Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erben Şamiloğlu, 

Bilgisayar Mühendisi

Bilgisayar Mühendisi Erben Şamiloğlu inploid.com'da 0 soru sordu, 5 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Mayıs 2014

Erben Şamiloğlu bir yanıt verdi.

Takip ettiğiniz siteler nelerdir?

stackoverflow.com/
Soru sorma ihtiyacı olmasa bile günde 1 saat girip sorulara ve cevaplara bakılması gerekiyor. Bazı soru ve cevaplar kesinlikle ufku genişletecek türden şeyler öğretebiliyor.
ninite.com/
Bilgisayara format attıktan sonra kesinlikle uğranılması gereken site.
Nisan 2014

Erben Şamiloğlu bir yanıt verdi.

Nisan 2014

Erben Şamiloğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Oyun yapmak için özel bir bölüm olduğunu sanmıyorum. Yazılım geliştirme mantığını iyice anladıktan sonra -ki bu da okulda okumakla değil pratikle oluyor- oyun programlama üzerine yönelebilirsin. Tüm sorularına google ile cevap bulabilirsin. Yabancı forumlarda bununla ilgili sayısız kaynak/soru/cevap bulabilirsin sanırım. gamedev.stackexchange.com iyi bir başlangıç olabilir belki. Burada sorduğun sorular mutlaka cevap bulur.
Yazılım okuyarak uygulama geliştirilebilir; ama oyun geliştirmek amacıyla yazılım okumak gereksizdir.
Nisan 2014

Erben Şamiloğlu bir yanıt verdi.

Yazılım okuyarak oyun ve uygulama yapabilir miyiz?

Yazılım okuyarak uygulama geliştirilebilir; ama oyun geliştirmek amacıyla yazılım okumak gereksizdir.
Nisan 2014

Erben Şamiloğlu bir yanıt verdi.

Yazılım öğrenmeye nerden başlamak gerek hangi dillerle çalışmak gerekir öneriniz var mı? İyi bir yazılımcı olabilmek için bu konuda ne kadar süre çalışılmalı?

Yazılım uçsuz bucaksız bir denizdir ve öğrenilecek şeyler hiçbir zaman bitmez. Bu yüzden iyi bir yazılımcı olmak için 3 yıl 5 yıl çalışılması gerekir demek çok yanlış olur. Öğrenilmesi gereken yazılım dili diye bir şey yoktur. Geliştireceğin uygulama için hangi dil en uygunu ise onu kullanman gerekecektir gerçek hayatta. Uygulama geliştirme mantığını bir kere öğrendikten sonra hangi dilde olursa olsun, adını ilk defa duydukların dahil, dilin syntax'ını öğrenip uygulama geliştirmeye başlamak bir haftadan fazla zamanını almaz diye düşünüyorum. Tabi o dilde uzmanlaşmak ve ileri seviye uygulamalar geliştirmek için çok daha uzun bir süre gerekecektir. Yazılım öğrenmeye ilk defa başlayan birisi için C veya konuşma diline yakınlığı nedeniyle Pascal en uygunu olacaktır diye düşünüyorum. Algoritma geliştirmeyi öğrendikten sonra günümüzdeki popüler dillere, C#, Java vs... , başlanabilir.
Daha Fazla