Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şaman,

İnşaat Mühendisi

En musica verdades.

Kasım 2013

Şaman

Vali vatadaşa "Gavat" diyebilir mi?

Diyemez. Kişilik haklarına aykırı olması gibi, halkı temsil eden bir kişi olan 'vali'nin' vatandaşa böyle bir kelime kullanması, üzerine tüm halkı aptal yerine koyup dememiş olabilirim şeklindeki açıklamaları kabul edilebilir değildir.
Kasım 2013

Şaman

Hiç unutmam, gene bi gün üniversitenin bahçesinde kızlı erkekli sevişiyoruz

Hiç unutmam, gene bi gün üniversitenin bahçesinde kızlı erkekli sevişiyoruz, kimimiz bankta sevişiyor, kimimiz merdivenlerde, hava mis, şööyle vapura binip kızlı erkekli sevişe sevişe dolaşsak mı acaba dedik, değişiklik olur püfür püfür sevişiriz, kimimiz faytona binelim sevişelim diyor, kimimiz boşverin gezmeyi, kızlar kahvesine gidip king oynayarak sevişelim diyor, neticede derse girmeye karar verdik, hoca geldi amfiye, saç baş dağınık, belli ki öğle tatilinde sevişmiş, çıkarın sutyenleri kızlı erkekli sınav yapıcam demez mi, buyrun burdan yakın, başladık ağlamaya, etme eyleme hocam dün akşam elektrikler kesikti sevişemedik filan, nafile, fırçaladı hepimizi hoca, biz sizin yaşınızda öğrenciyken yokluk içindeydik, gaz lambasının ışığında sevişirdik, ayakkabımız bile yoktu, yırtık terliklerle sevişirdik, şimdi her türlü imkân var hâlâ sevişmeye üşeniyorsunuz ayıptır dedi, şımarıklığımızdan utandık haliyle, boynumuzu büktük, ufak ufak aklımızda kaldığı kadarıyla seviştik gari... E olacağı buydu, maalesef anca 30 alıp bütünlemeye kaldım, rahmetli babam çok sinirlendi, zaten top peşinde koşmaktan sevişmeye vakit ayıramayan abime öfkeli, bana patladı, biz dişimizden tırnağımızdan arttırıp seni okutmaya çalışıyoruz, senin aklın havada, sevişmeye niyetin yoksa bırak okulu, defol askere git diye bağırdı, rahmetli anam, ana yüreği tabii, bu kadar gitme çocuğun üstüne, sen onun yaşındayken daha mı iyi sevişiyordun sanki dedi, n’apsak falan derken, elektrik-elektronikte bizden üç sınıf büyük bi abla vardı, öğrenci seçme sevişme sınavında Türkiye beşincisiydi, kulakları çınlasın, hakkını ödeyemem, bütün yaz ondan ek sevişme dersleri aldım ve zor kurtardım paçayı finallerde.
*
Gençliğini yaşayamayanlar...
Gençliği böyle zannediyor herhalde.
*
İddia ediyorum, Haydar Dümen bile bizim başbakan kadar kafa yormuyordur bu işlere.
yılmaz özdil
Ağustos 2013

Şaman

Google Chrome'da siteye sağ tıklayıp ögeyi denetle dediğimizde çıkan elements sekmesindeki anlık html koduna C# ile nasıl erişim sağlayabilirim?

Bir sitenin HTML koduna bu kodla erişmen mümkün:

string urlAddress = <a href='<a href='<a href='"http://google.com";' target='_blank' rel='nofollow' title='"google.com";'>"google.com";</a>' target='_blank' rel='nofollow' title='"google.com";'>"google.com";</a>' target='_blank' rel='nofollow' title='"google.com";'>"google.com";</a>
 
HttpWebRequest request = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(urlAddress);
HttpWebResponse response = (HttpWebResponse)request.GetResponse();
if (response.StatusCode == HttpStatusCode.OK)
{
 Stream receiveStream = response.GetResponseStream();
 StreamReader readStream = null;
 if (response.CharacterSet == null)
  readStream = new StreamReader(receiveStream);
 else
  readStream = new StreamReader(receiveStream, Encoding.GetEncoding(response.CharacterSet));
 string data = readStream.ReadToEnd();
 response.Close();
 readStream.Close();
} 
Temmuz 2013

Şaman

Sizce mimari ve statik projelerde mutlaka Allplan veya Revit mi kullanılmalıdır? Bu ikisinin özellikleri nelerdir? Bunlara alternatif yazılımlar hangileridir?

'Bir ekmeği bırakın fırıncı yapsın,yaksa bile fırıncı yapsın' gibi bir söz vardır. Statik projerinin yorumunu mühendislerimize bırakıyorum. Mimari açıdan ; Allplani okul döneminde çok kullandım. Fakültede bilgisayar dersimizde öğretilen program allplan idi. Güzel bir program ve bir projede gerekebilecek herşey komut olarak eklenmiş. Fakat en büyük sıkıntılarından birisi çok gerçekci bir görüntü sağlamıyor ve özellikle mimari bir sunumda çok tercih edilmiyor. Şöyle bir sıkıntı da var ki, allplani bilen ve kullanan kişi sayısı pek fazla sayılmaz , Şehir dışında ya da ülke dışında acil proje göndermeniz gereken durumlar çok oluyor ve karşıdaki kişi programı açamıyor. ben birçok yazılım denedim ve en sonunda çareyi herkesin kullandığı artık neredeyse ortak bir dil haline gelmiş olan autocad de, uygulama projelerini çizmekte buldum. Uygulama projelerini autocad de , 3d modellemelerini 3dmax te ,renderlarını da v-ray de alıp projeyi oluşturmak en sıkıntısız yolu. Daha da zamanın varsa v-rayden sonra photoshopta pds dosyalarında üzerinde iyileştirmeler yapılınca ve corelde de son noktasını koyunca proje; proje oluyor ozaman. Zaten çok güzel proje çizimlerine bakılınca hiç bir projenin yalnızca bir programda çizilmediğini anlıyoruz . Allplan de de görsellerde çizimden sonra cinema 4d de render alınca proje güzel oluyor.
Daha fazla göster

Benzer Kişiler