Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cem Okuyucu, 

Bilgisayar Mühendisi

Bilgisayar Mühendisi Cem Okuyucu inploid.com'da 0 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Mart 2013

Cem Okuyucu bir yanıt verdi.

Hotspot Shield programı ne işe yarar?

bu programı bir firewall olarak görüp hacker lardan scriptlerden exploitlerden vs.. korunmak için kullanacaksanız kesinlikle hiçbir yararı olmayacaktır.
bence gereksiz..sistemim de asla yer almayacak uygulamalardan bir tanesi...
Mart 2013

Cem Okuyucu bu yanıtı beğendi:

Hotspot Shield programı ne işe yarar?

Hotspot Shield
  • HTTPS şifrelemeyle internet gezintinizi, verilerinizi, çevrimiçi alışverişlerinizi ve kişisel bilgilerinizi emniyete alın.
  • Kendinizi çevrimiçi kimlik hırsızlığına karşı koruyun.
  • Çevrimiçi gizliliğiniz için IP adresinizi gizleyin.
  • Sansür olmadan, emniyet duvarına takılmadan her türlü içeriğe gizlice erişin.
  • Kendinizi Wi-Fi noktalarındaki, hotellerdeki, havaalanlarındaki ve şirket ofislerindeki hackerlardan koruyun
  • Kablosuz ve kablolu bağlantılarda aynı şekilde çalışır. Sınırsız Bant Genişliği sağlar.
  • Yeni işletim sistemleri dahil PC ve Mac üzerinde çalışır (Windows 8 ve Mountain Lion)
Hotspot Shield, bağlantınızı hem ev Internet ağınızda hem de herkese açık Internet ağlarında emniyete alarak netteki gezinitiniz tamamen güvenli hale getirir. Hotspot Shield, internette yaptığınız tüm işlemleri (alışveriş, form doldurma, karşıdan yükleme) HTTPS aracılığıyla emniyete alarek kimliğinizi korur. Hotspot Shield, ayrıca kimliğinizi üçüncü taraf web siteleri ve Internet Sağlayıcılarına karşı gizli yaparak internette gizlice gezinmenizi sağlar. Belli bir sitede oturum açmamanız halinde Hotspot Shield ile tüm internet gezintiniz isimsiz olacaktır. Keşif, organizasyon ve iletişim imkanı verdiği için interneti seviyoruz. Hotspot Shield, tüm ağ içeriğine özgürce ve emniyetli olarak erişmenizi sağlayarak tüm çevrimiçi bilgilere erişim imkanı verir. Tüm internet gezintinizi emniyete alın ve çevrimiçi ortamda gizli kalın; bırakın Hotspot Shield, parolalarınızı, kredi kartı numaralarınızı ve tüm verilerinizi korusun. Standart antivirüs programları bilgisayarınızı korur fakat ağ etkinliklerinizi korumaz.
AnchorFree'nin memnuniyetle Hotspot Shield'i sizlere sunmasının nedeni budur. Uygulamamaız Internet bağlantınızın emniyetli, kişisel ve isimsiz olmasını sağlar.

Bir VPN Aracılığıyla %100 Güvenlik
Hotspot Shield, dizüstü bilgisayarınız veya iPhone'unuz ve Internet ağ geçidiniz arasında bir sanal kişisel ağ yaratır. Bu delinemez tünel; açıkgözlerin, bilgisayar korsanlarının, Internet Sağlayıcılarının ağdaki etkinliklerinizi, anlık mesajlaşmalarınızı, karşıdan yüklemelerinizi, kredi kartı bilginizi veya ağ üzerinden gönderdiğiniz herhangi bir şeyi görüntülemesini engeller. En yeni VPN teknolojisini kullanan Hotspot Shield emniyet uygulamasını karşıdan yüklemek ücretsiz, kurması ve kullanması kolaydır.

Hotspot Shield aşağıdaki platformlarda çalışır:
– Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
– Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion
– iOS
– Android 2.x and 4.x

Nasıl indireceğiniz ise videoda;Kaynak : hotspotshield.com/tr
Mart 2013

Cem Okuyucu bu yanıtı beğendi:

i7 işlemcili 3 Gb DDR2 veya DDR3 Ram ve Ati Ekran Kartı sahibi en az 500Gb HDD konfigürasyonlar menzilinde dizüstü bilgisayar önerebilecek misiniz?

@ScaleSkin MSI GT serileri gayet iyi, performanslı ama 16GB RAM takıyorlar bir de canavar gibi GeeForce. Ücreti mukabilinde RAM'lerin 8GB'sini serviste çıkrattırıp satabilirsin sanırım. Sonuçta yine 8GB kalır. Aslında istediğin konfigürasyonu Kadıköy'deki Monster firmasında toplatabilirsin ama onu toplamamak için bayağo dil dökeceklerdir, haklı olarak. O işlemciye neden o kadar az RAM düşündün? Neden ATI, tam da GeeForce'lar revaçtayken? Amaç nedir? Neden o işlemciyi böyle bir konfigurasyonda harcamak istiyorsun?
Mart 2013

Cem Okuyucu bir yanıt verdi.

i7 işlemcili 3 Gb DDR2 veya DDR3 Ram ve Ati Ekran Kartı sahibi en az 500Gb HDD konfigürasyonlar menzilinde dizüstü bilgisayar önerebilecek misiniz?

İ7 için ram çok düşük ne yapacaksın bu konfigürasyonu??? İ3 için istesen oluru var ama İ7 için çok düşük randıman alamazsın.. yazık o işlemciye...
Mart 2013

Cem OkuyucuBilgisayar Destekli Tasarım konu başlığını takip etmeye başladı.

Mart 2013

Cem Okuyucu bir yanıt verdi.

Mart 2013

Cem Okuyucu bu yanıtı beğendi:

Amerika'dan bilgisayar alınca pasaporta işletmek gerekli mi?

Hayır böyle bir zorunluluk yok, ancak bu tür teknolojik cihazlardan 1 tane getirebiliyorsunuz ve alırken global garantisi olup olmadığını sorunuz, çünkü amerika da garanti süreleri 15 gün den başlıyor. Bir de eğer getireceginiz cihazin sim kart desteği varsa pasaport kaydı yapmazsanız BTK bloke eder. Hangi sim kartı kullanıyorsanız BTK kaydını müşteri hizmetlerine bizzat giderek yaptirmalisiniz.
Mart 2013

Cem Okuyucu bir yanıt verdi.

MAC ve PC arasındaki farklar nelerdir?

Soru güzel ve cevap basit aslında.. Bu soruda önemli olan maddi imkanlarınız olmalı..
Anladığım kadarıyla sadece internet, sosyal medya ve film,muzik vs.. ile ilgili ihtiyaçlarınızda kullanacaksınız. Bu yüzden "sizin deyimizle" PC almalısınız..Çünkü
MAC ler Pc lere göre (standart konfigürasyon) herzaman pahalı olmuşlardır. Yukarıda yazdığım amaçlar doğrultusunda kullanılacaksa bu kadar fark vermeye değmez..
Ama yok benim maddi imkanım var dersen, parada önemli değil dersen hiç düşünme mac al, kaliteyi anlarsın...
Mart 2013

Cem Okuyucu bu yanıtı beğendi:

HTML ve CSS bilgilerim yeterli düzeyde değil. Hem HTML ve CSS'e hem de ihtiyacım olacak diğer web geliştirme teknolojilerine tam hakimiyet nasıl sağlarım?

Öncelikle css'in bir dil olmadığını belirtmekle birlikte css için fatih hayrioğlu'nun sitesini takip edebilirsin. çok faydalı.
Şubat 2013

Cem Okuyucu bir yanıta alt yorum yaptı

daha önce bir çok kez kullandım :x ayrıca proje çok akıllıca.. bir kaç ayar eklenip kullanıcılara özgü hesap kullandırıp her kullanıcı kendi profilini oluşturursa (program bakımından) daha mükemmel olacağı kanaatindeyim..
Formattan sonra kullanıcıların faydasına olacağını düşündüğüm bir siteyi burada paylaşayım: ninite.com
Formattan hemen sonra bu siteye giriyorsunuz ve normalde bilgisayarda bulunması gereken olmazsa olmaz programların listesinden istediklerinizi seçenek olarak işaretliyorsunuz.

Windows 7

Listenin sadece bir kısmını örnek olarak ekledim ama liste uzun ve ihtiyaç duyulan birçok program da mevcut. Seçimler bittikten sonra en alttaki yeşil "Get Installer" butonuna tıklıyorsunuz:

Windows 7
Bundan sonrasında ise sadece küçük bir programcığı indiriyorsunuz ve onu çalıştırıyorsunuz. Seçtiğiniz tüm programların en son sürümleri masaüstünüze kısayolları da atılarak kuruluyor ve arka planda otomatik olarak yapılıyor hepsi :).

Bu Hakan Köse (@hakank ) ile yapmayı düşündüğümüz projelerden birisi idi çok eskiden ama bu arkadaşlar da oldukça iyi bir şekilde yapmışlar.

NOT: Önce bilgisayarınızı internete bağlanır hale getirecek olan sürücülerinizi kurduğunuzu ve internete bağlanabildiğinizi varsayıyorum.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3253 Kişi   564 Soru

Donanım

526 Kişi   96 Soru

Bilgisayar

2635 Kişi   444 Soru

Mühendislik Meslek Odaları

901 Kişi   48 Soru

Bilgisayar Programları

1846 Kişi   180 Soru

Yazılım Geliştirme

1233 Kişi   187 Soru

Matematik Algoritmaları

181 Kişi   27 Soru

Yazılım Algoritmaları

485 Kişi   31 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

831 Kişi   76 Soru

Projeler

434 Kişi   51 Soru

Proje Yönetimi

724 Kişi   36 Soru

Yazılım Güvenliği

547 Kişi   17 Soru

Bilgisayar Oyunları

803 Kişi   113 Soru

Algoritma

137 Kişi   17 Soru

Mühendis

326 Kişi   39 Soru

Microçip

79 Kişi   1 Soru

Yazılım Mühendisliği

536 Kişi   39 Soru

Donanım Önerileri

95 Kişi   23 Soru

Mühendislik

790 Kişi   66 Soru

Bilgisayar Tamircisi

174 Kişi   3 Soru

Yazılım Mimarı

237 Kişi   8 Soru

Bilgisayar Öğretmenliği

172 Kişi   8 Soru

Yazılım Lisansları

157 Kişi   5 Soru

Yazılım Uzmanı

351 Kişi   29 Soru

Bilgisayar Ve Bilişim Kulübü

410 Kişi   25 Soru

Genetik Algoritmalar

26 Kişi   6 Soru

Bilgisayar Destekli Tasarım

492 Kişi   13 Soru