Bilmek istediğin her şeye ulaş

Damra Aksu,

Öğrenci

Rüzgara aşık az birazda karışık..

Mart 2014

Damra Aksu

Tiyatro için en neşeli Türk müzikleri size göre nelerdir?

Sevgili Damra "Tiyatro için en neşeli Türk müzikleri size göre nelerdir? " sorusunun ne amaçla sorulduğu önemli. Açıkçası ben anlayamadım. Bir oyun için eğlenceli Türkçe müzik mi soruluyor? Yoksa Türk Tiyatrosu'ndaki eğlenceli müzik önerileri mi aranıyor? Soru bana biraz anlamsız geldiği için cevaplayamadım. Eğer bir oyun içinse oyunun adı ne, içeriği, türü ne gibi sorularda ardından gelecektir? :) Ayrıca bir tiyatro oyununda bilinen müzik kullanılmaması önemlidir. Çünkü izleyiciyi konudan uzaklaştırır. Bu sebeple oyunlarda özgün eserler kullanılır...
  • 5 Yanıt
Mart 2014

Damra Aksu

Rock ve metal müziklerinden hangisi daha çok seviyorsunuz?

Rock müziği daha çok seviyorum. Şarkı sözleri daha duygusal geliyor öncelikle. Ve en önemlisi müzik içindeki basların tonları çok etkiliyor beni. Bas gitar çalan birisiyim. Buna rağmen elektro gitarın tiz sesine tahammülüm çok az. Rock müzikte de daha çok bas gitar kullanıldığı için tercih nedenim Rock.
  • 16 Yanıt
Şubat 2014

Damra Aksu

Çeko (Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) bölümü nasıldır?

Gelir politikaları ve uluslararası çerçevede sosyal politikalar kapsamında eğitim veren bir bölüm.
  • 1 Yanıt
Şubat 2014

Damra Aksu

Mikro mimik hakkında bildikleriniz neler? İpuçlarınızı paylaşır mısınız?

Mikro ifadeler (ya da Mikro mimikler) insanların, yaşadıkları yoğun gerginlik ve stres durumlarını bastırmak ve bunları karşısındakine belli etmemek için kullandıkları yüz hareketleridir. Özellikle çok iyi yalan söylediğini düşündüğümüz ve yalan makinesi bile yanıltabilen bir çok suçlu literatüre geçmiştir. Bu ifadeler bizim 5 temel duygumuzu saklamak için aktif olur. Bunlar üzüntü, mutluluk, öfke, tiksinti ve korkudur. Bu ifadeleri yakalamak eğitim almamış bir insan için neredeyse imkansızdır. Psikoloji ve ya insan davranışları üzerine eğitim almış kişiler kendilerini geliştirerek bu ifadeleri az da olsa yakalayabilirler. Bu mikro mimikleri anlamak için ''Lie to Me'' isimli diziyi izlemenizi öneririm.
  • 1 Yanıt
Daha fazla göster