Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cemile,

İnşaat Mühendisliği Öğrencisi

%100 inandığım sürece her şeyi yapabilirim.....Bilgiye aç koç kadını....

Kasım 2016

Cemile

Paket programları öğreniyoruz ama daha sonra ya unutuyoruz ya da hiç gelişim sağlayamıyoruz. Paket programlarda gelişim icin ne yapılmalı?

Her ne kadar gereksiz olduğunu düşünsek de günlük yaşantımızda ve işyerinde ihtiyaçmış gibi benimseyip kullanmalı. Böylelikle gün geçtikçe daha fazla özelliğini öğreniyoruz. Öğrendikçe de daha da verimli kullanabiliyoruz. Kullandıkça da işimizde yardımcı olduğunu görüyor ve kaydettiğimiz dosyaları var ise ileriye dönük belge oluşturmuş oluyoruz. Hem kendimize hem ihtiyacı olabilecek tanıdıklarımıza.

Bir de illa ki alışılmış paketleri kullanmak zorunda hissine kapılmamalıyız. Güvenilir ücretsiz paket programlara da yönelmeliyiz.
  • 1 Yanıt
Kasım 2016

Cemile

Asosyal bir kişiyim. En büyük isteklerimden biri girişimci olabilmek; kimsenin görmediğini görüp, cesaretle risk alıp sonunda başardım diyebilmek ama bu kişilik yapısı ile sanıyorum ki bu bir hayal. Asosyal olup da girişimci olunabilir mi?

Network ihtiyacini nasıl karsikayacaksin? Girişimcilik bence bir meslek değil ruh hali. Dolayısı ile eylem olarak gerceklestirdiklerinde tatmin olmak için kullandığın bir araç... Eksik olduğun her ne ise bunu ekibin ile ( çalışan ortak) ile tamamlayabilirsin
  • 3 Yanıt
Ekim 2016

Cemile

İnşaat mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Artık mesleki dersler görüyoruz ve tabiri caiz ise hocalarımı mesleki bilgiler açısından sömürmek istiyorum ancak hocalarıma neyi nasıl sormalıyım ya da hangi konulara yönelmeliyim?

Bir inşaat mühendisinin bilmesi gereken minimum; statik ve mukavemettir, buna yapısal analiz, çelik, betonarme ve deprem dahildir. Bunları öğrenebildiğin kadar çok öğrenmeye bak, gerisi zaten işin daha kolay kısmı. Bunların yanı sıra İngilizce, VB ile Excel programlama ve/veya Matlab muhteşem artılar olur.
  • 6 Yanıt
Daha fazla göster

En Beğenilen Soruları

+7 kişi
+6 kişi
+6 kişi
+5 kişi
+5 kişi
+5 kişi
+4 kişi
+4 kişi
+4 kişi
+4 kişi

Benzer Kişiler