Bilmek istediğin her şeye ulaş

Emir Ercan Ayar, 

Web Developer

Web Developer Emir Ercan Ayar inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 10 takipçisi var.

Ocak 2015

Emir Ercan Ayar bir yanıta alt yorum yaptı

Hayır bir sosyal platformdur. İş ağının arkaplanında şekillenen bir sosyal platformdur. Pulse ile içeriklerinizi iş ağınızdaki kitleye ulaştırabilirsiniz ve bu sayede linkedin kitlenize karşı kendinizi kaba tabirle "pazarlayabilirsiniz".
Linkedin bir sosyal platform değildir. Kurumsal sosyal bir platformdur. Herkesin edebiyle takıldığı. Cv oluşturduğu.. İş hayatı üzerine paylaşımlar yaptığı iş-eleman aranan son derece güzel bir platform. Başka amaç için istesen de kullanamazsın. Beyaz yakalılarla paylaşım da var tabii reklamcı gözüyle bu.
Ekim 2014

Emir Ercan Ayar bu yanıtı beğendi:

Ebay'dan alışveriş yaparken farklı kargo seçenekleri görüyoruz. Aradaki fark nedir? Hangisi daha hızlı? Hangisinde tracking numarasından ürünün nerede olduğunu takip edebiliyoruz?

Standard International Flat Rate Postage: USPS firmasının bir hizmeti olduğu rivayet ediliyor. Genellikle uçakla değil karayolu ya da deniz yoluyla gönderiliyor. 15-30 gün
Economy International Postage: Hangi firmayla gönderildiği belli değil, çok uzun süre bekleyeceksiniz demek, tracking numarası paylaşılmazsa, tracking numarası yok demektir. 3 ay+
Standard International Shipping: Tamamen belirsiz bir durum, Ebay forumlarından da okursanız tamamen anlamsız terimler olduğunu görürsünüz. Bu da 15-20 gün

Aslında üç durum da gerçekte hiçbir şey ifade etmiyor ABD'de kullanılan üç ana taşımacı firma var, bunların tarifeleri şöyle:
Normal olarak bu arkadaşların hangi firma ve hangi tarifesiyle gönderdiklerini yazmaları gerekli; ABD'de ve Avrupa'da da bir yığın posta servisi var. İşin doğrusunu size ancak satıcı söyleyebilir. Satıcıyla iletişime geçin ve hangi firmanın hangi servisiyle gönderdiğini öğrenin.

USPS? UPS? FedEx?
Eylül 2014

Emir Ercan Ayar bir yanıta alt yorum yaptı

İlginiz için teşekkürler ancak zaten uzun yıllardır Twitter API ile çalışıyorum, şuanda araştırdığım nokta realtime trigger oluşturabilmek.
Nisan 2014

Emir Ercan Ayar bir yanıt verdi.

Aslanoba gibi online projelerin kıymetini bilen yatırımcılara nasıl ulaşabiliriz?

Projeni Türkiye'deki ya da dünyadaki (alanın her neresi ise) girişimcilik etkinliklerinde sunduğunda onlar zaten sana ulaşacaklardır.
Nisan 2014

Emir Ercan Ayar bir yanıt verdi.

E-Ticarete uygun bir alanda (pet forum) günlük 5K tekil hiti olan bir siteyi satmayı düşünüyoruz. Web Master kafası ile değil de girişimci kafası ile (fikirler verilecektir) fiyat verebilecek birini nereden bulabiliriz?

Her ne olursa olsun şuanda, yani açık olmak gerekirse en az 2 aylık kadar bir süreçte satmamanı tavsiye ediyorum, web piyasası gerçek anlamda çok durgun. Satılsa bile çok kötü bir fiyata gidecektir. Bu forum; bir sosyal platforma dönüştürülüp (mevcut üyelerin alışkanlıklarını bozmayacak şekilde) sonrasında bu sosyal platforma yatırım aranabilir. Niche bir alan olduğu için yatırım almak yine zor olacaktır ancak forum halinde kalmasından iyidir diye düşünüyorum.
Haziran 2012

Emir Ercan Ayar bir yanıta alt yorum yaptı

"Kapağı atmak" bir yazılım mühendisi için pek de uygun olmayan bir fiil olsa gerek..
Microsoft gibi bir şirkete kapağı atarsan çok güzel birşey...
Haziran 2012

Emir Ercan Ayar bir yanıt verdi.

Bir bilgisayar programı, uygulama, oyun vb. için yerelleştirme yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle klasikleşmiş deyimlerin dışına çıkılmaması gerekir. Üye girişi, çıkış, ayarlar, seçenekler gibi. Onun dışında kullanıcıya sürekli olarak "siz" diye hitap edilmeli.
Haziran 2012

Emir Ercan Ayar bir yanıta alt yorum yaptı

@Onur Değerli, bastım artıyı :)
Comic sans ile yazılmış içeriğin güvenilirliği mi olurmuş :)
bildiğin "komik"
Daha Fazla