Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doğan Kutukiz, 

Eğitim Danışmanı

Eğitim Danışmanı Doğan Kutukiz inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ekim 2016

Doğan Kutukiz bir yanıt verdi.

Matematiği dört işlem olan birisi DGS Sayısal ile 2 sene içerisinde iyi bir üniversiteye yerleşebilir mi? Eksik matematik bilgisini sıfırdan nasıl toparlayabilir?

Sadece dört işlem yetmez. İlgin ve sayısal işlemleri yapabilme yeteneğin önemli. Eğer çalıştığında yapabiliyorsan başlamalısın bence.
Ekim 2014

Doğan Kutukiz bir yanıta alt yorum yaptı

Zorunlu olması doğru değil, ama gerekli olduğu açıktır. günümüzde bir çok aile çocuk eğitimi konusunda oldukça yetersizdir. Çocugun güven kazanması, iletişimi gibi konularda okul öncesi eğitim yardımcı olacağını düşünüyorum.
Ben zorunluluklara karşıyım. Yalnız okul öncesi eğitimin önemine değinmek isterim. Erken çocukluk dönemi çocukların fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimi açısından çok kritik bir dönemdir. Doğumdan altı yaşına kadar geçen sürede bilişsel ve fiziksel yetenekler aşırı hızlı gelişir. Bu yüzden bu dönemde çocuklara bolca öğrenme deneyimi kazandırmalıyız. Çocuklar oyunlar sayesinde eğlenmenin yanı sıra sosyal becerileri, etik ve değer kavramlarını öğrenirler. Motor ve pratik becerileri gelişir. Okul öncesi eğitimde çocuklar, okul hayatına başlamadan önce sayılara, harflere, şekillere maruz kalırlar. Böylece okul öncesi eğitim almayanlara göre daha hazır bir şekilde başlarlar ve bir şeyler biliyor olmak onlara ekstra güven verir. Evet bunları siz de çocuklarınıza evde öğretebilirsiniz ama diğer çocuklarla, sosyal bir ortamda öğrenmek daha faydalı olacaktır. Kısacası zorunlu olmamalı çünkü her ailenin istekleri, fikirleri farklıdır. Ama ben okul öncesi eğitimi kesinlikle tavsiye ederim. Tabi Şaman Bayyurt (@chamacon) u ' un dediği gibi bu sırada çocuğun aileyle olan ilişkisinin güçlü tutulması gerekir.
Eylül 2014

Doğan Kutukiz bu yanıtı beğendi:

İngilizceyi gerçekten geliştirmek için ne yapmak lazım?

Dizileri ingilizce alt yazıyla seyredin. İşe yarıyor.
Nisan 2013

Doğan KutukizEmel Gerçek kişisini takip etmeye başladı

Emel Gerçek, Arkeolog, @cenin

herşey mümkündür!

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.