Bilmek istediğin her şeye ulaş

Pazarlama Uzmanı Deniz inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

Çalışanlarına süresiz izin veren bir şirkette çalışmak ister misiniz? Bunun pozitif ve negatif etkilerini paylaşır mısınız?

Bazen öyle bir modda oluyor ki insan ne bir maile cevap veresi, ne telefona yanıt veresi geliyor. İnsan o an çook uzaklarda olmak istiyor. İşte o an orada olmadığı için günlerce haftalarca belki de aylarca bu moddan çıkamayan zorla ofiste mesainin bitmesini bekleyen çalışanlar var. Bence böyle bir uygulama yapılabilir ve faydalı da olur. Merak etmeyin ofiste boş boş vakit geçirerek dolaşan çalışanların sayısı bu süresiz izin uygulamasını suistimal edecek olan insanların sayısından daha fazla. Bu nedenle şirketlere uzun vadede olumlu sonuçlar döndüreceğini düşünüyorum.
Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

Türkiye'de neden bir dünya şirketi yok?

Türk girişimcilerinin yıllardır sorduğu soru :
Türkiye'de neden bir dünya şirketi yok?
Türkiye de marka çabasının devlet destekli hali TURQUALİTY var, onun da vasat derecede bir süreçte olduğunu görebiliyoruz.
Kişisel yorumum; Beko, Arçelik, Vestel bu bahsettiğimiz markalar dünya markası değil sadece ''Türkiye'den dünyaya açılmış markalar''.

Tespit:
Dünya şirketlerinin yaptırım gücü ve piyasayı şekillendirici etkileri vardır, dış dünyaya açıldığımızda 55 ülkede anket yaptırsak her ülkede en az 100 kişiye sorsak marka bilinirliğimizi, bizim markalar emin olun 5500 kişi içinden bilen 100'ü bulmaz.
Dünyada markası olmak istiyorsanız en az 20 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip olmanız gerekiyor, teknik ve resmi rakamlar değil fakat en azından bu güçte olmalısınız. BMW yi ele alırsak (bu arada bmw bile dünya markaları listesinin sonunda 22 milyar dolar ) BMW yi bırakın daha dün kurulan whatsapp bile 19 milyar dolar piyasa hacmiyle satıldı :) bizim devler Garanti bankası 11 milyar dolar, Turkcell de 11 milyar dolar piyasa değeri var dünya piyasasına etki edemememiz normal.
Şimdi gelelim neden dünya markası yok'un özüne; Türkiye'deki algı herkes çocuğunu memur, garantili meslek yapma derdinde, daha çocukluğunuz da kırıyorlar innovasyon yapmanıza izin vermiyorlar, marka olmanızı değil markaya hizmet etmenizi istiyorlar, korkak yetişen garantici yetişen birey iş hayatında özgür ileriye dönük risk alamıyor, aylık ve yıllık muhasebe derdinde kar, zarar dengesiyle ilgileniyor arge çok düşük seviyede ülkemizde bir ara 'Eroğlu şirketler grubu yani Colins Rusya gibi bir bölgede en iyiler arasına girmeyi başarmıştı kişisel kanaatim şuan onunda maliyet kesim üretim gibi dertler içinde yıldızlar kategorisine giremediğini görüyorum. Versace olmak istemiyoruz versaceye nasıl fason ürün dikeriz derdindeyiz emin olun milyon dolarlık şirketlerimiz bile bu dertte.
Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

En son ne zaman hıçkırarak ağladınız?

Az önce.
Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

Gelmiş geçmiş en sürükleyici kitaplar nelerdir?

Gelmiş geçmiş tüm kitapları okumadığım için okuyabildiklerimden söyleyebilirim. Neredeyse tüm kitap türlerinden okuduğum için en sürükleyici olanların kurgu bilim kitapları olduğunu düşünüyorum. Dijital Kale'yi bir solukta okumuştum. Olasılıksız da öyle.
Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

Cinsel birliktelik olmadan bir ilişki hatta evlilik sürebilir mi? Süremiyorsa, zevkler duygulardan önce gelir diyebilir miyiz?

Şu hayat da neyimiz tam ki ! o olmazsa yürümez bu olmazsa yürümez diyebiliyoruz
Sağlıklı insanlar ve normal bir evlilik de zaten cinsel ilişki vardır, cinsel ilişki yoksa da mutlaka eşlerin birinde veya ikisinde sağlık problemi vardır, neymiş aslında sorun sağlık meselesi miş psikolojik bir rahatsızlık da olabilir bedensel bir sorunda zaten bir çok erkek belli bir yaşdan sonra cinsel anlamda bedensel rahatsızlıklar geçirecektir.
Belirli bir yaşdan sonra ciddi anlamda cinsellik bitiyor, resmi rakamlar da var cinsellik bitiyor %80 gibi bir rakam olumsuz olarak çıkıyor, şanslı yüzde 20 ise idareli bir hayatla devam edebiliyor.
Antalya da 70 yaş üzeri bir Alman çift görmüştüm :) o yüzde 20 ye giriyor neyse :) Bu yazıyı okuyanların bir çoğunun zaten dedesi ninesi yada annesi babası cinsel sorun yaşıyordur Alman çiftin hayatına bakarak yukarıdaki soruya yürümez diyenler aile büyüklernizin de bu sorun yüzünden ayrılması lazım :)
Soru aslında bir eksiklik değil sizin fedakarlığınız yada kişilğiniz ile ilgili
-eşlerden biri kanser olsaydı evlilik sürebilirmiydi ?
-eşlerden biri maddi anlamda iflas etseydi evlilik sürebilirmiydi ?
gibi farklı bahaneler de olabilirdi
-evlilik de doğan çocuğunuz engelli doğsaydı yine sağlıklı bir evlik sürebilirmiyidi gibi bir sinir bozucu bir soru da gelebilirdi, bu soruda parantez açmak istiyorum lokal bir araştırma okumuştum engelli doğan çocuk yüzünden ayrılık yada aile içi şiddet ve geçimsizlikler olduğunu, eşlerinin bribirini suçladığı ve pişmanlıkları ile ilgili bir konu idi'' ne kadar pis bir düşünce ama bir gerçek
Şu hayat da tam anlamıyla eksiksiz bir hayatımız olmayacak mutlaka birşeylerimiz eksik olacak iyisiyle kötüsüyle tamir edilebilmeli , beraber savaşılabilmeli yoksa bu ömürde hep birşeylerimiz yarım olacak zaten savaşana fedarkarlık yapana Adam gibi ADAM kadın gibi KADIN diyorlar
Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

En son ne zaman hıçkırarak ağladınız?

En son 20'lik dişim güzel bir kış akşamında beni taciz etmeye başlamıştı sabah 5'e kadar peşimi bırakmadı o gece ağrıdan bir güzel ağlamıştım
Ekim 2014

Deniz bu yanıtı beğendi:

Online alışveriş yaptığınız websiteleri hangileridir?

kitapsepeti.com
kimeniye.com
ve tüm alışverişlerimde kullandığım vitringez.com
Ekim 2014

Deniz  bu yazıyı beğendi:

Olmadı diyerek, gizleyerek tarih silinir miymiş göreceğiz. Portakal kof çıktı. Altın Portakal'da Gezi filmine sansür.

1291

Festival ön jürisinin açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin başlamasına sayılı günler kala ulusal belgesel yarışması ön jürisinin basın açıklaması sanat camiasına bomba gibi düştü.
İşte jürinin yaptığı o basın açıklaması;
"YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCAYA DEK" FİLMİ TCK'YA AYKIRI
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması ön jürisi olarak, festivale başvuran belgesel filmler arasından bizden talep edildiği üzere 15 filmi yarışmaya değer bulduk ve festival yönetimine bildirdik.
Festival yönetimi tarafından kamuoyuna açıklanan yarışma filmleri listesinden seçmiş olduğumuz 'Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek' belgesel filminin "Türk Ceza Kanunu'nun 125. Ve 299. Maddelerine aykırı ifade ve içerik ihtiva ettiği" gerekçesi ile çıkarılmış olduğunu öğrendik.
ÖN JÜRİ OLARAK BUNU SANSÜR OLARAK NİTELİYORUZ
Biz ön jüri olarak, bir belgesel filmin içeriği ne olursa olsun TCK'ya göre değerlendirilmesini ve listeden çıkarılmasını bir sansür olarak niteliyoruz.
Böyle bir durumu kabul edilemez bulduğumuzu festival yönetimi ile paylaşmamıza ve bu durumun düzeltilmesini talep etmemize rağmen, festival yönetimi bu kararını değiştirmemiştir.
FİLM GEZİ İLE İLGİLİ

YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCAYA DEK... | LOVE WILL CHANGE THE EARTH...

Yönetmen: Reyan Tuvi / Görüntü Yönetmeni: Özcan Tekdemir / Kurgucu: Thomas Balkenhol / Yapımcı: Reyan Tuvi / Dünya Hakları: Reyan Tuvi / Türkiye / 2014 / DigiBeta PAL, Stereo / Renkli / 90´ / Türkçe; İngilizce altyazılı
Türkiye, tarihinin en görkemli sivil ayaklanmalarından birine 2013 Mayıs'ının son günlerinde İstanbul'un kalbi Taksim Meydanı'nda şahit oldu. Şehrin merkezinde son yeşil alan olan Gezi Parkı'nın bulunduğu yere tarihi bir kışla ve alışveriş merkezi yapılması için ağaçların dozerlerle sökülmesiyle başlatılan yıkım, milyonlarca insanı sokağa döktü. Film, bu toprakların mozayiğini oluşturan ve Gezi'de yerini alan farklı yaşam tarzlarına ve ideolojilere sahip karakterlerin, kaderlerini değiştirme içgüdüsüyle, yeryüzünü nasıl hayal ediyorlarsa Gezi'de de öyle bir dünya kurmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.
Ekim 2014

DenizKerems kişisini takip etmeye başladı

Kerems, Reklamcı, @nefsky

Ekim 2014

DenizEslemce kişisini takip etmeye başladı

Eslemce, E-Ticaret Yöneticisi, @eslemce

Ruhum Karadeniz (:

Ekim 2014

DenizHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Ekim 2014

DenizEmel Gerçek kişisini takip etmeye başladı

Emel Gerçek, Arkeolog, @cenin

herşey mümkündür!

Ekim 2014

DenizKendine bir dünya yarat kişisini takip etmeye başladı

Kendine bir dünya yarat, İnternet Girişimcisi, @inploid

Tecrübelerinle Konuş!
gust.com/c/inploid
linkedin.com/company/inploid.com
angel.co/inploid

Ekim 2014

DenizÖzge Can Balaban kişisini takip etmeye başladı

Özge Can Balaban, Mimar, @artemis

Bir gün benim ülkemde de insanlar insana değer verecek

Ekim 2014

DenizDiren Demir kişisini takip etmeye başladı

Diren Demir, Çevre Mühendisi, @diren

Ekim 2014

DenizEyup Kervancıoglu kişisini takip etmeye başladı

Eyup Kervancıoglu, Makina Mühendisi, @eyker

Ekim 2014

DenizTeoman Dikerler kişisini takip etmeye başladı

Teoman Dikerler, Çevre Mühendisi, @the_omen

Ekim 2014

Deniznorthstar99 kişisini takip etmeye başladı

Ali, İşletme, @northstar99

Ekim 2014

DenizSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Ekim 2014

DenizArda kişisini takip etmeye başladı

Arda, İnşaat Teknikeri, @ardarda13

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Siteleri

3383 Kişi   267 Soru

Eğitim

4363 Kişi   643 Soru

Sinema

3248 Kişi   301 Soru

İnsan Davranışları

3834 Kişi   962 Soru

Girişimcilik

3689 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3674 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2900 Kişi   1061 Soru

Kitaplar

3131 Kişi   269 Soru

Psikoloji

2906 Kişi   967 Soru

Filmler

3381 Kişi   192 Soru