Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cem Deyupoğulları, 

İş Ve Meslek Danışmanı

Tekrar buradayım ve çok mutluyum..Selam millet...

Ekim 2021

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Kitap okurken not almak istediğim kısımlar okuyor. Kitabı bir daha okuyup notları yazarım diyorum ama kitabı okuyamıyorum. Notları alsam da karmaşık oluyor. Sizin bu konudaki çözümünüz nedir?

E-book'ta işaretlemek ve bu işaretli kısımların notlarını tutmak çok kolay ve sağlıklı oluyor. Normal kitaplarda da benim çözümüm kitapla birlikte sarı renkli bir işaretleyici (marker şu fosforlu olanlarından) taşımam oluyor. Not almak istediğim yerleri bu işaretleyici ile çiziyorum. Kitabı komple bitirdikten sonra da sayfalara hızlıca göz atıp işaretlediğim yerleri tekrar okuyorum. Deftere yazmaya çalıştım bir süre ama daha sonradan bu iş bana çok hammaliyetli geldiği için bıraktım. Şimdi notlarımı bilgisayar üzerinde tutup, etiketleyebileceğim ve lazım olduğunda daha hızlı ulaşabileceğim bir sistem arıyorum. Evernote vb gibi. . .
Ekim 2021

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Newton gökyüzünü ve yeryüzünü tek bir formülde, yerçekiminde birleştirdi; Maxwell elektrik ve magnetizmayı birleştirdi. Acaba yerçekimini ve magnetizmayı birleştirmekle neler ortaya çıkabilir? Herşeyin teorisi ortaya çıkabilir mi?

Yerçekimi ve elektromagnetik kuvvet 4 temel kuvvetten ikisidir. Henüz bu 4 temel kuvveti birleştirebilen bir teori yok. Yerçekimi hariç kalan 3 kuvveti birleştiren modelin adı Standart Model.
Ekim 2021

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

En çok gidip görmek istediginiz ülke hangisidir?

Brezilya
Mayıs 2018

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Kitap tartışma ve paylaşmak için en iyi çevrim içi kitap kulübü nedir?

Vikitap. Com ve neokur.com u önerebilirim
Ekim 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Film siteleri iyi gelir sağlayabiliyorlar mı?

Sorunun cevabı evet! Ama her rastladığın film sitesi iyi gelir elde ediyor mu? Hayır. Çünkü sektörde bir çok emsal güzel paralar kazandığı için herkes bu sektöre giriyorlar, sitelerini kuruyorlar ve BOT tabir edilen yazılımlarla günde 50-60 film ekleyip, 5-6 ay ilgilenip, küçük çaplı reklamlar almaya başlıyorlar ve ufak ufak telifler gelmeye başlıyor. Her gelen telifte 1 film kaldırıyorsun çünkü kaldırmazsan hukuken suçlusun. Bu şekilde devam ederek, 7-8 ayda 1.000 film ekledi isen, sonrasında bir bakıyorsun azar azar silmeye başlamışsın. Belli bir zaman sonra işin hukuksal yönü seni tedirgin etmeye başladığı için gözün sürekli e-posta kutunda çünkü bunun adı "Uyar kaldır prensibi. "

Yine de ben uğraşırım para kazanacağım dersen, film sektöründe ne kadar çok para kazanmak istiyorsan, emin ol o kadar para harcamalısın. Film sektöründe legal yollarla rakiplerini geçmek artık çok güç. Hacklink yöntemi olmadan gerçekten sektörde tutunamazsın. Legal olarak tutunmak istersen, cümlemin başında söylediğim gibi mükemmel bir bütçenin olması gerekiyor. Ona bakılırsa hacklink bile ucuz bir yöntem değil.

Konu konuyu açıyor, onun için özetle;
Film sektöründe site açmak için harcayacağınız para, zaman ve emeği daha legal sektörlere yöneltirseniz, zihnen rahat ederseniz. Yok illa ki ben illegal bir sektörde yürümek istiyorum derseniz, yine uyar kaldır prensibi ile çalışan ve link kısaltma siteleri üzerinden gelir elde edebileceğiniz e-kitap sektörünü değerlendirebilirsiniz.

Dipnot;
Hangi sektör olursa olsun, para para para diye girerseniz, hiç bir sektörde başarılı olamazsınız. . .
Ekim 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Bitcoin nedir?

btcturk.com

Türk Lirası ile Bitcoin alıp satabileceğiniz bir adres. Sistemi anlamak için üye oldum fakat henüz hiç işlem yapmadım. Halen Bitcoin'i anlamaya çalışıyorum. Örneğin ben üye olduğumda bitcoin TL karşılığı 165 TL idi şimdi 200 TL civarı. Bir dövizin değişiminin sebeplerini az çok biliyoruz fakat Bitcoin paritesi neye göre bunu bilen varsa paylaşırsa faydalı olur sanırım.
Ekim 2017

Cem Deyupoğulları  bu yazıyı beğendi:

Bir Filmin Anatomisi : Circle(Çember)

Sıradan bir işte çalışıyorsunuz sıradan bir hayat bir telefon geliyor ve geleceğinizi süsleyen bir iş için yakın arkadaşınızdan teklif alıyorsunuz… Ve sıradan hayatınıza bir iş görüşmesine giderek renk katıyorsunuz…

Bir genç kızın(Emma Watson) sıradan bir müşteri temsilcisi işinde çalışır iken hayatında olan sıkıntılı hayatı Circle firmasındaki iş mülakatı ve işe alınması ile değişmektedir. Babası Ms hastalığı ile yaşamına devam ediyor annesi babasının bakımı ile ilgileniyor sigorta ise tedavi masraflarını karşılamıyor bu sırada hayatına giren bir iş ile teknoloji firmasında farklı müşteri temsilcisi modeli işi ile devam ediyor. Bu şirket her insanın hayalini süslüyor ama arka planda görünmeyen gözler insanları izleyip kontrol altında tutmak için yalanlar söylüyor. Mae Holland ise bu şirkette sosyal olmayan kendi halinde takılan biri iken bir anda hayatı değişiyor babası tedavi oluyor ve insanlar tarafından çok tanınan bir insan oluyor. Herşey iyi gider iken gözetleyen göz bir anda onun hayatını değiştiriyor…

Tom Hanks çok ön planda değil film Emma Watson üzerine kurulmuş bir gençlik türünde de olup aslında bilimkurgu , dram , gerilim türünde seyirci karşısına çıkmaktadır.

Film bana göre seyir zevki orta seviye ,

Oyunculuklar iyi,

Film süresi 1 saat 49 dakika zamanın nasıl geçtiğini anlayacağınız türde çok sürükleyici değil bazen durdurup sıkılabilir nefes alabilirsiniz ama sonuna kadar izlemelisiniz,

Yorumlar kısmında çok beğenen de var hiç beğenmeyen de ,

Film Türkçesi çember isimli kitaptan filme uyarlamadır,

Yönetmen koltuğunda james ponsoldt oturmaktadır,


Puanlama :
İzlenmesi Gerekir Mi : Bazı konulardan ders almak için bazen durdurarak izlenmesi gerekir.

İzlenmesi Gerekir Mi : 5/3
Konu İşleyişi : 5/3
İzleyici Yorumları : 5/2.5

Karakterler :

Mae Holland : Kendi halinde hayalleri olan babasının hastalığı nedeniyle kendisine pek vakit harcamayan kano ve deniz düşkünü biri.
Eamon Bailey : Kötü karakteri ve hırsları olan biri bilinen Tom Hanks aksine…
Ty : İnsanlara kapalı mahremiyet isteyen biri.
Tom : Şirketin üst düzey yöneticisi tam bir kötü karakter para ve bilgi dükünü.

Replikler :

Bu düzeltilebilir , bir uçakta ölürsünüz ama uçakları bırakmazsınız, güvenliği artırırsınız.
Çok fena hapı yuttuk.

Fragram :Resimler :78
78
Eylül 2017

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Öncelikle vereceğiniz kararlar net olmalı, yanlış olacak olsa bile arkasında durabilmelisiniz.
Bence çok basit lideri olduğun ekipten daha bilgili olmalısın.
Eylül 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Lider olmak için neler yapmak gerekir?

Elinin altındakine bak, üstündekine değil.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İyi bir kariyer için ne yapılması gerekir?

Henüz eğitim sürecinin içindeyken gerekli eğitimleri almak, işin uzmanları ile iletişim kurabilmek, lisans düzeyinin ötesinde, daha ileri bir seviyeye gelebilmek için gerekli kaynakları okumak-takip etmek... Aynı işi yapacak kişilerden orijinal ve faydalı bir farklılığa sahip olmak. Gönüllü staj eğer mümkün ise bunun için çok avantaj sağlar.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Şekeri hayatımdan kaldırmak için karar aldığımda çaykolik biri olduğum için ilk başta çayımın yanında tatlı birşeyler yiyerek başladım çikolata, aromalı şeker gibi. Gittikçe bunları da bırakarak sadece limona geçtim şu an limonlu çay şekerli çaydan çok daha hoş geliyor eskisi gibi çok tüketerek sağlığıma zarar vermemekle birlikte limonsuz da içebiliyorum bir iki bardak. Kendimi sıkmamak adına da kesinlikle içemezsin demiyorum aldığım çay şekersiz içememeden dolayı israf olacaksa veya şeker olmadan içemiyorsam bir kaşık veya bir tane atıyorum nadiren.

Birden bırakmak yerine etkili olarak hızlı bir kararla edim adımlarla bırakmalı.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İnsan niye hep daha fazlasını istiyor?

Allah'ın Kuranı Kerimde de dediği gibi insanoğlu nankördür. İmtihan olarak gönderildiği bu dünyaya da gücü yetebilecek kapasitede zor bir nefisle gönderilmiştir.

Onda olmayıp da başkasında olana bakar halbuki onda olup da başkasında olmayana baksaydı nankörlük etmeyebilirdi.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Türk bankalarının sanal poslarını destekleyen en iyi e-ticaret yazılımı hangisi?

Ideasoft, Hemen Al, Platin Market vb. Birçok ücretli E-Ticaret paketinin Türkiye'deki bankalar ile anlaşmaları ve sürekli ilişkileri bulunuyor. Bu sebeple, bu paketlere bizim bankaların sanal posları çok kolay bir biçimde kurulabiliyor. Banka başvurunuzu onaylandıktan ve size Sanal Pos kurulum bilgilerinizi ilettikten sonra, sanal posu kurmak 3-5 dakika sürüyor.
Mart 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Sanal pos alım süreci ve zorlukları nelerdir?

Sanal POS ile ilgili geçtiğimiz yaklaşık 1,5 yıl önce bir süreç yaşadık bir projede. Öncelikle her bankanın Sanal POS prosedürü aşağı yukarı aynı olmakla birlikte mutlaka o bankanın dökümanlarını incelemeniz gerekiyor. Bazı bankalar ücret alıyor bazıları almıyor. Garanti Bankası ile yaşadığımız tecrübe sonucunda şu noktaların ön plana çıktığını söyleyebilirim:
  1. Sitenin çalışır durumda olması ve alışveriş sisteminin devrede olması gerekiyor.
  2. Test domaininde olabilir site ama online olarak erişilebilir olmalıdır.
  3. Sanal POS işlemlerinde 3D secure veya sayfada anında ödeme seçenekleri gibi seçeneklerden istediğinizi belirlemiş olmalısnız. Biz 3D secure ile entegre etmiştik. Ödeme anında kullanıcı garanti bankası sayfasına gidiyor şifresini giriyor ödeme alınıyor ve kendi sitenize geri yönlendiriliyorsunuz.
  4. Sitenizde şirketinizi iletişim adresi, Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi MUTLAKa bulunmalıdır. Bunu ilk baştan hallederseniz süreci hıalzndırırsınız.
  5. Sitenizi kodlama diline göre size örnek kodlar gönderiyorlar ve entegrasyon zor değil.
  6. Şirket olarak Sanal POS başvurusu yapmak için tüzel kimliğiniz olmalı. Eskiye oranla şu anda başvurular daha hızlı sonuçlanıyor.
Mart 2017

Cem DeyupoğullarıNazlı Derya Öztürkmen kişisini takip etmeye başladı

Nazlı Derya Öztürkmen, Astronom, @nazliozturkmen

İstediğim 4.0 lık biturbo V8 i daha erken alabileyim diye akademik kariyerimi bıraktım. Şimdi popüler bilim ile keyifliyim.

Şubat 2017

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Cam Tavan (glass ceiling) etkisi nedir?

Cam tavan etkisi, pirelerin bir tencereye konup tencerenin ısıtılmasından sonraki tepkilerini incelemek için yapılmış bir deneydir. Deneyde pireler ısıtıldıklarında üzerleri cam tavanla kapatılıyor ve ısıdan kurtulmak için yaptıkları her eylem başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bir süre sonra cam tavan çıkarılıyor ve tekrar pireler inceleniyor. .
Şubat 2017

Cem Deyupoğulları  bu yazıyı beğendi:

Türkiye'nin ilk geniş kapsamlı Sosyal Ağı

AL Sayfam olarak Türkiye'nin ilk geniş kapsamlı ve ilk iddialı sosyal ağını kurduk. Google Play ve AppStore'den uygulamalarımızı indirebilirsiniz.. Alsayfam.com
1231
Şubat 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İnsanların iş hayatlarında başarısız olma nedenleri nelerdir?

Sevmedikleri meslekleri yapıyor olmaları
Şubat 2017

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

İlk maaşınızla ne yaptınız?

Kira su fatura : D
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

2086 Kişi   156 Soru

Cem Karaca

16 Kişi   0 Soru

Beşiktaş

100 Kişi   22 Soru

Yazılım

3270 Kişi   564 Soru

Bilgisayar

2637 Kişi   445 Soru

Mustafa Kemal Atatürk

376 Kişi   51 Soru

Yabancı Filmler

944 Kişi   115 Soru

Yabancı Müzik

346 Kişi   44 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

Spor (Türkiye)

432 Kişi   204 Soru

Eğitim

4398 Kişi   644 Soru

Beden

13 Kişi   9 Soru

Tezli Yüksek Lisans

11 Kişi   9 Soru

Tezsiz

58 Kişi   2 Soru

3D Studio Max

594 Kişi   12 Soru

Communication

12 Kişi   0 Soru

Aktivizm

8 Kişi   1 Soru

Heteroseksüellik

11 Kişi   0 Soru

Davranış Modelleri

191 Kişi   17 Soru

inploiders

351 Kişi   166 Soru

Alfa Romeo

9 Kişi   3 Soru

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

Açılım

24 Kişi   5 Soru

Can Yücel

16 Kişi   3 Soru

Felsefe

1950 Kişi   501 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Düşünce Tekniği

499 Kişi   30 Soru

Filmler

3400 Kişi   192 Soru