Bilmek istediğin her şeye ulaş

Demir ALTAN, 

Tasarımcı

Tasarımcı Demir ALTAN inploid.com'da 1 soru sordu, 12 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Öğrenilmiş çaresizlik nasıl yıkılabilir?

Tekrar öğreterek. Pire deneyini hatırlıyor musunuz? Bir kap üstü kapalı pireler zıplayıp cama vuruyor bir kac denemeden sonra vaz geçip çıkamayacaklarını düşünüyorlar. Kabın üstünü açın ve kabın boyutunu minimuma düşürün pireleri urkuterek zıplamalarını sağlayın. Korku faktörü başarıyı getirdiğine göre sabit düşünceyi kıran bir tetikleyicinin tekrar öğrenme sağladığını söyleyebiliriz diye düşünüyorum.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Kaşlar tıraş edilirse, yeniden çıkar mı?

Ortaokulda sınıf arkadaşımın kaşlarının seyrekliğiyle alay edilmesi (ki bu eylemcilerin içlerinde bende vardım) sonucu kendisi tarafından yapılan olaylar zinciri. Şahit oldum ki kesilen kaşlar tekrar çıkıyor ha gürleşiyor mu derseniz kısır döngü diyebilirim.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Ücretsiz web şablonları bulabileceğim siteler hangileridir? Psd tasarımları isteğe göre hazırlayan siteler hangileridir?

Warez templates diye arama yapabilirsin emeğe haksızlık konusunda bir duyarlılık taşımıyor isen bu konuda gaaks önerebileceğim warez paylaşım sitesidir . Şayet taşıyor isen themeforest de kaliteli tasarımlar makul ücretler ile alıcılarını bekler. Psd tasarımlar içinde uygun fiyat açısından r10 forum kullanıcılarının tecrübeli üyeleri ihtiyaçını karşılar bütçe de sınır yoksa kaliteli web tasarım ajanslarından yardım alabilirsin.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Portfolyo hazırlamak için en kolay yöntem olarak neyi önerirsiniz?

Themeforest》search bar》portfolio》çıkan seçeneklerden ihtiyacınıza uygun birini seçin. Ortalama 8-15 $ civarı. Bu da bir alternatif olabilir sizin için.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıta alt yorum yaptı

Yorum yazacaktım ama sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra gerek kalmadığını düşünüyorum.
Ne ilginçtir 18 yaşını görünce "iş öğrensin" diye büyükleri tarafından ellerinden tutulup çok açık olacak ama "karıya götürülen" "milli olduğu" için sırtına vurulan erkeklerimizin kadınların bekaretini tartışması... Gerçi genel olarak bekaret diye sorulmuş ama bekaret denilince nedense ilk kadın gelir akla, çünkü temiz olması gereken kadındır erkeğin elinin kiridir böyle şeyler, ama kadın namustur, helaldir... Komik değil mi bu kadar büyük bir sorumluluğun sadece tek bir cinsin üzerine yüklenmesi ve diğer cinsin bundan hiç sorumlu olmaması... Kadından bekaret adı altında ellenmemişlik isteyen erkeklerimiz; sizin elledikleriniz kim Allah aşkına? Ya sizin el değmemişliğiniz?
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız ve bütçeniz 50 bin TL olsa hangi programlama dili kullanılması daha makul olurdu?

Benzer sektör rakiplerinizin altyapısını incelediğinizde aradığınız yanıtı bulacağınızı düşünüyorum. Kişisel kanaatim PHP yönünde.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Mehmet Akif Ersoy 'medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar' sözüyle sizce ne demek istemiştir?

Yazarın Avrupalı devletlerin medeniyet adı altında uyguladığı sömürge politikasını eleştirerek yaptığı benzetme.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Ütopyanda nasıl bir ülke var?

Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.
Doğayı inceleyin; karıncalara, kuşlara, çevrenize ve gökyüzüne bir kez daha bakın. Dikkatli bakın... Ne kadar uyumlu bir düzen var demi. Hadi geri dönün şehre şimdi. Karmaşayı, kaosu ve gürültü kirliliğini içinize çekin.
Düşünebilen tek canlı olarak biz yaratıldık demi? Düşünün o zaman.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıta alt yorum yaptı

Bakış açısı büyük değişken işte ;)
Temmuz 2014

Demir ALTANGenel Kültür (Muhabbet) konu başlığını takip etmeye başladı.

Genel Kültür (Muhabbet)

Genel Kültür bilgilerinin derinlemesine incelenebildiği tartışılabildiği uzmanlık ağıdır.

Temmuz 2014

Demir ALTAN bu yanıtı beğendi:

İnsanı biyolojik olarak yöneten organ aslında hangisidir?

Sinir sistemi ve endokrin sistem birlikte yönetiyor. Beynin ilgili kısmı zarar gördüğünde kişilik bile değişiyor. Duygusal durumları kalp yönetiyor sanmamız heyecan ve korku esnasında salgılanan adrenalinin kalp atışlarını hızlandırması.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Ülkemizde insanlar tiyatroya neden az gidiyor?

Popülaritesi düşük olduğundan, medyanın yeteri kadar üzerine düşmediğinden sadece. Benzer bir soruyla örnek vermek gerekirse; televizyonda hiç tiyatro programı izlediniz mi? Diye sorabiliriz. Eğer ki medya sahip çıksa halk tiyatrocuları tanır, tiyatro izlemeye aşinalık kazanır. Fakat bu medyanın işine gelmez çünkü bu sinemanın yanında bir başka rakip daha doğurmuş olur diye düşünüyorum.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Farklı sektörlerdeki marka logolarında kullanılan renkler neleri ifade ediyor?

Her renk insan algılaması üzerinde genel bir etkiye sahiptir. Markalar kişisel logo yada kurumsal çalışmalarında bundan yola çıkarlar. "renklerin anlamları" diye arama yaparak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Kaynakları da iyi olan dershane önerileriniz nelerdir?

Yurtdışında olmazsa olmaz ülkemizde ise pek önemsenmeyen bir konunun özü olduğunu düşünüyorum bu sormuş olduğun soru ile. Eğer ki bilinçli bir tüketici iseniz üretilen çıktıyı satın alacağınızı düşünürsek en iyisi, en verimli, en başarılı sonuç sunan olduğunu biliyoruzdur. Bu yüzden kararı bu doğrultuda vermemiz gerekir ki istediğimiz sonucu alabilelim. Eğer ki zamanını çevrende ki dershaneleri gezip yıllık başarı yüzdelerine göre değerlendirip karar verirsen eminim ki kazançlı çıkacaksın. Dershaneler genel başarı yüzdelerini verir her zaman ama bu senin için bir verim doğurmaz çünkü her şube de öğretmenler birer değişkendir. Bu yüzden sağlıklı bir sonuç için şubenin geçmiş yıllara ait istatistikleri doğru karar vermeni sağlayacaktır diye düşünüyorum.
Temmuz 2014

Demir ALTAN bir yanıt verdi.

Grafik Tasarım bölümünde gerekli olan en iyi programlar nelerdir?

Ilk olarak photoshop bir çok çalışmada ihtiyacını görecektir. Illustrator şarttır bir adım öne geçmeni sağlar. CorelDRAW ise matbacılık baskı sektörlerinde vazgeçilmezdir ve bilmen bir artı kazandırır. Diğer programları mesleki gereklilik açısından tercihen edine bilirsin ama bu üçü herzaman candır.
Daha Fazla