Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cemile,

İnşaat Mühendisliği Öğrencisi

%100 inandığım sürece her şeyi yapabilirim.....Bilgiye aç koç kadını....

Mayıs 2017

Cemile bir yanıt verdi.

23 yaşındayım ama daha kendimi keşfedemedim. Ne tür zekaya sahibim, hangi işi zorlanmadan yaparım, neye yeteneğim var, neye ilgim var, hangi sektörde olmalıyım hiçbirinin cevabını bilmiyorum. Kendimi nasıl keşfederim?

Seninle aynı durum ve hislerdeyiz şu an ama tek falan ben kendimi nasıl keşfedeceğimi biliyorum . Sadece uygulayamıyorum. Sosyal fobi asosyallik vs bilirsin işte. Şimdi ilk önce eline kagit kalem alacaksın. Ilk önce kendi alanın ile ilgili sonra da hiç yapmadığın ama merak ettiğin yapmak istediğin ya da bu ilginç ya yapılabilir aslında dediklerini yazacaksınız . Kendimden örnek veriyorum . Ben inşaat Müh okuyorum. En başta bir firmaya gidip ben hem okuyan hemde burda bedavaya sizinle çalışmak istiyorum deyip uni süresince hiçbir baskı hissetmeden kendimia alanima hazırlamak istiyorum. İkinci olarak stajlar dışında kalan yaz süresince kendi ülkemin her şehrini yanımda bir arkadaşım ile baya çıka kaybolarak gezmek istiyorum. Erasmus ve work and travel yapmak istiyorum . Unjveristedeyken aynı zamanda bir ilkokulda dersler vermek istiyorum tabiki gönüllü . Dershane özel ders vs gidemeyenler var ve eksik olduklarını düşünüyorlar bende hazırlık dönemi onlardan biri oldum hep bu düşüncelerinin yanlış olduğunu göstermek istiyorum. Yüzmeyi öğrenmek istiyorum. Hiç kayak yapmadım kayak yapmak istiyorum , bir müzik aletini çalmaya en azından başlamak istiyorum . Karakalem de yapmak istiyorum. Okulum bitmeden bir kaç projede imzam olsun istiyorum . Daha bir çok şey varda okumaya üşenirsiniz. Sonuç olarak bu tarz şeylere karar verip başlayabildiklerine başla o zaman yeterli çaba gösterdikten sonra hangisinde iyisin neyi sevip sevmedin neyi başarabiliyorsun zaten görmüş olacaksın . Öyle masada oturup ben neydi iyiyim ya demekle bulunmaz kendine kanitlayacaksin
Nisan 2017

Cemile bir yanıt verdi.

Bir insan ne zaman olgun bir ruh haline ve düşünce yapısına sahip olur ve bunların olabilmesi için illa hayatın acımasız yüzünü görmesi mi gerekmektedir?

Kesinlikle kötü şeyler insanı olgunlaştırır. Çünkü başarısızlık, acı , keder, kayıp bunlar hayattaki en acımasız ama en iyi öğretmenlerdir. Karakter yapısı gereği kimilerinde ( çok az insanda) ters tepkiler yaratır.Ama şu da unutulmamalı ; insanların acı eşikleri vardır her omuz her derdi kaldıramaz.Kimi çok acılar çekip derin bir olgunluğa erişirken kimisi de çok daha basit olaylarla silsilesi ile daha olgun hale gelebilir.Gelecektir.
Nisan 2017

Cemile bir yanıt verdi.

40 yaşındayım ve 18 yaşında sevgilim var. Çevre tarafından eleştiriliyorum, aslında bana çok normal geliyor. Sizce anormal bir durum mu?

Dua et 18 yaşında o da uygun gördüğümden değil sadece kızın kendi karar verme özgürlüğü olduğundan yoksa çoktan pedofililikten polise şikayet etmiştim seni.
Nisan 2017

Cemile bir yanıt verdi.

Özgüven sorunu nasıl aşılır? Nasıl daha özgüvenli biri olunur?

Aman yaa deyip dal. Bağır içinde kalmasın. Onlar olmazsa sen ölmezsin yerine yenilerini de koyarsın dert etme .Ne varsa söyle gitsin
Nisan 2017

Cemile bir yanıt verdi.

Almanca dilini kendi çabalarımla nasıl ve ne kadar ilerletebilirim? Önerebileceğiniz kaynaklar hangileridir?

İnternette araştırma yaparsan zaten çoğumu göreceksin ben bir çoğunu indirip silmiş biri olarak asıl kaynağın bir iş üzerinde istikrar sağlamak olduğunu düşünüyorum. (o da bende yok :) ) ama senin için yazıyorum bunlar telefona yükleyip kullanabilecğin appler: duolingo , rosetta stone , bbc learning , voscreen, ted , busuu şimdilik aklıma gelenler
Şubat 2017

Cemile bir yanıt verdi.

Yüksek lisans okuyan bir kızla lise mezunu bir erkeğin geleceği var mıdır?

Vardır... Ama bu kadın ver erkek arkadaş ilerde cinsel dürtülerini tatmin etmenin dışında konuşmak , bir film hakkında yorum yapmak , bir problemin çözümünde yardımlaşmak , birbirlerinin arkadaş ortamlarına girdiklerinde rahat edebilmek , her ne kadar uğraşıp belli edilmemeye çalışılsa da girilecek kompleksleri ilişkiyi yıpratmadan bitirebilecek iseler neden olmasın ki? Tabi ki gelecekleri olabilir . Zira buğulu olan geleceğe kandili yakanlar bizleriz.
Şubat 2017

Cemile bir yanıt verdi.

Odaklanabilmeyi nasıl başarabilirim?

Bende bu sorunun cevabını çok aramış biriyim. Kısaca özetleyecek olursam ; belli bir kısmı "anda olmak "şeklinde bir alışkanlık edinmeye yönelik egzersizler (göz egzersizleri duvara bir nokta koy her gün süreyi uzatarak sadece nokta ile ilgilenip diğer istemsiz düşünceleri bloke etmeye yönelik egzersizler).Bir kesim odaklanmayı sağlayan amiyane bir tabir ile kocakarı ilaçları , kurşun döktürme ve uzak doğunun mucizevi bitkisi ginseng ... Tabi not etmeliyim denemedim (egzersizler hariç) . Ginseng hap halinde satıldığını da öğrendim ama uzun süre kullandığınızda tehlikeli ve çok fazla enerji vs verdiği için de kullanmayı bıraktığınızda bitik pilli kumanda gibi dolaşıyorsun etrafta diyen de vardı, çok memnun kalan da ... : -)
Şubat 2017

Cemile bir yanıt verdi.

İdeal kadın nasıl olmalıdır?

İdeal kelime anlamı:sıfat Düşüncenin tasarlayabileceği bütün üstün nitelikleri kendinde toplayan.
"Bu ideal kocalar, eşref saatleri tıkır tıkır işletmesini bilen kadınların kocalarıdır. " İdeal kadın , erkek, kedi köpek ... Yoktur. Sistem tarafından" İdealize edilmek " vardır. Bunun için mankenler gibi fiziki açıdan rol modeller kullanılır. En çok da sosyal mecralar üzerinden "ideal kadın " kelimesinin içini doldurmaya çalışan hemcinslerimiz bu ipin başını çekerler.
Şubat 2017

Cemile bir yanıt verdi.

Cam Tavan (glass ceiling) etkisi nedir?

Öğrenilmiş çaresizliği araştırmak için pireler üzerinde yapılan bir deneydir. Daha sonra köpeklerin ayaklarına elektrık şoku verilerek de yapılmıştır.Aslında öğrenilmiş çaresizlik zaten bu deneyden sonra tanımlanmıştır.Sonrada tedavi edilebilirlik üzerine deneyler yapılmış aynı hayvanlar üzerinde . Zaten arkadaşlar içeriği açıklamışlar bu yüzden hiç içine girmedim. Velhasıl kelam bu deneyden sonra psikologlar , hayat koçları, psikiyatristler vs tonlarca kitap makalede bu deneyden bahsedip insan üzerinde yorumlamışlardır. Günümüzde de bir çok kişinin bu durumu yaşadığı bir gerçektir ama çoğu insanda "aaa o bende de var canım? Gerçekten çok zor bilirim vs" felsefesi ya da ilgi amaçlı yapılıyor olması sebebiyle çoğunun gerçekçiliği sorgulanır.
Aralık 2016

Cemile bir yanıt verdi.

Neden birçok insan başarılı olmayı istediği halde başarılı olamıyor?

Çünkü yapabileceğimize güvenimiz yok.Farkında değiliz belki ama hep kafamızda bir film dönüyor hemde ülkecek "bizden adam olmaz" !!! !
Aralık 2016

Cemile bir yanıt verdi.

Burs verebileceğim üniversite öğrencilerini nasıl bulabilirim?

Bulunduğunuz şehrin üniversitesine gidip bir kaç hoca ile konuşun onlar size seve seve bir kaç öğrenci bulacaktır.
Kasım 2016

Cemile bir yanıt verdi.

Okul Öncesi Eğitimi zorunlu olmalı mı?

Bence olmamalı artık okulun amacı eğitim değil tam anlamıyla aptallaştırma ... O yüzden çocukları daha fazla yormanın bu duruma maruz bırakmanın mantığı yok... Bırakın orda burda çamura batsınlar oyuncaklarıyla oynasınlar
Kasım 2016

Cemile bir yanıt verdi.

Eğitim hayatınızda karşılaştığınız sorunlar, problemler nelerdir?

Birincisi ve en önemlisi nitelikli üni mezunu yetistirmek yerine tek amaç aman mezun olsunlar aman mezun olalım fikri (herkes de var kimse inkar etmesiin)... İkincisi ise yedi ceediniz ölmüş , sefil ve bitap düşmemişseniz ya da dayınız yoksa size kimse burs vermez!! Ama bir istisna var ki suriyeli ya da babadan zenginseniz size de burs çıkar garanti!
Eylül 2016

Cemile bir yanıt verdi.

Yürüme hızı ile özgüven arasındaki bağ nedir?

Aslında daha genel düşünmek gerek. Özgüven ile elbette yürüme arasında bir bağ var.Düşünün çok yakışıklı veya güzelsiniz ve bir o kadar da şık(fiziksel görünüş her zaman özgüven arttırır ) o zaman omuzlar dik karşı tarafa dogru bakarsınız kafa yerde degildir ve bir bakmışsınız kedi yürüyüşü(cat walk) yapıyorsunuz. Özgüven etkileri bunlar yani yürüyüş de değişir.
Eylül 2016

Cemile bir yanıt verdi.

Sizce YGS ve LYS ye nasıl hazırlanılmalı? Günde kaç saat hangi derse nasıl çalışılmalı?

Sınava ıyı hazırlanman ıcın cok fazla sınav provası yapman gerek yanı cok fazla deneme demek konuları ıyı ogren ve ıyıce pekıstırmek ıcın de mutlaka konu ıle ılgılı testlerı coz ama sakın kı bızım gıbı cok konu ogrenmedık o yuzden dememe ıcın erken dıyenlere kulak asma denemelere hemen basla ozellıkle hocaların sınava yonelık cok ıyı denemeler dıye ovduklerını coz... Ve unutma yurumeyı ogrenmeden kosamazsın.. Hataların cok olursa uzulme onları duzeltmek ıcın ustune gıt.

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler