Bilmek istediğin her şeye ulaş

• 'Ayakta ölmek, dizüstü yaşamaktan iyidir.'

Temmuz 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Aldatma (sadakatsizlik) affedilebilir bir suç mudur? Affedilse hangi şart ve durumlarda affedersiniz?

Bence kadın ve erkeğin pek eşit değerlendirilemeyeceği bir konu bu, ben erkek olarak asla affetmem çünkü kadınlar aldatma olayını çok daha duygusal olarak değerlendiriyorlar, benden başka birine yoğun olarak bir şey hissettiyse o an bitmiş zaten benle ilgili kısım ama erkeklerde kaçamak gibi bir şey var yani duygu yoğunluğu olmadan da aldatma işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Biraz daha hafifletici olabilir erkeklerinkisi ;) Bence affedilecek bir olgu değil çünkü senden gitmiş giden ama yine de ilişki koşulları yüzünden ya da çok sevdiği için affedenlere de diyecek bir şey bulamıyorum onlar da kendi çapında az da olsa haklılar.
Temmuz 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Bekaret zarı, kız çocuklarının uteruslarının dış etmenlerin zararlarından korunması için evrimsel olarak gelişmiş bir organ. Cinsellikle bağdaştırılması maalesef kaderin bir cilvesi olmuştur.
Kadının bedeni kendisine aittir ve üzerinde istediği tasarrufu yapabilir. Erkeklere bu konuda ahkam kesmek düşmez. Kürtajı tartışmak ne kadar abesle iştigalse, bekareti tartışmak da öyledir.
Temmuz 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

En sevdiğiniz eşyanız hangisi?

Silah dolabım...
Temmuz 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Ne iş yaptığını merak ettiğiniz meslekler var mı?

Mekatronik mühendisliği hakkında
Mekatronik, makine, elektrik–elektronik ve bilgisayar mühendisliğinin evliliğinden doğan; yazılım ve kontrol mühendisliği konularını da aynı çatı altında toplayan disiplinlerarası bir kavramdır. Akıllı makineler tasarlamak üzere, tasarım ile süreç ve ürün imalatında, makina mühendisliğinin, elektronik ve bilgisayar ile sıkı kaynaşması olarak da ifade edilebilen mekatroniğin kapsamı, mekanik tasarım ve analiz, robotik sistemler, görüntü işleme, kontrol mühendisliği, yapay sinir ağları ve yapay zeka ile sanal gerçeklik olarak sıralanabilir. başta makine olmak üzere, elektrik-elektronik ve bilgisayar bilim dallarını, teknolojik talep ve sorunlara çözüm getirmek üzere, müşteri istekleri doğrultusunda, bir bütünlük içinde algılayan ve aynı potada eriten yeni bir interdisipliner mühendislik felsefesi olarak tanımlanabilir. Yani genel anlamda otomasyon ve robotik teknolojilere dayalıdır.
Kaynak: tercihimiz.blogspot.com/2011/07/mekatronik-muhendisligi.html

Sosyal medya uzmanlığı hakkında ne yazık ki bilir bilmez kişiler tarafından ortaya atılan birçok yanılgı vardır.
Sosyal medya uzmanı ne iş yapardan önce bu mesleği yapıyorum diyebilen insanlarda olması gereken bazı nitelikleri incelemek gerek.
Meslek Seçimi
Sanıyorum bu tabloyu inceleyen herkesin, bundan sonrası için hakkında pek kolay atıp tutamayacağı bir mesleğe dönüşür.
Her ikisi de zannedildiği kadar kolay iş değildir vesselam..
Temmuz 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

En lezzetli bulduğunuz balık hangisidir?

Lüferi tek geçerim.
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Neden mutlu olamadığınızı hiç düşündünüz mü?

''mutlu olmak için ya beklentilerinizi azaltın yada imkanlarınızı arttırın''

insan düşünerek mutsuz olur fakat düşünmeksizin elde ettiği mutluluğu irade yetmezliğinden dolayı hakkıyla algılayamaz. kısaca düşünmek aracılığıyla hem mutlu oluruz hem mutsuz. 
oksijenin yanıcı, hidrojenin yakıcı, suyunsa söndürücü olabildiği bu evrende bana çokta mantıksız gelmiyor her şeyin zıddına bu kadar yakın olması.
mutsuzluğun sebebi kısaca bahsi geçen mevzuda olunan noktada kalamayıp, gerileme kabul edilen olayların gerçekleşme ihtimalinden korkmaktır. fakat bu korkular geçmişte sahip olunan değer yargılar sayesinde oluşmuştur. buradan yola çıkarak, mutsuzluğumuzun sebebi her ne kadar gelecek gibi görünsede gerçekte geçmiştir diyebiliriz. bizim değer yargımızın oluşmasına katkı sağlamış insanlık tarihinin boktan olduğunu göz önüne alırsak, bu dünyada mutlu olmaktan umudumuzu kesmeliyiz :)

zaten bu dünyada hepimiz, her gün mutlu olsaydık ben, imtihan için gönderildiğime inanmazdım. 
bu dünya cennet gibi olursa cennete yer kalırmı bu denklemde?
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Neden mutlu olamadığınızı hiç düşündünüz mü?

Mutlu olamamak hayatlarımızdaki bizi 'mutsuz eden olguları' ortadan kaldır(a)mamaktan kaynaklanmaktadır. Mutsuzum ama nedenini bilmiyorum diye bir cümle olamaz. "Mutsuzum çünkü işimi sevmiyorum, mutsuzum çünkü eşimi sevmiyorum, mutsuzum çünkü sağlığım kötü, mutsuzum çünkü hayallerimden çok uzak bir hayat sürüyorum..." gibi cevaplar hep vardır. Neden mutlu olamadığımızdan çok neden mutsuz olduğumuzu keşfedip durumu değiştirebilirsek, mutlu olmaya bir adım daha yaklaşabiliriz diye düşünüyorum. Çünkü mutlu olmanın tek tanımı ihtiyaçlarınıza (az veya çok fark etmez ama sadece ihtiyaç duyduklarınıza) sahip olmak ve bu doğrultuda istediğiniz gibi yaşayabilmektir. Hasta olanın sağlığa ihtiyacı var,
Çocuğu olmayanın evlat edinmeye ihtiyacı var,
Aşık olanın o kişiye ihtiyacı var,
Benim stressiz bir işe ihtiyacım var:)
Kendine bu soruyu sormakla başlayabilirsin.
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Neden mutlu olamadığınızı hiç düşündünüz mü?

Bence bu hayatta hiç bir insan tam anlamıyla mutlu değil. Kim kendisine ben çok mutluyum derse o kendini aldatmış olur. Günümüz dünyasında, her şeyin çıkar, her şeyin maddiyat, her şeyin uçkur olduğu bir cihanda tam anlamıyla hangi Allah'ın kulu mutlu olabilmiş ya da mutlu ki. Bu hayatta her şey anlık, örneğin aşıksınız zaten bildik bir gün bitecek sevgiye dönecek, yani anlık. Sonra başka bir şeye çok sevinirsiniz, o sevinç de bir zaman sonra azalır. Her zaman insanoğlunun kalbinin bir yerinde bir eksiklik olacaktır. Bence yaradılışımızda bu var, hiç bir şeyle tam dört dörtlük mutlu olamıyoruz, olsak bile yine bir eksiklik hissediyoruz ister istemez, çünkü doyumsuzuz. Evimiz altından, eşimiz mücevher de olsa, bir oğlumuz, bir kızımız dahi olsa, tam mutluyum demeye yetmeyecek. Hayat engellerle dolu, mutlaka bir engel çıkacak, mutlaka... Annem hep "Kızım dünyanın neresine gidersen git, nerede yaşarsan yaşa taş hokka" derdi. Bir insanin mutluluğunu diğer insan çekemez. Belki konuyu farklı boyutlara getirdim, konseptten çıktım ama her şey yine de bir birine bağlı. Neden insanın tam anlamıyla mutlu olamayışı, neden nedenleri bırakıp mutsuz olduğu değil de bizi ufacık bile heyecanlandıracak, yüzümüzü küçücük bile olsa güldürecek, hayata bağlayacak mutlulukları kendimize amaç edinmeliyiz diye düşünüyorum. Tabi bunu ben düşünüyorum, siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama size müthiş Bobby Mc Ferrin (uludagsozluk.com/k/bobby-mcferrin) şarkısını tavsiye ediyorum. Her sabah uyandığınızda dinlerseniz içinizde müthiş bir moral depolanmasına sebep olur. Zaman zaman ağlasam da her şey biz insanlar için, bir an için bütün her şeyi unutup mutlu olmamız gerektiğini bize hatırlatan şarkıdır (don't worry be happy). Bu da benden size hediye olsun ... Mutlu günler hepimize :)
Mayıs 2012

Devil979 bir yanıta alt yorum yaptı

İyi de, bu malzemeyi İnşaatın neresinde kullanacağınıza bağlı. Beton yapmak için ayrı, dolgu-tesviye için ayrı, asvalt için ayrı malzeme kullanılır.
Betonda en iyi verimi belli dane çapında malzemelerin karışımı verir , kum gibi tek ve düşük dane çapında malzeme kullanmak mukavemeti düşürür, hazır betonlara baktığınız zaman ince kumla beraber  iri çakıllarıda görebilirsiniz , bu en iyi ve verimli beton karışımıdır...
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Suratına (in-yer-face) tiyatro nedir?

İstanbul da in-yer-face türünde oyunlar oynayan tiyatrolardan biri tiyatro sıfırnoktaiki.Bugüne kadar 5 tane oyununa gittim (Bazı sesler, Korku tüneli, 17:31, Limonata, Aut).Hepsi de inanılmazdı. Taksim'de İkinci Kat sahnesinde ufak bir odada en fazla 20-30 kişiye oynanıyordu bu oyunlar.Bütün şiddet sahnelerini resmen yaşadım diyebilirim.Korktum, gerildim, heyecanladım.Bütün oyunlar sonunda da şok olmuş durumda çıktım tiyatrodan ve bir çok şeyi (toplum düzeni, ahlak...) sorgularken buldum kendimi.Herkese tavsiye ederim.

Ve oyunlardan bir kaç fotoğraf:

Bazı sesler
Tiyatro


Korku Tüneli
Tiyatro


Limonata
Tiyatro


Aut
Tiyatro
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

En dayanıklı inşaat yapılabilecek geometrik şekil hangisidir?

Aslında karışık bir soru; düşey yüke mi en dayanıklı, yanal yüke mi en dayanıklı yoksa en büyük açıklığı geçen mi ya da rüzgar yükünü en az alan mı? Çok karışıııkk çoookkkkk. İnşaat yapılacak şekil derken binanın formu mu taşıyıcının formu mu? off offff imdddaaett!
Mayıs 2012

Devil979 bir yanıta alt yorum yaptı

evet

Düşey, yatay her türlü yükü eksenel basınç olarak zemine aktarabildiği için tabii ki en sağlam form kubbedir. Kasif, piramit de sağlam görünebilir ama tepe mesnette karşılıksız kalan yatay yükleri karşılayabilmek üzere piramit kenarlarındaki moment kapasitesi arttırılmalı dolayısıyla fazlaca malzeme kullanılması gerekmektedir, bir kubbede ise gelen tüm yükler eksenel basınç kuvveti olarak tabana gönderilir ki kullandığımız tüm inşaat malzemelerinin basınca dayanımı çekmeye (dolayısıyla momente) dayanımının onlarca katıdır. Dolayısıyla momente ve çekmeye doğası gereği maruz kalmayan kubbe formu ekonomi de gözönüne alınıca en sağlam formdur. Mısır piramitlerinin de sağlam olduğunu örnek verenler olmuş ama aynı miktar malzemeyle yapılan bir kubbe yine de o piramitlerden sağlam olacaktır. Ayrıca kubbe, rüzgar yüküne de en az maruz kalacak form olarak da aynı sağlamlıkta diğer formlardan daha ekonomik olacaktır.

Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

En dayanıklı inşaat yapılabilecek geometrik şekil hangisidir?

Simetrik yaptıktan sonra şeklin çok önemi yok.
Mayıs 2012

Devil979 bir yanıt verdi.

Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Elinde molotof kokteyli ve kalaşnikov tutan birisinin "barış" diye bağırması ne kadar inandırıcı olabilir ki?

Milli olmak için kerhaneye gidip yine de bakire isterim diyen salak kadar.
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Elinde molotof kokteyli ve kalaşnikov tutan birisinin "barış" diye bağırması ne kadar inandırıcı olabilir ki?

Kendi kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Acınacak halde olduklarını görmüyorlar sanırım.
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Dijital makineler çıktı mertlik bozuldu! Nerede eski fotoğrafçılar?

Çoğu balat'a akıyo şu saatlerde, eskiler de ipi kopardı biraz. Ya "experimental photography" yapıyorlar yada almışlar analogları bayat film arıyorlar...
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

A'nın B'yi C ile aldatması durumunda en çok suç kimindir ?

Bundan D'ye ne?
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

YTONG'un artı ve eksi olan tarafları nelerdir?

Üstünde mekanik sistemle yük taşıyamaz, yani taş kaplama, giydirme cephe vs. hep taşıyıcıdan taşıyıcıya sabitlenmelidir. Kiriş aralarında yine de Ytong üzerinde bağlantı gerekir kimi zaman, bu durumda da yaptığınız bağlantıların sağlamlığını test edip, rüzgar yüküne karşı koyabilecek mi diye bir hesapları kontrol ederseniz sonra başınız ağrımaz.
Mayıs 2012

Devil979 bu yanıtı beğendi:

Vicdan nedir?

İki ayakla dört ayak arasındaki ince çizgi..
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Aldatmak

78 Kişi   19 Soru

Aldatılmak

46 Kişi   13 Soru

Autocad

316 Kişi   17 Soru

Seks

139 Kişi   35 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

İş Hayatı

2462 Kişi   325 Soru

Türkiye

948 Kişi   375 Soru

Yaşam

1235 Kişi   398 Soru

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

Kadınlar

984 Kişi   358 Soru

Türkiye Sorunları

1161 Kişi   239 Soru

Evlilik

365 Kişi   156 Soru

Kaygı

120 Kişi   20 Soru

Wikileaks Belgeleri

75 Kişi   23 Soru

Dünya Tarihi

521 Kişi   116 Soru

Devlet Politikaları

201 Kişi   66 Soru

Dil

155 Kişi   70 Soru

İnşaat Mühendisliği

235 Kişi   106 Soru

Sevişmek

30 Kişi   7 Soru

Yurtdışı

218 Kişi   45 Soru

Kehanet

15 Kişi   9 Soru

Trafik Cezası

4 Kişi   10 Soru

Yabancı Ülke

131 Kişi   9 Soru

30'lu Yaşlar

37 Kişi   1 Soru

Girişimcilik

3705 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3691 Kişi   280 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2208 Kişi   590 Soru

İnsan Davranışları

3856 Kişi   962 Soru

Geyik Muhabbeti

1439 Kişi   816 Soru