Bilmek istediğin her şeye ulaş
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Özel üniversiteye gitmeye değer mi? Devlet neden hep daha iyi? Özelde dışarıdan burs alman zorlaşıyor mu?

Birçok özel üniversite birçok devlet üniversitesinden daha iyi durumdayken sorudaki önerme yanlış olmuş. Soru sorarken yönlendirmemeye dikkat etmelisiniz. Devlet hep daha iyi değil hatta ülkenin en iyi üniversitelerine baktığınızda korkarım özellerin daha fazla olduğunu göreceksinizdir. (Bilkent, TOBB, Sabancı, Koç vb)
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Dünya dışı varlıklarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçek mi? Şehir efsanesi mi? Eğer varlarsa neden iletişime geçmiyorlar? İletişime geçseler dostane bir tavır sergiliyeceklerini düşünüyor musunuz?

Dünya dışı varlıklar tabii ki vardır. Gözlemleyebildiğimiz uzayda ise olduklarına dair herhangi bir ipucu bile yok. Demek ki gelseler çok uzaklardan gelmeleri gerekecek. O kadar yolu da boşuna gelmeyeceklerdir.Şaman (@chamacon) üstat zaten çok güzel açıklamış. Ben de aynı kanaatteyim, gelirlerse mutlaka bir şey almaya geleceklerdir. Dostane bir karşılaşma olacağını hiç düşünmüyorum.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Üniversitede okurken stajdan öte bir işte çalışmanın getirisi/ götürüsü sizce nelerdir?

Staj mecburidir, naylon da yapılabilir, yani iş ararken bir işinize yaramaz. Çalışmak ise hem para hem de tecrübe getirdiğinden yararlıdır. Öğrencinin vakti aslında boldur, iş saatlerini eğlence saatlerinden aldığı sürece hiçbir zararı olmayacaktır.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

İngilizceyi gerçekten geliştirmek için ne yapmak lazım?

Her türlü gelişim gerçektendir. Bence geliştirin ve gerçek olduğuna inanın.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Sosyoloji mezunu mu yoksa reklam tasarımı ve iletişim mezunu mu iş bulma açısından daha avantajlı? İş İmkanları neler?

İş arayan daha avantajlı, bir de başlangıçta az parayı da kabul eden. İkisinin de iş imkanları çok fazla tabii aynı işi yapacak eleman da çok fazla.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum. İstediğim bölümler sayısal alanında fakat sayısalım pek iyi değil. Tavsiye olarak ne önerirsiniz?

Ayağını yorganına göre uzat. Sayısalın iyi değilse IQ'n yetersiz demektir. Eşit ağırlıklı ya da hatta sözel bir bölümü istemeye çalış.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Eğitim sistemini değiştirmek gibi bir imkanınız olsa ne tür değişiklikler yapardınız?

Eğitim sistemini değiştirmek derken sistemin bu halde olmasına neden olan tüm mekanizmayı yani uzunu, davidson'u, nabi her ne boksa onu ve diğer Arap özentisi, Osmanlı olmaya hevesli ama çok soysuz olduklarından Osmanlı olsalar bile hamam oğlanından öteye gidemeyecek tüm cahil, cühela, maganda kabineyi de değiştirirdim. Sonrasında dünyadaki en başarılı eğitim sistemini alır Türkiye müfredatıyla doldurur ve ülkede uygulamaya başlardım. Sistem muhtemelen Finlandiya sistemi olurdu. Bilmeyenlere yabancı eğitim sistemi kullanılabilir, sadece müfredatın ülkeden ülkeye değişmesi yeterlidir. Cahilane yorum yapmadan önce Montesori ve Waldorf sistemlerini bir okuyun, öğrenin sonra tartışabiliriz.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Devlet Memurları, özel olarak da öğretmenler İnternet'te siyasi yazılar yazabilir mi?

Gündemle ilgili fikirlerinizi yazmanızın yasak olabileceğini düşünüyor musunuz? Tabii ki öyle bir yasa yok ama gündemle ilgili görüşlerinizi yazarken tabii ki mecburen iktidarı, hiç üstüne vazife değilken her şeye burnunu sokan uzunu, ülke cayır cayır yanarken uzunu eleştirenleri arayan MİT'i vb eleştirmeniz gerekecek. Eğer durumunuz buysa ve siz de karşı çıktığınız hükumetin devletinin kapısından nemalanıyorsanız yasa olmamasına rağmen yemek yediğiniz çanağa sıçmamanız lehinize olacaktır. Sonuçta muhtarlardan sonra kaymak amlarla da konuşan uzun mevzuatı bir kenara bırakın dedi. Yok değil de siz zaten davidson taraftarı, uzunun götünün kılı vb iseniz zaten yazdıklarınız rahatsızlık vermeyecektir.
Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Şubat 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Türkiye, Amerikan emperyalizmi karşısında başını eğmekle doğru mu yapıyor?

Dolar kurunun da bir etkisi yok. Geçmiş başa bir kavalcı takmış peşine bütün lağım farelerini. Bunun Amerika'yla alakası yok. Türkiye halkının ve liderlerinin içindeki sonsuz kötülüğe boyun eğiyor. Suçu Amerika'ya atmak da bu kötülüğün bir parçası.
Ocak 2016

Dilara bir yanıt verdi.

CB ve AKP sarayın halk için yapılmış olduğunu açıkladı. Sarayımızı hangi gün ve saatlerde gezebileceğimiz hakkında bilgisi olan var mı?

Gezmek ne kelime parti yapacağız orada. Palast Party. Bir sürü değişik floor olacak. Türler olarak çeşitli elektronik türleri; Electro Minimal, Psychtrance, Dubstep, French House, Goa Trance, canlı performans sahnelerinde Reggae, Rock, Latin düşündüm. Çavuşesku'nun meydanı gibi görünen meydanı çadır alanı yapabiliriz, hatta sarayın odalarından yarısını da uyku odaları olarak kullanabiliriz, tulumunu getiren odalarda uyuyabilir. Sarayın islami yapısına çok uymayacağı için alkol satılmasını yasaklamalıyız bence. Tabii alkol haricinde partilerde kullanılan ve dinen yasak olmayan her şeyin bolca tedarik edilmiş olması şartıyla.
Ocak 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Erdoğan'ın müjdesi sizce ne olacak?

2 hafta ömrünün kaldığını açıklasa en güzel müjde olur.
Ocak 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Ocak 2016

Dilara bir yanıt verdi.

İnsanın 9 yaşındaki kendi kızına cinsel tacizde bulunmasının dinen bir sakıncası olmadığını düşünenler var. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Gerçek İslam'da 9 yaşında kızla evlenmek ve cima sünnettir. Yani kızın yaşı problem değil; ortada tek bir problem var. Bildiğim kadarıyla en azından seferiyken yeğenleri, yengeleri, kuzenleri vb düzmek serbest ama yaşı ne olursa olsun insanın kendi kızını düzmesinin serbest olmadığı konusunda Hz. Peygamber'in muhakkak bir lafı vardır. Sonuçta adam tek tek hangi akrabaların düzülebileceğini yazdırmış (kendisi okuma yazma bilmezmiş de). İşi gücü bu saçmalıklarla uğraşmak olan bu kurumun bütçesinin sağlık bakanlığının bütçesinden fazlasına sahip olması sizleri de benim gibi rahatsız etmiyor mu. Dahası bu diyanet köpeklerinin sahibi sansar davutun sahibi diktatör sözde cumhur şeysinin halkta %50 destek bulması yani bu saçmalıkları ülke halkının %50'sinin desteklemesinden rahatsız değil misiniz. Bu sapıkların arasında yaşıyoruz, sokakta gördüğünüz 2 kişiden biri yaşınıza, cinsiyetinize bakmadan sizi düzmek istiyor ve bu emeline kaba kuvvetle ulaşabileceği ortamı bulursa da tereddüt etmeyecek. . .
Ocak 2016

Dilara bir yanıt verdi.

Cinsel ilişkinin pedofil bir ilişki sayılmaması için kız en az kaç yaşında olmalıdır?

Sağduyu ya da yasalara göre en az 18 olması gerekli. Gerçek İslam olmayan (Arap ülkeleri, İran, Türkiye) İslama göre ise 9 yeterli. Sanırım sünnetler de gerçek İslam'a girmiyor. Sünnet olarak da 9 yeterli.
Aralık 2015

Dilara bir yanıt verdi.

Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız ve bütçeniz 50 bin TL olsa hangi programlama dili kullanılması daha makul olurdu?

"Bir etsiz çiğ köfteci açsam hangi bulguru kullanmalıyım? " gibi olmuş bu soru. Çok fazla etsiz çiğ köfteci var ve hepsi birbirinden beter, açmayın bence o siteyi.
Aralık 2015

Dilara bir yanıt verdi.

Yatak alırken neye dikkat etmek gerek? İyi bir yatak aldığımı nasıl anlayacağım?

İyi bir yatağı öncelikle fiyatından anlayabilirsiniz. Bir de yattığınızda girinti ve çıkıntılarınızı nasıl desteklediğine bakmalısınız. Sırtüstü yattığınızda vücudunuzun arka tarafında yaklaşık eşit baskı hissetmelisiniz. Aynı şekilde yan yattığınızda da kalçanız ve omzunuz yatağa daha derin girmeli ve beliniz de desteklenebilmeli. Bu tür özellikler visco yataklardan itibaren geliştirilmiş teknolojilerde mevcut. İyi kaliteli çift kişilik bir yatak için 1000 TL gibi bir parayı gözden çıkartmalısınız.
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler