Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ateş, 

Öğrenci

Öğrenci Ateş inploid.com'da 1 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Mayıs 2018

Ateş bir yanıt verdi.

Hangi filmin hangi karesini duvarına tablo olarak asardın?


Aslında değişmemiş sayılmazdı. Hapishane ona yalandan gülümsemeyi, ikiyüzlülükle ellerini ovuşturmayı, sırıtarak yalakalık yapmayı öğretmişti.
Sinema
Mayıs 2018

Ateş bir yanıt verdi.

Ülkemizde tek mekan ve tek oyunculu filmlere neden ön yargılı yaklaşılıyor?

Tek mekan çekimler beni hep etkilemiştir. Aynı zamanda amatör film yapımcıları için, film/kısa film yapımının milyonu bulan bütçelerle çekilmesi gerekmediğini gösterir. Örnek verirsem 12 kızgın adam filmini gösterebilirim. Aslında senaristin hayal dünyası ne kadar uçsuz bucaksız ise bu hünerlerini tek mekanda gösterecek kadar da sadedir. Sinemada herşey bir bütündür ve %100'ü asla bulamazsınız. Milyon dolarlar harcanan filmlerde bile bize olmamış dedirten şeyler vardır. Tek mekanda çekilen filmleri sitcomdan farklı olarak birçok kamera açılarından çekebilirsiniz bu size tempoyu arttırmada yardımcı olacaktır. Eğer görüntü kısmında yetersiz iseniz ses kısmına daha fazla odaklanabilirsiniz.
Tamam... Çok uzattım.
Eğer ülkemizde tek mekan ve tek oyunculu filmlere ön yargılı yaklaşanlar varsa. Malesef ben o genellemenin içinde değilim.
Eylül 2017

AteşGirişimcilik konu başlığını takip etmeye başladı.

Girişimcilik

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Eylül 2017

Ateş.NET konu başlığını takip etmeye başladı.

.NET

.NET veya .net aşağıdaki anlamlara gelebilir: .net, üst düzey alan adı. .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen yazılım. .net,...

Aralık 2014

AteşŞaman kişisini takip etmeye başladı

Şaman, İnşaat Mühendisi, @chamacon

En musica verdades.

Eylül 2014

Ateş bu yanıtı beğendi:

inploid web sitesinin programlama dili nedir?

Muhtemel ASP.NET ve MVC dir. Kesin Azure de felan host ediliyordur.
Eylül 2014

Ateş bu yanıtı beğendi:

inploid web sitesinin programlama dili nedir?

Muhtemelen asp.net ile kodlanmıştır. Eğer öyleyse hata yapılmıştır. Sosyal medya projelerinin microsoftun tekelindeki bir dille yazılmasını doğru bulmuyorum
Ağustos 2014

Ateş  bu yazıyı beğendi:

Sokak köpeklerinin saldırıları ve korunma

2 gün önce Ankara Eryaman'da 60 yaşında bir İran'lı erkek sabah sporunu yaparken sokak köpeklerinin saldırısı sonucu köpekler tarafından öldürüldü.
Bugün de yine Ankara'da bir kadın sokak köpeklerinin saldırısına uğradı ve etraftan yetişenler tarafından ölümün eşiğinden alındı. Birkaç ciddi ısırıkla canını zor kurtardı.
Bir kangal ve bir rot beslemiş birisi olarak burada bazı bilgiler vermek istiyorum. Belki birilerine faydası olur.

DEFALARCA YAZDIM KÖPEKLER CİDDİ HAYVANLARDIR DİYE.

Bu saldırıların asıl sorumlusu insanlar gene. Özellikle son yıllarda özel eğitimle maymuna çevrilmiş köpekleri tv'lerde gören insanlar sanıyorlar ki köpeklerin tümü aynı.

Köpekler tehlikeli hayvanlardır. Özellikle kötü davranılmış, psikolojisi bozulmuş ve sokağa terk edilmiş köpekler hele bir de dişi ise ciddi ciddi tehlikelidir.
Bu sene kış çok uzun ve soğuk oldu, bu sebeple sokak köpekleri hayatta kalabilmek için normalden fazla sayılarda sürüler oluşturdular. Normalde en fazla 3-5 köpekten oluşan bir sokak sürüleri en az 8-10 sayılık sürüler haline geldi. Doğal olarak üreme de buna göre artacaktır.
Sokak köpekleri aslında şahsiyetsiz köpeklerdir. Alan veya bölge sahibi olmazlar bu sebeple yoldan geçen insanlara da saldırmazlar tecrübeleri ile bilirler ki o bölge insanlara aittir hatta insan varsa kendisi hayatta kalacaktır. Sokak köpeği bu ruh halindeyken bu kadar uzun kışta ya sürüye boyun eğecek ya da ölecektir işte bu sebeple de sürüler kalabalıklaşınca bu sefer lider dişinin karakteri sürü karakteri olacaktır. Eğer sokakta denk geldiğiniz sürünün lideri agresif veya kötü muamele edilerek sokağa atılmış psikolojisi bozuk bir köpekse sürü de agresif bir sürü olacaktır ve bu tür sürüler alan sahipliğini ön plana çıkarırlar. İşte risk bu durumda başlar. Eğer siz özellikle tek ve yaya olarak köpeklerin alanına girdiyseniz size saldırmaları muhtemeldir.
Bu saldırılardan korunmak aslında oldukça kolaydır. Aklınızdan çıkarmayın köpekler tehlikeli hayvanlardır. İşte bu cümle bile kurtulmanıza yeter eğer yeterli bir mesafeniz varsa ve köpekler sizi fark etmişse siz de köpeklerin yolunuzu uzak açıda çapraz olarak kesecek türde bir sıra ile sizi önlerine alacak şekilde pozisyon aldıklarını hissederseniz biliniz ki size saldıracaklardır.
Hala aranızda mesafe varken en iyi yol başka bir güzergah bulup köpeklerin alanına girmeden oradan uzaklaşmaktır.
Asla unutmayın, sokak sürüleri avlanma güdüsüyle değil alanlarını korumak güdüsüyle saldırılar. Eğer gidiş yönleriniz aynı ise geri dönüp size saldırmazlar. Burada sizin bilmeniz gereken şey şudur; siz onların bölgesine gidiyorsunuz.
Bir diğer senaryo da sabit duran sürülerle ilgili olsun. Köpekleri fark ettiğinizde dikkatli olun sabit olarak bekleyen sürülerde ilk ayağa kalkan köpek alfa dişi ya da onun kanından bir başka dişi olacaktır. Kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırdı ise ve havlamaya başladıysa 'gelme az sonra bölgeme gireceksin ve bende seni ham yaparım' demektir. O bölgeye girmeyin ama ayağa kalkar kalkmaz size koşmaya başladıysa zaten onun bölgesine girmişsinizdir. Bu sefer kuyruk yere paralelse bu saldırı koşusudur zaten diğer üyeler de hemen hareketlenir. Kuyruk yere paralel değil de dik ve sağa sola sallanıyorsa bu saldırı koşusu değildir size doğru heyecan koşusudur sadece.


SALDIRILARDAN KORUNMA
Tabi buradan anlatmak yazmak kolay oluyor 20-30 km hızla bir kaç saniyede köpek yanımıza geleceği için "kuyruğu nerede? ne koşusu yapıyor? saldıracak mı? eğlenecek mi?" bu mesafede bunu anlamak zor, bu sebeple tedbirli davranıp size doğru yapılan her koşuyu saldırı olarak algılamakta fayda var.
Bir defa unutmayın ki bu köpekler kısa mesafeli koşular yaparlar yani bölgeleri zaten 20-30 metreliktir. Araçlarınıza yaptıkları koşuları hatırlayın bir süre sonra aracın peşini yavaş gitseniz de bırakırlar. Aynı mantık burada da geçerli mesafe müsaitse hemen bölgeden uzaklaşın şaşırıp çakılıp kalmayın. TEK YAPACAĞINIZ ONLARIN BÖLGESİNDEN BİR AN EVVEL AYRILMAK.

Ve diyelim ki uzaklaşamadınız, köpekler son hamleyi yapmadan önce en son bir tehdit gösterisi yaparlar bu da büyük bir ihtimalle ayaklarınıza olacaktır. Sizden 1-2 metre kadar uzakta kendisine bir güvenli mesafe bırakacak ön ayaklarını iki yana açarak ayaklarınıza saldırıyormuş gibi yapacaktır. Aslında bu saldırı değildir, şiddetli ve agresif bir tehdittir ve bu an çok korkutucudur. Tam bu anda çok kararlı olun, asla köpeğe refleks ya da bilinçli olarak tekme atmayın. Zaten köpeğin beklediği an da budur. Siz tekmeyi attığınız anda ayağınızı kapacak sizi yere düşürecektir. Diğer sürü üyeleri de bu anı beklemektedir zaten asla tekme atmayın. Çok kararlı ve dik olarak yüksek sesle ona bağırın.. Malum en sağlam kelime 'HOŞŞŞT' ve 'ŞŞŞŞŞŞŞŞŞT' demektir. Bir eliniz kesinlikle havada olsun, mümkünse 'gözünüz yiyorsa ' üzerine gidip hızla eğilip yere dokunun, ve varsa taş alın, alamazsanız da eliniz de taş varmış gibi yere dokunup ayağa kalkın. Sesinizi hiç düşürmeyin bir daha yazıyorum yere düşememek için asla tekme atmayın. Çanta, şemsiye, mont v.b. ne varsa köpeklere karşı kullanın, bu eşyalar köpekler ile aranızda kalsın, unutmayın bu saldırılar en fazla 30 sn veya 1 dakika sürecek, siz ayakta kaldığınız sürece. Çünkü saldırı anında köpeklerin nabzı o kadar hızlı atar ki o heyecan bile onların yorulması için yeteri kadar fazla enerji tüketmelerine sebep olur.
Ancak yere düşerseniz saldırı süresi sizin aleyhinize uzayacaktır. Isırılsanız bile yere düşmeyin unutmayın köpekler avlarını öldürmeden canlı canlı yerler. bu güdüyle siz artık av olduğunuz anda sizi yemeyecek olsalar bile ısırıklar parçalamaya dönük olacaktır.

TAVSİYELER
  • Etraftan silah olarak kullanacağınız bir şey bulun, taş, sopa, tahta, çanta ne geçerse elinize artık.
  • Sprey, parfüm veya deodorant taşıyorsanız bu çok etkili olarak sizi kurtaracaktır. Gözlerine ve yüzlerine sıkın.
  • Son dönemlerde marketler de biber gazı spreyleri görüyorum yanınızda bunlardan bir tane bulundurun.
  • Dikkati dağıtmak için yüksek ses çıkarın yada ellerinizi bir birine vurun dikkati dağılmış köpek büyük ihtimal lider dişinin etkisinden çıkacak sadece boş yere havlayacaktır.


Bu sene bu saldırıları daha çok duyacağız eğer önlem alınmazsa, siz tedbirinizi alın,
BEN KÖPEKTEN GERÇEKTEN ÇOK KORKARIM. SİZ DE KORKUN.
Temmuz 2014

AteşSami Ks kişisini takip etmeye başladı

Sami Ks, Öğrenci, @samiks

Bir Dumanist olarak Dumanla ilgili her türlü soruyu alabilirim :)

Temmuz 2014

AteşÖmer Yaylaaltı kişisini takip etmeye başladı

Ömer Yaylaaltı, Öğrenci, @omeryaylaalti

OMÜ - Bilgisayar Mühendisliği

Temmuz 2014

AteşHakan Damar kişisini takip etmeye başladı

Hakan Damar, Researcher, @Qzey

CTO at Quantum Space Corp, UK

Temmuz 2014

Ateş bu yanıtı beğendi:

C++ ve C# ile neler yapılabilir?

C/C++ en çok işletimsiz sistemsiz (gömülü sistemler) veya işletim sisteminin içine girmen gereken yazılımlarda (Linux, BSD (iOS'un atası) gibi işletim sistemleri buna izin veriyor) ayrıca, çok yüksek performans isteyen kodlarda kullanırsın (Photohop filitreleri) . C# Windows'a uygulama yazarken ya da Windows'ta internet sitesi yaparken yaygın kullanılıyor. Herhangi bir .NET kodunda C++. NET'i kullanmanı önermem. C#'ın temel dezavantajı Windows dışı işletim sistemleri (kodlamak mümkün ama verimli değil)
Temmuz 2014

Ateş bu yanıtı beğendi:

inploid web sitesinin programlama dili nedir?

Bu soruya Köse LTD. ŞTİ. A. Ş en iyi cevabı verir ama yinede ben söyleyeyim. inploid C# ile yazılmıştır. ;)
Temmuz 2014

AteşUğur Çakmak kişisini takip etmeye başladı

Uğur Çakmak, Android Uygulama Geliştiricisi, @ugurcmk

Temmuz 2014

Ateş yeni bir  soru  sordu.

Temmuz 2014

AteşBilgisayar Mühendisliği konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü...

Temmuz 2014

AteşASP.NET konu başlığını takip etmeye başladı.

ASP.NET

ASP.NET, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir web uygulama gelişimi teknolojisidir. Özdevinimli (dinamik) web sayfaları, web uygulamaları...

Temmuz 2014

AteşHafıza konu başlığını takip etmeye başladı.

Hafıza

REDIRECT Bellek

Temmuz 2014

AteşYazılım Uzmanı konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazılım Uzmanı

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Temmuz 2014

AteşBilgisayar Programları konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilgisayar Programları

Bilgisayar programları üzerine sorulmuş sorular ve bazı programların detaylı incelemeleri..

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3251 Kişi   564 Soru

Web Siteleri

3404 Kişi   268 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2635 Kişi   444 Soru

İnsan Davranışları

3850 Kişi   962 Soru

İnternet Teknolojileri

1273 Kişi   171 Soru

Web Tasarım

1237 Kişi   215 Soru

Kitaplar

3146 Kişi   269 Soru

Psikoloji

2919 Kişi   968 Soru

Zeka

907 Kişi   94 Soru

Öğrenme Teknikleri

740 Kişi   27 Soru

Düşünce Tekniği

497 Kişi   30 Soru

inploid

1197 Kişi   714 Soru

PHP

511 Kişi   101 Soru

ASP.NET

272 Kişi   142 Soru

Web

459 Kişi   172 Soru

Bilgisayar Programları

1846 Kişi   180 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru

Hafıza

330 Kişi   40 Soru

Hayal Kurmak

417 Kişi   35 Soru

İnternetten Para Kazanmak

634 Kişi   61 Soru

İnternet Sitesi

1011 Kişi   171 Soru

Yazılım Uzmanı

351 Kişi   29 Soru

C# (Programlama Dili)

370 Kişi   83 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

831 Kişi   76 Soru

Web Yazılımı

597 Kişi   238 Soru

.NET

1517 Kişi   87 Soru

Girişimcilik

3699 Kişi   363 Soru