Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mehmet Cinali, 

Mimar

Mimar Mehmet Cinali inploid.com'da 0 soru sordu, 10 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Temmuz 2015

Mehmet Cinali bir yanıt verdi.

Sözel yanım daha iyi ama hayalimdeki meslek (mimarlık) sayısal. Sayısalı geliştirmek için neler yapmalıyım? Nelere dikkat etmeliyim?

Hayalinizi gerçekleştirebilmek için sözel yada sayısal yönünüzün güçlü olması gerekmiyor. Mimarlık düşünce ve düşünceyi gerçeğe dönüştürme sanatıdır. Öncelikle yaratıcı hayal gücünüz ve sonrasında nesneleri 2 ve 3 boyutlu olarak çizim yeteneğinizin olması gerekmektedir. Sayısal yönünüzü geliştirerek mimarlık fakültesine girebilirsiniz. Ancak Yaratıcı hayal gücünüz, nesneleri şekillendirmede kıvrak zekanız, çizim yeteneğiniz ve sabrınız yoksa mimarlıktan mezun olabilmeniz ve mesleğinizi başarıyla icra edebilmeniz hayli güçtür. Bu yeteneklerin sizde olduğunu düşünüyorsanız üniversite sınavını kazanabilmek için sözel ve sayısal çalışarak sınava hazırlanmanız yeterlidir.
Mayıs 2015

Mehmet Cinali bir yanıt verdi.

Mimarlık öğrencisiyim. Hocam maketimde su gösterimi için illa asetat veya mavi karton değil daha soyut şeyler önerdi. Sizce ne yapabilirim?

- Parşömen kağıdı buruşturup su olarak gösterilmesi gereken yere monte edilebilir.
- mavi boyaya batırılmış ahşap talaşları da olabilir.
- dalgalandırılmış kumaşta olabilir.
- koyu haldeki duvar boyası istenen su formunda sürülebilir.
daha sayamayacağım kadar çok alternatif vardır. Her çeşit malzemenin kullanılabileceğini öneririm. Yeter ki hayal gücünüzü kullanınız. Kolay gelsin
Daha Fazla