Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uzay Mühendisi Dilara inploid.com'da 2 soru sordu, 220 soru yanıtladı ve 36 takipçisi var.

Mart 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Şu üç soruyla uğraşsak? - ÜMİT KIVANÇ - Radikal

Şu üç soruyla uğraşsak? - ÜMİT KIVANÇ - Radikal 1. Ucunda PKK’nin silah bırakması bulunan süreç, yani Dolmabahçe mutabakatı nasıl bir anda geçersiz kılındı? Popüler deyişle: masa nasıl devrildi? Ve niye devrildi? 2. Kürtlere ulusal parlamentoda sahiden temsil edildiklerini hissettirecek bir partinin -şu an için bu HDP’dir- Türkiye siyasî hayatında varolması, silahsız, şiddetsiz yöntemlerle yaygın siyasî faaliyet yürütmesi mi “terörü bitirme” amacına hizmet eder, aksi mi? 3. Kendi içinde Kürtlerle en azından ucunda barışma ihtimalinin gözüktüğü bir yola girmiş, Irak ve Suriye’deki Kürtlerle de dostane ekonomik, siyasî, askerî ilişki içindeki bir Türkiye mi bölgede ve dünyada daha güçlü olur, aksi mi geçerli?
Mart 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Cumhuriyet Gazetesi - ‘Hakem’e kırmızı kart... 'Erdoğan yargılanacak'

Evet cumhuriyetin diktatörlükten ayrıldığı noktaya gelmiş bulunmaktayız. Kendine devletimizin cumhurbaşkanı diyen kişi anayasamıza ne saygı duyuyor ne de ona uyuyor. Yani kanun benim diyor. Güçler ayrılığı esası zaten bir kişinin ya da zümrenin kanun olup ülkeyi diktatörlüğe sürüklemesinin önüne geçmek için vardı ve bu cumhur şeysinin bu esası yüzlerce kere çiğnemesine izin verildi (halk tarafından, özellikle destek olan %50 tarafından), şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere ve c. şeysi kendini anayasamızın üstünde ilan etti. Yani yargılanana kadar diktatörlüğünü bir kez daha ilan etti. Son hatırladığım ilanı "devletin yönetim şekli fiilen değişmiştir, şimdi mevzuatı bu şekle uydurmanın zamanıdır" beyanıydı... İnsana kadar evrimleşmiş bir halk ve yürekli savcılar aranıyor...
Mart 2016

Dilara bir yanıta alt yorum yaptı

Çilek bir sebze mi oluyor yani buna göre :)
Meyve ağaçta yetişir sebze yerde
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Hepimiz için yeni bir umut kapısı - Diken

Yazı uzun okumak istemeyebilirsiniz ama yazar madem yargı hükümleri geçerli olmuyor biz de yargı kararlarına, yasalara, anayasaya uymak zorunda değiliz diyor. Haklı mı sanki?
Şubat 2016

Dilara bu yanıtı beğendi:

Tanrı neden kendisine itaat ve ibadet eden kullara ihtiyaç duymuştur? Ayrıca insanları neden direkt olarak kendisine itaat ve ibadet eden yaratıklar olarak yaratmamıştır? Bu mükemmel varlık neden kendi yarattıklarını sınama ihtiyacındadır?

İnsan doyumsuzdur ve bir insan tanrı olsaydı yada empati kurup tanrı yerinde olduğunu farzetseydi bu kadar yüce kişinin böyle egosu olur diyip dinleri yaratmıştır dostum yani asıl olarak tanrının ne dediğini ne istediğini bilmiyoruz insan yapımı dinlere sorgusuz itaat edilmesini bekliyorlar.
Şubat 2016

Dilara bu yanıtı beğendi:

Tanrı neden kendisine itaat ve ibadet eden kullara ihtiyaç duymuştur? Ayrıca insanları neden direkt olarak kendisine itaat ve ibadet eden yaratıklar olarak yaratmamıştır? Bu mükemmel varlık neden kendi yarattıklarını sınama ihtiyacındadır?

Tanrının ne yapacağı, ne isteyeceğini sorgulamak inananlara düşmez! Zaten sadece sorgulamamayı kabul edenler tanrının varlığını kabul etmiş olur. Tanrı bir bilim değil inançtır. Yani onun yaptıklarında mantık vb. aramamak gerekir lakin tanrı bir kavram olarak mantığın da bilimin de uzayın da evrenin de zamanın da ve tabii ki insanın da üstündedir. İhtiyaç sözcüğünü kullanılmış, tanrının ihtiyacı olmaz, belki sadece oyun oynamak için evreni yaratmıştır, belki de bu evren aslında mini minnacıktır ve tanrı büyük evreni için burada yiyecek üretiyordur. Tanrıya inanmak bunların hiçbirini sorgulamamaktan geçer.
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Bu da %50'den çıktı.

Neden şaşırmıyorum acaba bütün bu şerefsiz, yavşak tayfa aynı siyasi ve ahlaki gruptan çıkınca...

1930
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Cumhuriyet Gazetesi - Rusya'dan Erdoğan'a 'iki pilot' yanıtı

Bakın cumhurbaşkanınız için değersiz olan iki can gavurlar için ne kadar değerli.
Şubat 2016

Dilara bu yanıtı beğendi:

Kendi başına Autocad öğrenmek mümkün müdür? Ne şekilde yapılabilir?

İngilizce biliyorsanız öğrenmenize bile gerek yok. Yapmak istediğiniz şeyi yazmaya başlıyorsunuz ve program gerekli komutları gösteriyor. İngilizce bilmiyorsanız öğrenin. Çağımızda İngilizce bilmeyen insan çeyrek insan bilgisine sahiptir. Bir de özellikle Autocad'de hocayım diyenlere de çok itibar etmeyin, o yazılımı kullanan ve öğretenlerin %99'u alaylı ve programın yapabildiği her şeyi ne görmüş ne de uygulamışlar. Sorunlarınızı İnternet'de çözmek zorunda kalacaksınız sonuçta. Yani İngilizce öğrenin.
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Yine kızacaksınız ama Müslümanlık ülkede aldı başını yürüdü.

Kızın tabii de biraz adil olmaya da çalışın. Bize barış dini, hoşgörü dini, ahlakla falan gelmeyin. Son senelerde gördüklerimiz savaş dini, cihatçı dini, bombacı, intiharcı dini, tecavüzcü, köle tüccarı dini, hırsız ve ahlaksız dini olduğu şeklinde. Üç beşiniz belki düzgün, ahlaklı insan olabilir ama o dini savunarak kendinizi de aynı kefeye zorla koydurtuyorsunuz, ya savunmayın ve diğer milyonlarca Müslümanın suçunu üstlenmeyin ya da değiştirin o dini. Allah'sa Allah, daha başka dinler de göndermiş.

Bu paylaşımı eksileyenlerin hepsi aynı ahlaksızlığa ortak olanlar olacaktır.

10124
Şubat 2016

Dilara  yeni bir  gönderide  bulundu.

Diyanet yine döktürmüş. Ne dersiniz? Tüm öldürülenler için öldürülmeselerdi de o anda zaten öleceklerdi diyor. Buna göre ölümleri, Allah'ın isteği onun istediği şekilde yerine getirildi diye kutlamamız mı gerekir? Allah'ın emirlerini yerine getiren teröristler doğru bir şey mi yapıyorlar yani? Hemen dellenmeyin sadece ışitler değil tüm teröristler dahil tüm katiller Azrail'e yardım ederek hayır işliyor oluyorlar sanırım...

Diyanet’ten bir skandal fetva daha! – Sözcü Gazetesi

Diyanet, büyük tartışma yaratacak bir fetva daha yayınladı.
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Cumhuriyet Gazetesi - Canlı bomba TAK'li çıktı... Adli Tıp, Erdoğan ve Davutoğlu'nu yalanladı

Koskoca adamlar hala yalan söylüyorlar. Sadece bize değil NATO'ya, ABD'ye, Rusya'ya, tüm dünyaya. Bizim halkın %50'si hariç herkes de yalanın farkında... Bu işin nasıl çözüleceğini merakla bekliyoruz...
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Tedbir alırmış...

AQOPE iktidarından beklenen açıklama geldi.

7541

Geberseler de bütün dünya kurtulsa şu asalaklardan.
Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Şubat 2016

Dilara  bu yazıyı beğendi:

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Muhabbet

2155 Kişi   2356 Soru

İnsan Davranışları

3855 Kişi   962 Soru

Dinler

1128 Kişi   329 Soru

Dindarlık

84 Kişi   50 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3687 Kişi   280 Soru

Psikoloji

2924 Kişi   968 Soru

İslam (İslamiyet)

568 Kişi   261 Soru

Dini Bayramlar

21 Kişi   21 Soru

Din Felsefesi

282 Kişi   78 Soru

İslamofobi

11 Kişi   5 Soru

Kendini İfade

16 Kişi   3 Soru

Kadın Hakları Hukuku

55 Kişi   8 Soru

İslamiyet Tarihi

36 Kişi   14 Soru

Dini Semboller

22 Kişi   9 Soru

Kadın Davranışları

51 Kişi   15 Soru

Dini Ritüeller

13 Kişi   9 Soru

Dini Terimler

16 Kişi   8 Soru

İslam Felsefesi

19 Kişi   8 Soru

İslam Tarihi

13 Kişi   15 Soru

Dinler Tarihi

29 Kişi   14 Soru

Müslümanlık

25 Kişi   59 Soru

Kadına Şiddet

25 Kişi   9 Soru

İttihad-i İslam

3 Kişi   0 Soru

İslam Konferansı Örgütü

1 Kişi   1 Soru

İslamcılık

3 Kişi   0 Soru

İslam Ülkeleri

1 Kişi   0 Soru

İnanç

240 Kişi   89 Soru

Ateizm

107 Kişi   45 Soru

Batıl İnanç

13 Kişi   17 Soru

Müzik

2985 Kişi   472 Soru