Bilmek istediğin her şeye ulaş
Kasım 2016

Derya Tanbastılar bir yanıt verdi.

Özgürlük nedir?

Gerçek özgürlük insanın yaşama dürtüsünden dahi kurtulmasıdır.
Kasım 2016

Derya Tanbastılar bir yanıt verdi.

Nasıl ki kullanılan cisimler hurdaya çıkarılıyor, Internet'te de veriler hurdaya çıkarılacak mı?

Son zamanlarda seo uyumlu makaleler ile google de yükselmek için başlatılan yarış ve sadece anahtar kelime kullanılarak kime yazdırıldığı önemsenmeyen yanlış bilgilerle dolu bu makalelerin bilgi çöplüğünden farksız ve daha tehlikeli olduğunu , internette gün gectikçe yanlış bilgilerin yayılıp insanların dağarcığına yerlestiğini düşünüyorum. Bu nedenle google nin bir sonraki hamlesinin bu çöplüğü temizlemesi olduğunu umuyor ve de tahmin ediyorum.
Kasım 2016

Derya Tanbastılar bir yanıt verdi.

Doğum günü partileri insanların bencilliğini yansıtır mı?

Kendi kendine bir doğum günü partisi hazırlıyor ise yansıtır diye düşünüyorum. Fakat varolusundan ötürü bencil olan insan için, bencilliğinin göstergesi olarak doğum günü partilerinden çok daha belirgin ve zararlı davranışları vardır. Biraz daha düşününce bakın neye vardım: en hayata küsmüş insan dahi doğum günlerinde hatırlanmak ister yazıktır ona. Bundan 8 yıl evvel küçük çocukları toplayıp koca kız kendime doğum günü partisi düzenlemiştim. Hem de balonlu malonlu. Hatta parti malzemelerini de partycity.com.tr/ 'den almıştım. Şimdi düşününce ne kadar da egoistçe davranmışım desem de kendime acıyorum. Yazık bana :) evet, herkes gibi bencildim fakat bu yönüm beslenmediği için bencilliğimi dışa vurmustum. Yine de düşünecek olursak saf sevgi arayısı iile çocukları secmiştim, doğum günü partimin konukları olarak... :))
Eylül 2016

Derya Tanbastılar bir yanıt verdi.

Alkolü fazla kaçırınca etkisini azaltabilmek için neler yapılabilir?

Açık hava ya da beyni dumura uğratacak bir şeyin hatırlatılması, konuşulması, düşünmek :)) Ben de her zaman işe yarar. Hani gizli içilen durumlarda ani bir anne ya da başka önemli kişiler tarafından basılmak da aniden ayılmayı sağlayabiliyor.
Ekim 2015

Derya Tanbastılar bir yanıt verdi.

Responsive site mi yoksa mobil site mi yapmalı? SEO için hangisi daha iyidir?

Bir çok farklı site içindeki bağlantıların optimize edilmesi yerine responsive tasarım ile düzenlenmiş olan web sitenin içeriğini optimize etmek çok daha etkili bir yöntemdir. Responsive tasarımlarda URL yapısı aynı kalacağından dolayı Google arama sonuçlarında yer almak web siteniz için daha da kolaylaşır.
RESPONSİVE WEB TASARIM AVANTAJLARI :
studiowormhole.com/responsive-web-tasari...
Mart 2015

Derya Tanbastılar bir yanıt verdi.

Mobil uyumlu web siteleri nasıl yapılıyor?

Sitenizin mobil uyumlu olması için Responsive= çoklu ekran desteklemesi gerekmektedir. Bu da siteniz sadece mobil değil ipad vs gibi diğer cihazlara da uyumludur.Yani web sayfanıza farklı cihazlardan (akıllı telefon, tablet, tv , masaüstü, notebook vb.) giriş yapıldığında ekranınız şekil değiştirerek kayarak esneyerek bu ekranlara otomatik olarak uyum sağlar. Resimleriniz, videolarınız, yazılarınız bu cihazlara otomatik olarak uyum sağlar ve kullanıcılarınız sitenizden maksimum fayda sağlar. bunun için her cihaza ayrı bir tasarım yapmanıza gerek yoktur. Bu yüzden Responsive site en kullanışlısıdır. Çünkü; Masaüstü sitenizi cep telefonunda görüntüleyebilmeniz, sitenizin mobil cihazlara uygun olduğu anlamına gelmez.
daha fazla bilgii... linkler
ya da sıfırdan mobil uyumlu bir site yapmak için danışabilirsiniz : info@studiowormhole.com

studiowormhole.com/responsive-mobil-uyu...
studiowormhole.com/mobil-uyumlu-web-sitesi-tasarimi
studiowormhole.com/sitenizi-mobil-uyumlu-yapma
studiowormhole.com/responsive-mobil-uyumlu
studiowormhole.com/mobil-site-hizmetlerimiz/
studiowormhole.com/mobil-site-onemi-hakkinda-uzman-gorusleri/
studiowormhole.com/biliyor-muydunuz/