Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doğan Ataman, 

Mali Müşavir

Mali Müşavir Doğan Ataman inploid.com'da 10 soru sordu, 102 soru yanıtladı ve 21 takipçisi var.

Eylül 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Neden mutlu olamadığınızı hiç düşündünüz mü?

Polyanna'nın erkek versiyonuna yakın bir kişilik olmamdan mıdır bilmiyorum ama mutsuzluk hissettiğim konu hakkında kendimle konuşarak bu sorunun üstesinden genelde gelebiliyorum. Bence insanların mutsuz olmalarının sebebi kendilerini dinlemek ve sorunlarına çözüm aramak için yeterli zaman ayırmadıklarından kaynaklanıyor. Burada şuna dikkatinizi çekmek istiyorum. Sadece neden mutsuz olduğunuzu düşünmenizi değil, bu sorunu nasıl aşabileceğinizi de düşünmeniz gerekmektedir. Ölen bir canlıdan dolayı üzülüyorsanız bile, anılarını ve felsefesini yaşatarak kendinizi mutlu edebilirsiniz. Hayatta her şeyin bir çözümü vardır. Hayat mutsuz olmak için çok ama çok kısa...
Eylül 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

İşaret dilinin öğrenilmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?

Çok toplum dışılar. Okulları bile yok (otizim vs. için bile okul varken) devlet bu adamlar normal okullara gidebilir demiş. Ağız okumaktan başka çareleri yok. Artık cep telefonu var yazarım o şekilde anlaşırım demeyin çoğu okuma yazma bilmiyor maalesef. İş bulamıyorlar. Toplum tarafından fazlaca dışlanmışlar.
Bir işaret dili tercümanı adayı olarak herkese öğrenmesini tavsiye ederim. Kısa sürede öğrenilebilen tek dil galiba... Üstelik çok eğlenceli :)
Ağustos 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Teknolojide henüz hayata geçmemiş ama şu da olsaydı dediğiniz şeyler nelerdir (gereksinimleriyle birlikte cevaplarsanız sevinirim)?

Statik elektrik gibi bir güçle, kapalı mekanlara toz girişini engelleyen bir sistem olmalı evlerde. Mesela kapı ve pencerelerin üstüne takılacak ve belli bir kütlenin altındaki her zerreciği kendine çekip toplayacak... Vileda, paspas yapmaya son...;)
Ağustos 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Bir firma ayakta kalmak için hangi stratejileri izlemelidir, yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir?

On yıl bankacılık yaptım. Son beş senem ticari bankacılıkta geçti.
Şu iki sorun , bizim firmalarımızı bitiriyor:
  • Güldür güldür gittiği ve kazanç sağladığı işte "daha da uzmanlaşmak ve kalıcı büyümek yerine", dur şuna da girelim, bak bunda da iyi para var vb sıçramalarla daldan dala atlamak.
  • Firma sahibinin cebine üç kuruş girince, yasak aşklar, naylon sevgiliye ev tutmalar, barlar, Club'lar, "kaçak et kesme odaklı" fuar ziyaretleri, kredi ile jeep almalar, Alaçatı'da Santorini'de instagrama iki fotoğraf koyacağım diye saçılan dolarlar eurolar..
Gidin araştırın, şu iki sebep bu ülkenin ticari hayatının kamburudur, göreceksiniz.
Temmuz 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

İnsanın 9 yaşındaki kendi kızına cinsel tacizde bulunmasının dinen bir sakıncası olmadığını düşünenler var. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Gerçek İslam'da 9 yaşında kızla evlenmek ve cima sünnettir. Yani kızın yaşı problem değil; ortada tek bir problem var. Bildiğim kadarıyla en azından seferiyken yeğenleri, yengeleri, kuzenleri vb düzmek serbest ama yaşı ne olursa olsun insanın kendi kızını düzmesinin serbest olmadığı konusunda Hz. Peygamber'in muhakkak bir lafı vardır. Sonuçta adam tek tek hangi akrabaların düzülebileceğini yazdırmış (kendisi okuma yazma bilmezmiş de). İşi gücü bu saçmalıklarla uğraşmak olan bu kurumun bütçesinin sağlık bakanlığının bütçesinden fazlasına sahip olması sizleri de benim gibi rahatsız etmiyor mu. Dahası bu diyanet köpeklerinin sahibi sansar davutun sahibi diktatör sözde cumhur şeysinin halkta %50 destek bulması yani bu saçmalıkları ülke halkının %50'sinin desteklemesinden rahatsız değil misiniz. Bu sapıkların arasında yaşıyoruz, sokakta gördüğünüz 2 kişiden biri yaşınıza, cinsiyetinize bakmadan sizi düzmek istiyor ve bu emeline kaba kuvvetle ulaşabileceği ortamı bulursa da tereddüt etmeyecek. . .
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

İnsanların her yüzyılda en büyük sorunu yine insandır. İnsana insandan daha fazla zarar veren nedir ki. İnsanın en çok korkması gereken şey kendisiyken bunun değişebileceği bir döneme hiç bir zaman denk gelemeyeceğimiz gerçeği de kaçınılmaz.
Haziran 2016

Doğan AtamanHypatia Hypatia kişisini takip etmeye başladı

Hypatia Hypatia, Mühendis, @hypatiahypatia

Haziran 2016

Doğan AtamanMasya Çalışkan kişisini takip etmeye başladı

Masya Çalışkan, E-Ticaret Yöneticisi, @ferace

[email protected] [email protected] [email protected] google plus facebook twitter instagram Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek en güncel bilgileri bulabilirsiniz … modamaysa ekibi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder www.modamaysa.com

Haziran 2016

Doğan AtamanBob Marley kişisini takip etmeye başladı

Bob Marley, Yüksek Lisans Öğrencisi, @bobmarley

Savaşa , şiddete , işkenceye karşı durmak; tek kelimeyle hoşgörüsüzlüğün önüne dikilmek ve son olarak, boş ve aptalca olan ne var ki ağız dolusu gülmektir.

Haziran 2016

Doğan Ataman bir yanıta alt yorum yaptı

Onu kaç zamansızlıklarımdan izleyemedim
Kapitalizm
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Olgun bayanlardan hoşlanıyorum ve yaşım 24. Bu bir sapıklık mıdır?

Ben şahsım adına bunun bir sapıklık olduğunu düşünmüyorum. Ki sapıklık algısı çok daha farklı durumlarda ortaya çıkmakta. Bu bir tercih meselesidir. Bunun altında bir sebep olabilir, fakat bu sizin hayatınıza yaşıtınız bir kadına aşık olmaktan daha büyük problem getirmiyorsa, kendi içinizde yaşadıklarınız size zarar vermiyorsa, bu sizin için bir problem teşkil etmemeli.
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

Herkesin akıllı telefonu vardı. Herkes her şeyi biliyordu.Antibiyotik bulunmuş, beyin hariç her organın nakli yapılır olmuştu. Uzay otobüsleri bile vardı parası bol olanlar için. En büyük sorun sakızın orucu bozmasıydı. Ama lanet dünya yine ısınıyordu ve yine donacaktı. Biri sorun mu dedi ?
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

Ötekileştirilen / farklılaştırılan durumlara dem vurulması...

Okuyup arastirmayan körü körüne bağlı bir zihniyet tarzı.
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

İyi bir öğretmen nasıl olmalıdır?

Baskın olmayan . Öğrencilerin rahat bi nefes almalarına müsaade etmesi ve konuşanları feğil konuşmayanları uyarması .(aksi takdirde tek tip içine kapanık çük kafalı bir nesil ortaya çıkıyor)
espri yeteneği olan
öğrencileriyle iletişime değer vermesi
kurallara aşırı bağlı olamayan not veya ceza yoluyla göz korkutmaması.
birikimli olması.
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Hayalperestlik insana ne katar?

Inanç ve özgüven katar. Dünyayı istediğin gibi şekillendirmeyi sağlar. Güç katar. Ne yapmak istediğini bilirsin. Insan hayali ne olursa olsun, peşinden gitmeli.. İnanç kelimesine vurgu yapmak istiyorum. Hayal edebilirsen kesinlikle yapabilirsin. Sadece yüreğini ne ölçüde ortaya koyabilirsin.. Bütün mesele bu !
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Alkol kullanmadan insan içine çıkamıyorum. Bunu aşmak zorunda mıyım?

Harika cevaplar verilmiş, özellikle empati kurularak verilen cevaplar çok güzel. Aslında yazılacak bir şeyde kalmamış bu nedenle kendi hayatımdan küçük Bir kesitle konuya dahil olmak istedim. Yılın 335 günü alkol kullanıyorum denebilir, kutsal geceler ramazan ve alkol yorgunu olmadığım hemen her gün içerim bazen Bir bira bazense ölçüsüz oluyor. Yeri geliyor motive ediyor, Yeri geliyor yoksunluk yaratıyor, sebepsiz yere içtiğim için olsa gerek ortam ve ruh halime göre değişik tripler içinde buluyorum kendimi. Lâkin hayatımla ilgili tüm önemli kararları aşırı alkollü iken aldım ve planladim ve şikayetçi değilim. Burada sorun sadece alkolün kimyasal zararı benim için çünkü hayat hızlı geçiyor ve yaşlanıyoruz bu beden ile yapmak istediğim daha çok şey var , sanırım böbrek ve karaciğer bir yerden sonra Yeter Lan diyecek. Ben olsam derdim 😃 ... Siz de alkolün bağımlılık yaratmadigindan yada yaratmayacagindan eminseniz motive olmak için içkiyi kullanmanızda ne sakınca olabilir ki? Ancak çok içki içen Bir adam olarak şunu demeden geçemeyeceğim. Bir toplantıya alkol kokarak gitmek bence şık değil ve hiç yapmadım benim düzenlediğim bir toplantıya katılımcılardan birisi alkollü gelse bundan da çok haz etmem.
Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Sınıflarda kamera takip sistemi olsun ister miydiniz?

İnsanlar arası güven olmayınca güveni güvenlik kameralarıyla sağlamaya çalıştık. Kamerayı falan bırakıp insaniyeti artıralım.
Haziran 2016

Doğan Ataman bir yanıt verdi.

Haziran 2016

Doğan Ataman bu yanıtı beğendi:

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

Sevgisizlik , Sevginin en büyük temel taşıda saygıdır. Biz millet olarak sevmesini bilmiyoruz çünkü saygı göstermesini bilmiyoruz karşımızdaki insanı anlamak istemiyoruz. Sonuç eğitimsizlikten kaynaklanıyor.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Eğitim

4398 Kişi   644 Soru

Girişimcilik

3705 Kişi   363 Soru

Müzik

2984 Kişi   472 Soru

İnternet

2632 Kişi   543 Soru

Kişisel Gelişim

2086 Kişi   156 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

İnsan Davranışları

3856 Kişi   962 Soru

İş Hayatı

2462 Kişi   325 Soru

İnternet Teknolojileri

1272 Kişi   171 Soru

Fotoğrafçılık

1953 Kişi   167 Soru

Facebook

807 Kişi   185 Soru

Felsefe

1950 Kişi   501 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Teknoloji

2007 Kişi   587 Soru

Psikoloji

2923 Kişi   968 Soru

Sosyal Medya

1444 Kişi   213 Soru

Sağlık

1139 Kişi   1192 Soru

inploid

1196 Kişi   714 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2208 Kişi   590 Soru

Filmler

3400 Kişi   192 Soru

Buluşma

985 Kişi   10 Soru

Gerçek Hayat

844 Kişi   102 Soru

İstanbul

571 Kişi   196 Soru

Ülke Ekonomisi

636 Kişi   103 Soru

Para Kazanmak

837 Kişi   38 Soru

Yemek Kültürü

868 Kişi   86 Soru

Proje Yönetimi

724 Kişi   36 Soru

Kadınlar

984 Kişi   358 Soru

Mal

664 Kişi   367 Soru