlanıyor.
Mart 2017

Cem DeyupoğullarıNazlı Derya Öztürkmen kişisini takip etmeye başladı

Nazlı Derya Öztürkmen, Astronom, @nazliozturkmen

İstediğim 4.0 lık biturbo V8 i daha erken alabileyim diye akademik kariyerimi bıraktım. Şimdi popüler bilim ile keyifliyim.

Şubat 2017

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Cam Tavan (glass ceiling) etkisi nedir?

Cam tavan etkisi, pirelerin bir tencereye konup tencerenin ısıtılmasından sonraki tepkilerini incelemek için yapılmış bir deneydir. Deneyde pireler ısıtıldıklarında üzerleri cam tavanla kapatılıyor ve ısıdan kurtulmak için yaptıkları her eylem başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bir süre sonra cam tavan çıkarılıyor ve tekrar pireler inceleniyor. .
Şubat 2017

Cem Deyupoğulları  bu yazıyı beğendi:

Türkiye'nin ilk geniş kapsamlı Sosyal Ağı

AL Sayfam olarak Türkiye'nin ilk geniş kapsamlı ve ilk iddialı sosyal ağını kurduk. Google Play ve AppStore'den uygulamalarımızı indirebilirsiniz.. Alsayfam.com
1231
Şubat 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İnsanların iş hayatlarında başarısız olma nedenleri nelerdir?

Sevmedikleri meslekleri yapıyor olmaları
Şubat 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İlk maaşınızla ne yaptınız?

Kira su fatura : D
Ocak 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Tanrı var mıdır? Neden?

Tanrının var olduğuna inanıyorum. "Vardır, yoktur" yerine "inanıyorum, inanmıyorum" demeyi daha doğru buluyorum. Neden olarak sadece öyle hissettiğimi, yaşadıklarımın beni bu sonuca götürdüğünü ve böylelikle bir üst akıl olduğuna inandığımı belirtebilirim. Zira bana göre var olan nedenlerin karşıt görüşleri var ve ispat edilebilecek bir konu değil. Yalnız aklıma takılan bir nokta var; inanları da anlıyorum inanmayanları da; bir tek "kesinlikle yoktur" diyenleri anlamıyorum. Bana göre, bu kadar net konuşmak için her şeyin başlangıcını ya da bir başlangıcın olmaması durumunun çözülmüş olması gerekiyor.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Lise son öğrencisiyim, zamanı bulamıyorum. Sanki yaşamak kavramı ruhumdan uzaklaşmış ve küçüklükten beri bir şeyleri değiştireceğime inanıyorum ama bir türlü karanlıktan sıyrılıp hedeflerime ilerleyemiyorum. Siz büyüklerime soruyorum, ne yapmalıyım?

KENDINI TANI, DUNYAYI TANIRSIN sozu , bunu aciklamaya calisacaktir.Kimsenin seni anlamasini bekleme.Anlarlarsa avantajindir, anlamiyorlarsa da suclu degillerdir. Kendini tanimaya basla.. Hedeflerini buna gore ayarlarsin..Kendini tani ki, sececegin sosyal yasami kendine gore secebilirsin..Kendini tani ki hobilerini, yapmak istediklerini secebilesin..Kendini tani ki hangi meslegin seni mutlu edecegini ogrenip bu meslek icin kendini verirsin... Yani kisacasi dost....Kendini tani! Ve ne olurs olsun eyleme gec! Harekete gec.. Dogru ya da yanlis... Karar ver ve harekete gec.... Unutmaki Halil Cibran in da.dedigi gibi, Yurumekle varilmaz ancak varanlar yuruyenlerdir!! ..Baska birsorun olursa ozelden de yazabilirsin.
Aralık 2016

Cem DeyupoğullarıTugce Turan kişisini takip etmeye başladı

Tugce Turan, İnsan Kaynakları, @tugcturan

Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Çalıştığınız iş ile diplomanızın bir ilgisi var mı?

Teorik anlamda var, pratikte yok.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Çalıştığınız iş ile diplomanızın bir ilgisi var mı?

Şuna dikkat etmek gerekir. Teoride ilgisi olabilir. Ama dunya duzeninde her sene binlerce sey degisiyor. Diplomayi aldigimiz 2 ya da 4 yıllık süreçte alinan bilgiler, o yıllara ait olanlar. Bu yüzden diploma, bir kağıt parçasına dönüşüyor. Mesela yıllarca kolesterol ve antibiyotik ilaçlarını bize yedirdiler ve 300 milyar dolarlik bir hacimde.. Şimdi de bunlar gereksiz veya zararli diyorlar.. Yani doğrular veya işe yararlık, menfaate gore de degisebiliyor.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Genelde hareket halindeyken kitap okuyorum. Servis, dolmus vs...kitabi kivirmak ,kitaba zarar verdigi icin kivirmak da istemiyorum.
Notları alsan neden karmaşık oluyor anlamadım. Ben ayrı bir deftere not alıyorum. Eğer otobüste, metroda falan okuyorsam o sayfanın köşesini kıvırıyorum eve gidince not alıyorum.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Esaretin bedeli, Filmde aksiyon ve dram konularinin islenmesinin yanında, özgürlük ve özgürlüğü elde etMek icin yillarca bir proje uzerinde calismasi, calismasindaki kararliligi, sistemin adaletsizligi, bazen kisinin kendi adaletini kendi kazanmak zorunda kalmasi.....
Yüzüklerin efendisi
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Bu kitabi simdi okumak nacizane sizin icin erken olabilir. Umarim felsefeye olan ilginiz azalmaz.Mukemmel bir kitaptir fakat belli bir aşamadan sonra okunmasi faydalıdır.
Friedrich nietzsche: böyle dedi zerdüşt.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

1950 Kişi   155 Soru

Cem Karaca

15 Kişi   0 Soru

Beşiktaş

96 Kişi   22 Soru

Yazılım

3011 Kişi   555 Soru

Bilgisayar

2562 Kişi   441 Soru

Mustafa Kemal Atatürk

362 Kişi   51 Soru

Yabancı Filmler

911 Kişi   114 Soru

Yabancı Müzik

335 Kişi   44 Soru

Muhabbet

2108 Kişi   2356 Soru

Spor (Türkiye)

418 Kişi   204 Soru

Eğitim

4134 Kişi   635 Soru

Beden

13 Kişi   9 Soru

Tezli Yüksek Lisans

11 Kişi   9 Soru

Tezsiz

58 Kişi   2 Soru

3D Studio Max

529 Kişi   12 Soru

Communication

12 Kişi   0 Soru

Aktivizm

8 Kişi   1 Soru

Heteroseksüellik

11 Kişi   0 Soru

Davranış Modelleri

186 Kişi   17 Soru

inploiders

348 Kişi   165 Soru

Alfa Romeo

8 Kişi   3 Soru

Siyaset (Türkiye)

1444 Kişi   472 Soru

Açılım

23 Kişi   5 Soru

Can Yücel

16 Kişi   3 Soru

Felsefe

1885 Kişi   498 Soru

Varoluş Hakkında

2828 Kişi   1062 Soru

Kitaplar

2995 Kişi   267 Soru

Düşünce Tekniği

481 Kişi   30 Soru

Filmler

3280 Kişi   191 Soru