Bilmek istediğin her şeye ulaş

Caner Sayın, 

Mimar

Mimar Caner Sayın inploid.com'da 5 soru sordu, 17 soru yanıtladı ve 14 takipçisi var.

Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Sporcuların göz altlarına sürdükleri siyah boya, güneşin yansımasını engeller mi? Engellerse bunu nasıl yapar?

Belli bir miktar engeller. Bunu parlama düzeyini bir miktar azaltarak gerçekleştirir.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Android nedir?

Android, Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış Linux İşletim Sistemi tabanlı bir mobil cihaz (PDAve cep telefonları) için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir.
Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir.

Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Yağmur, kar, dolu gibi yağışlar nasıl oluşur?

Yağmur Oluşumu;

  1. Evre : Okyanuslardaki köpüklenme ile oluşan sayısız hava kabarcığı sürekli ortaya çıkmakta ve su zerreleri sürekli olarak gökyüzüne fırlamaktadır. Tuzca zengin olan bu zerreler daha sonra rüzgarlarla taşınır ve atmosferde yukarılara doğru yol alırlar. Aerosol adı verilen bu küçük parçacıklar "su tuzağı" adı verilen bir mekanizmayla yine denizlerden yükselen su buharını kendi çevrelerinde minik damlalar halinde toplayarak bulut damlalarını oluştururlar.
  2. Evre : Tuz kristallerinin ya da havadaki toz zerrelerinin etrafında yoğunlaşan su buharı sayesinde bulutlar oluşur. Bunların içindeki su damlacıkları çok küçük olduklarından (0.01 ile 0.02 mm çapında) havada asılı kalırlar ve göğe yayılırlar. Böylece gök bulutlarla kaplanır.
  3. Evre : Tuz kristallerinin ve toz zerreciklerinin etrafında biraraya gelen su parçacıkları iyice yoğunlaşarak yağmur damlalarını oluştururlar. Böylece havadan daha ağır bir konuma gelen damlalar buluttan ayrılarak yağmur biçiminde yere düşmeye başlarlar.


Kar Oluşumu;

Kar yağışı genellikle hava sıcaklığı -4 °C ilâ -20 °C arasındayken olur. Bu yağış sıcaklık sıfırın altında birkaç derece olduğunda ağır nemli ebatları bir santimetreye ulaşan parçalar halinde gerçekleşir. “Lapa lapa kar yağması” tabiri bu durum için kullanılır. Atmosfer ile toprağın sıcaklıkları eşit olursa yüzeye ulaşan kar hemen erimez. Toprak sıcaklığı atmosfer sıcaklığının üzerinde ise yere düşen kar kısa sürede erir.Dolu Oluşumu;

Yağmur damlaları fırtına nedeniyle donar. Yere doğru inerken hava akımları bunları bir aşağı bir yukarı sürükleyerek daha büyük buz parçaları hâline getirir. Ağırlaşan buz parçaları yere düşer. Buna dolu denir.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Barış Alpaykut kimdir?

20 Temmuz 1987, İstanbul doğumlu olan Barış Alpaykut İstanbul Üniversitesinden mezun olmuştur. Oyuncunun rol aldığı diziler Burası Osmanlı 1711 / Sır Kanunu, Bir Zamanlar Osmanlı , Kirli Beyaz, Sakarya Fırat ve en son Kurt Seyit ve Şura'da rol almıştır. Ayrıca Yedigün reklamında da oynamıştır.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Cirit atma nasıl oynanır? Kuralları nelerdir?

Atletizmdeki atma sporlarından olan cirit atma, uzun ok / mızrak şeklindeki cirit diye anılan aletin belli kurallar çerçevesinde en uzağa atma amaçlı spordur.
Kuralları
İlk sekizdekilere üç hak daha verilir. Bu atışların en uzağa olanı yarışmacının bireysel derecesi olarak kaydedilir. Atışın geçerli olması için atletin belirli çizgiyi geçmemesi ve Cirit'in yerde ilk olarak ucunun temas etmesi şartı vardır. Cirit'in ucunun değdiği ilk nokta ile atış yapılan yerin arasındaki ölçü o atışın derecesi olur.
Cirit atmanın disk atma, çekiç atma gibi diğer atma sporlarından en büyük farklarından biri atletin koşarak son noktaya gelip atmasına izin verilmesidir.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Proje raporu nasıl yazılır?

  • Projenin adı: Projenizi etraflıca ve etkili anlatabilecek bir isim bulmalısınız.
  • Proje özeti: Proje raporunun başına bir proje özeti eklemeniz raporu inceleyecek kişilere ön bilgi verme bakımından önemlidir.Özet, bir paragraflık genel bir bilgi olmalıdır. 120 kelimeyi geçmemelidir. Kısaca amacı ve hedefi belirtilmelidir. Proje raporu tamamen bittikten sonra raporun başına eklenmelidir.
  • Projenin amacı: Bu projeyi niçin hazırlıyorsunuz, hangi hipotezi ispatlayacaksınız, hedefiniz ne? Bu projeyle hangi probleme çözüm arıyorsunuz? Bu bölüm çok önemlidir, hedeflerinizi açık açık, madde madde yazmalısınız. Bu bölüm kısa tutulmalıdır.
  • Giriş: Bu bölümde projenizi gözden geçiren insanların zihnini proje konusuna yaklaştırmalısınız. Bu bölüm kısa tutulmalıdır.
  • Yöntem: İlk olarak çalışmanızın planını yazmalısınız. Sonrasında çalışmanızın kapsamını yazmalısınız. Ardından, bu projeyi hazırlarken kullandığınız yöntemleri bir bir sıralamalısınız ve hepsini tek tek açıklamalısınız. Her proje için farklı farklı yöntemler gerekir değil mi? Deney, gözlem, araştırma, istatistik, yorumlama, dinleme, tartışma… Acaba siz hangi yolu nasıl kullandınız? Proje sırasında edindiğiniz bilgileri, analizleri, verileri, istatistikleri, bulguları, hesaplamaları… eklemelisiniz. Bu veri ve istatistikleri kullanma yarışmayı kazanma şansınızı artırır. Bu bölüm projenin gelişme aşamalarını barındırır. Geniş tutulmalıdır.
  • Sonuç: Projenin verim kısmıdır. Projeden çıkan sonuç bu başlık altında toplanmalıdır. Başta belirttiğiniz amaca ne kadar ulaştığınızı yazmalısınız. Sonuçları tablo, grafik gibi görsel malzemelerle zenginleştirmelisiniz. Bu konuda yapılabilecekleri, önerilerinizi ekleyiniz.
  • Kaynak: Proje hazırlama sürecinde yararlandığınız kaynakları buraya yazmalısınız.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Polislere neden aynasız denir?

Rivayete göre eskiden renault 12 polis arabalarının sağ dikiz aynası olmazmIş bundan dolayı trafik polislerine aynasız denirmiş.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Lionel Messi kimdir?

Lionel Andrés "Leo" Messi(24 Haziran 1987, Rosario),Arjantinli futbolcu. Barcelona'da forma giyen oyuncu; forvet ile ofansif orta saha bölgelerinde görev almaktadır. Etkin futbolcular arasında en iyi futbolculardan biri olarak kabul edilmektedir. Henüz 21 yaşındayken, Ballon d'Or ve FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu ödüllerini almıştır. Yeteneği ve oyun tarzı sıkça benzetilen ve kıyaslanan Arjantinli eski futbolcu Diego Maradona, Messi'yi "halef"i olarak göstermektedir. Lionel Messi, 24 Haziran 1987’de Arjantin’in Rosario şehrinde dünyaya gelmiştir.Messi, futbola 8 yaşında Rosario şehrinin takımı olan Newell's Old Boys'da başladı. 2000 yılında ailesi, Messi'nin büyüme hormon eksiklilk tedavisi görmesi ve futbola Barcelona'da devam etmesi için İspanya'nınBarselona şehrine taşındı. Barcelona formasını ilk kez 2004-05 sezonundagiyen Messi, La Liga'da gol atan en genç futbolcu unvanının sahibi oldu. 2005-06 sezonunda La Liga ve UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. 2006-07 sezonunda ise El Clásico derbisinde hat-trick yaptı ve 26 lig maçında 14 gol atarak verimli bir performans sergiledi. Messi, 2008-09 sezonundakariyerindeki en iyi sezonunu yaşadı. Sezon boyunca 38 gol attı ve altı kupa birden kazandı. 2009-10 sezonunda bütün turnuvalarda 47 gol atarakRonaldo'nun rekorunu egale etti. 2010-11 sezonunda ise bu rekoru 53 golle kırdı. Messi, kariyeri boyunca beş La Liga şampiyonluğu, üç UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı ve iki final maçında gol atmayı başardı. Final maçında attığı gollerin tümü Manchester United'a karşıydı. 2010-11 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde 12 gol atarak Gerd Müller ve Jean-Pierre Papin'in ardından üst üste 3 kez gol kralı olan üçüncü futbolcu oldu. 7 Mart 2012 tarihinde Şampiyonlar Ligi 2. Tur rövanş mücadelesinde, Bayer Leverkusen e karşı 5 gol birden atarak, Şampiyonlar Ligi tarihinde bir maçta en fazla gol atan futbolcu unvanını kazandı. Çeyrek final rövanş maçında da Milan'a karşı iki gol atarak José Altafini'nin Şampiyonlar Ligi'nde (Şampiyon Kulüpler Kupası adıyla da dahil olmak üzere) bir sezonda attığı 14 gollük rekoru da egale etmiş oldu ve Şampiyonlar Ligi adıyla ise 2002-03 sezonunda 12 gol atan Ruud van Nistelrooy'un da rekorunu kırdı. Messi, o sezon turnuvayı 14 golle gol kralı olarak tamamladı ve bu turnuvada üst üste dört kez gol kralı olmayı başaran tek futbolcu oldu.
2011-12 sezonunda tüm turnuvalar dahil olmak üzere 73 gol attı ve Dünya rekorunu da kırmış oldu. Aynı sezonLa Liga'da 50 gol atarak önceki sezon ligte Cristiano Ronaldo'nun attığı 40 golün de rekorunu kırmış oldu.Messi, 2005 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda final maçı da dahil olmak üzere 6 golle gol kralı oldu. Kısa bir süre sonraArjantin Millî Futbol Takımı'nda forma giymeye başladı. Arjantin formasıyla 2006 FIFA Dünya Kupası'na katıldı ve 2007 yılında Copa América'da ikincilik yaşadı. Ardından 2008 Yaz Olimpiyatları'nda Arjantin Olimpiyat Takımı'yla altın madalya kazandı. Arjantin 2010 FIFA Dünya Kupası'nda çeyrek finalde elenirken Messi turnuvayı 3 asistle tamamladı. Ülkesinin ev sahipliği yaptığı 2011 Copa América'da da mücadele etse de Arjantin, çeyrek finalde turnuvaya veda etti. 09.12.2012 Tarihi itibariyle Gerd Müller'in bir takvim yılı içerisinde atmış olduğu 85 gollük rekoru egale etmiştir.
Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Olimpiyatlarda oynanan takım sporları nelerdir?

2016 Olimpiyatları'nda programa dahil olacak yedili ragbi de dahil olmak üzere altısı Yaz Olimpiyatları'nda, ikisi ise Kış Olimpiyatları'nda olmak üzere Olimpiyat Oyunları'nda yer alan toplam sekiz takım sporu vardır. Ragbi birliği, futbol, çim hokeyi, basketbol, voleybol, hentbol, buz hokeyi, körling.

Mayıs 2014

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Uzun atlamanın kuralları nelerdir?

Koşu Yolu: En az 1.22 m. Genişliğinde ve 40 m. Uzunluğunda olur.

Sıçrama Tahtası: 1.22 m. Uzunluğunda , 20 cm. Eninde ve 10 cm. Yüksekliğindedir. Kum havuzu tarafına plastik faul tahtası konur.

Kum Havuzu: En az 2.75 m. Genişliğinde ve sıçrama tahtasından 10 m. Uzaklığa kadar gitmelidir. Sıçrama tahtasıyla aynı seviyede kum satıhlıdır.

Genel Kurallar: Şayet 8 atletten fazla iştirakçi varsa, üç denemeden sonra en iyi atlayan 8 atlet üç deneme daha yapabilir. Diğerleri elenir. 8 atletten azsa herkes altı deneme yapabilir. Atlayış , kum havuzunda en geride bırakılan izle, sıçrama tahtası arasındaki mesafede ölçülerek değerlendirilir. Atletler bir atlayışını bir buçuk dakikada bitirmelidir.
Eylül 2013

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Nasıl 3 boyutlu görürüz?

rüntüdeki derinlik hissine “stereoskopik görüntüleme” veya “3-boyutlu görüntüleme” denir. 3D filmler, ekrandaki bir çift geleneksel 2D görüntünün gözlerimize ayrı ayrı sunulması prensibine dayanır. Görüntülerden birinin sağ, diğerinin sol gözümüze sunulması için gözlükler aracılık eder. Bu sayede gerçek hayatta 2 gözümüzün objeleri hafifçe farklı perspektiften görmeleri taklit edilmiş olur
Şubat 2013

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Kuantum kriptografisi nedir?

Herhangi bir gizli bilginin gönderilmesinde alıcı ile verici arasındaki anahtar değişimini aes ve des'e göre daha güvenilir kılan bir şifreleme yöntemidir.
Şubat 2013

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Bir kurşunun hızı ne kadardır?

Kurşun saniyede 300 metre hızla gider. Bu hız kurşunun cinsine ve ne çeşit bir ateşli silahta kullanıldığına göre değişir.
Şubat 2013

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Kombinin çalışma prensibi nasıldır?

Kombi içindeki eşanjörden geçen soğuk suyu ısıtarak sirkülasyon pompası sayesinde kalorifer tesisatına gönderir. Peteklerde dolaşan sıcak su, dolaştığı mekanlarda ısısını bırakarak soğur ve soğuyan su tekrar ısıtılmak üzere kombiye gönderilerek döngü devam ettirilir. Kombiler sıcak su ihtiyacını karşılamak içinde aynı prensipte çalışırlar. Şebekeden gelen soğuk suyu alan kombi eşanjöründen geçirerek ısıtır ve banyo mutfak gibi mekanlarda kullanmanıza olanak sağlar. Kombiler eşanjör yapısına göre ikiye ayrılır.

a. Tek Eşanjörlü Kombiler
b. Çift eşanjörlü Kombiler

Tek Eşanjörlü Kombiler: Bu tip kombiler fiyatları bakımından çift eşanjörlü kombiye göre daha ucuz olmakla beraber banyo, mutfakta kullanılan kullanım suyunu ve kalorifer peteklerine giden suyu tek bir eşanjörde ısıtır. Tek eşanjörlü kombilerin dezavantajı ise ömrünün çift eşanjörlü kombilerin ömründen daha kısa olmasıdır. Sebebi ise eşanjörün en büyük düşmanı olan kireçlenmeye karşı korumasız olmalarındandır.

Çift Eşanjörlü Kombiler: Diğer adı ayrık eşanjörlü kombilerdir. Bu tip kombiler mutfakta kullanılan kullanım suyunu ve kalorifer peteklerine giden suyu ayrı ayrı eşanjörlerde ısıtır.Bu sayede; ana ısıtıcı eşanjöre sürekli şebeke suyunun girmesini engeller ve böylelikle ana eşanjörün kireçlenme riski ortadan kalkmış olur. Çift Eşanjörlü kombi tek eşanjörlü kombilere göre daha uzun ömürlüdürler.
Ekim 2012

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Gotik Mimari tarzın insanlar üzerindeki psikolojik etkileri nelerdir?

12. yüzyılda Paris'te doğan ve tüm Avrupa'ya yayılan ve 16. yüzyıla kadar süren bu mimari akım ortaçağdaki din baskısının etkilerinin görüldüğü insana kendini dinin erişilmezliğini ve yüceliğini kabul ettirmeyi bireyin küçük ve önemsiz olduğunu hissettirerek insanların karamsar ve kasvetli olmasına neden olan psikolojik etkileri vardır.
Ekim 2012

Caner Sayın bu yanıtı beğendi:

Akıllı bina nedir?

Akıllı bina (smart buildings) kavramı kullanıldığında genellikle akla binanın sahip olduğu otomasyon sistemleri (ısı-iletişim-güvenlik vb.) öncelikle akla gelir. Ancak bu konsepte binada kullanılan malzemelerin mühendislik

özellikleri (smart materials) ve binanın statik ve dinamik yapısı (depreme yüküne karşı direnç) da göz önünde bulundurulmalıdır. Akıllı binalarda amaç maksimum yarar, maksimum işlev ve maksimum tasarruftur.


Akıllı bina deyince öncelikli olarak dört temel unsur düşünülmelidir.


1.Enerji verimliliği sistemleri

Akıllı binalarda pek çok özellik bir arada bulunur, beklentilerin üstesinde
donanımları içinde barındırlar. Ancak istenilen işlerin, süreçlerin yerine
getirilmesi için enerjinin en düşük seviyede kullanılması istenir. Akıllı bir
bina servis ömrü boyunca en ekonomik şekilde hizmet vermelidir. Bunun
sağlanması için bir çok sistem organize bir şekilde kullanılır:

-Bina otomasyon sistemi
-Enerji yönetimi sistemi
-Enerji kontrolü sistemi
-Merkezi kontrol ve izleme sistemi

Öncelikle harcanan enerjinin boşa gitmesini önlemek gerekir. Mümkün olduğunca yüksek verimle ihtiyaçları karşılama prensibine göre hareket edilmelidir. Isıtma, ışıklandırma ve temizlik sistemleri minimum enerji tüketimiyle çalıştırılmalıdır. Isıtma sistemleri hava sıcaklığına göre ayarlanır ve optimum seviyede olmaları sağlanır. Aydınlatma sistemleri gün içinde farklı derecelerde kullanılabilir. Asansörler daha çok kullanılan katlara diğer katlara uğramadan çıkabilir. Yazın havalandırma sistemleri hava sıcaklığına göre otomatik olarak derecelendirilir. Daha ekonomik iletişim sistemleri için gerekli alt yapı bulunur. Bina içerisinde ki havanın
temizlenmesi için havalandırma ve filtre eden sistemler havanın temizliğine ve tazeliğine göre çalışırlar. Nasıl ki güneş enerjisi ile çalışan arabalar geliştiriliyorsa, güneş enerjisinden istifade edebilen bölgelerde güneş enerjisini (solar enerji) depolayan ve dönüştüren sistemler kullanılarak enerji üretiminin doğal kaynaklardan yenilenebilir olarak üretilmesi sağlanmalıdır.

2.Güvenlik sistemleri
Akıllı binalar daha yapım aşamasındayken kullanılan malzemeler özenle
seçilmeli, yangın gibi tehlikeli bir felaketle karşılaşıldığında alevlerin büyümesine sebep olacak malzemelerden kaçınılmalı ve otomatik söndürme ve uyarı mekanizmalarının devreye girmesi sağlanmalıdır. Ayrıca insanların rahatça binayı terk edebilmeleri için her kattan kolayca çıkışa imkan sağlayacak bir tasarım kullanılmalıdır. Tehlike iç kısımda ise bina dışı asansörleri ve bina içerisindeki alternatif merdivenleri uygun şekilde yapılandırmak gerekir. Sadece merdiven de değil, o an binada
bulunabilecek engelli vatandaşlar için gerekli önlemler göz önünde
bulundurulmalıdır. Ayrıca, binalara giriş ve çıkışta gerekli güvenlik önlemleri de her zaman için sağlanmalıdır.

-Gelişmiş makinalar ile üst düzey güvenlik
-Kart kontrol sistemleri
-Kişi tanıma sistemleri (parmak izi-ses-iris tarama)
-Duman algılama sistemleri
-Kartsız girişlerde alarm
-Asansör ve kapılarda tehlike anında devreye girecek sistemler
-UPS (Kesintisiz güç kaynakları)
-Gerektiğinde kolayca ulaşılabilecek kurtarma ekipmanları
-Termal kameralar ile canlı kontrolü

3.İletişim-haberleşme sistemleri

Bina içerisinde ve dışarısında personellerin kolayca ve en az maliyetle
kolayca haberleşmesine imkan tanıyacak sistemlerin kullanılmasına özen
gösterilmelidir.

-PBX telefon sistemi
-Telsiz sistemi
-Vidyotext
-Kablosuz internet
-Elektronik mail
-Telekonferans sistemi


Bina içerisinde ve dışında çalışan hareket halindeki personel için telsiz ve bluetooth veya wireless kulaklık sistemleri kullanılabilir.

4.İşyeri otomasyonu

Her zaman için, çalışma ortamından ve çalışanlardan maksimum performans alınması beklenir. Bunun için gerekli bazı sistemler:

-Merkezi bilgi paylaşım servisi
-Uzak sunucu yedeklemesi
-Bilgisayar destek sistemi
-Bilgi servisleri
-Çalışanlar için rahatlama ortamları
-Üst kat bahçeleri


Ülkemizdeki akıllı binalara örnek verecek olursak

-Abdi İbrahim genel merkezi
-Polat Tower Residence
-Tekfen Tower
-İşbank Kulesi


Yukarıda genel anlamda iş merkezi olarak kullanılan yapıların özelliklerinden bahsettik, bir de ev olarak kullanılan akıllı evlere, ecohome’ları ele alalım.


Temel mantalite olarak yine enerjinin maksimum verimle kullanılması ve kullanılan enerjinin de minimum maliyetle elde edilmesi esaslarına dayanmaktadır. Tabi bunları uygularken riskleri de göz önünde
bulundurarak gerekli tedbirleri önceden almak şarttır.

Bina
Ekim 2012

Caner Sayın bir yanıt verdi.

Veritabanı oluşturmanın sağladığı faydalar nelerdir ?

Verilerinizi alma, sıralama, çözümleme, özetleme ve kısa sürede sonuçları raporlama olanağı vererek veriler üstünde denetim sahibi olmanızı sağlar. Çeşitli dosyalardaki verileri birleştirebilir, böylece kesinlikle bilgileri ikinci kez girmeniz gerekmez. Veri girişini daha da verimli ve hatasız hale getirir.

Ekim 2012

Caner SayınSertaç Kunduz kişisini takip etmeye başladı

Sertaç Kunduz, Girişimci, @sertac

--

Eylül 2012

Caner Sayın yeni bir  soru  sordu.

Eylül 2012

Caner Sayın yeni bir  soru  sordu.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Müzik

2985 Kişi   472 Soru

Fotoğrafçılık

1953 Kişi   167 Soru

Sanat

629 Kişi   109 Soru

Tattoo

7 Kişi   7 Soru

Sanat Tarihi

190 Kişi   22 Soru

Japonya

22 Kişi   14 Soru

Asansör

8 Kişi   4 Soru

Gökdelen

11 Kişi   4 Soru

Dergi

36 Kişi   27 Soru

Saraylar

2 Kişi   2 Soru

Kale

2 Kişi   1 Soru

Web Siteleri

3417 Kişi   268 Soru

Mimarlık

418 Kişi   138 Soru

Kariyer

662 Kişi   92 Soru

Bina

99 Kişi   15 Soru

Heykel

11 Kişi   5 Soru

Mimari

197 Kişi   134 Soru

Psikoloji

2924 Kişi   968 Soru

Köprüler

7 Kişi   7 Soru

İç Mimarlık

286 Kişi   62 Soru

Üniversite

422 Kişi   204 Soru

Konut

37 Kişi   17 Soru

Tarihi Eser

43 Kişi   17 Soru

Yazılım

3269 Kişi   564 Soru

Web

463 Kişi   173 Soru

Ev

39 Kişi   49 Soru

İnşaat

347 Kişi   116 Soru

Stadyum

8 Kişi   8 Soru

Kilise

1 Kişi   6 Soru

Eğitim

4393 Kişi   644 Soru