Bilmek istediğin her şeye ulaş

Basın Yayın Personeli Ege Siyaset inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Ocak 2013

Ege Siyaset  yeni bir  gönderide  bulundu.

BOL KESEDEN VAATLER

Ülkemizde sorunlar konusunda gelinen nokta, meseleler çözümsüzlüğe kilitlenmiş, zamana yayma politikası kullanılıyor ve tüm sorunlar olduğu gibi orta yerde duruyor.


Bu ülkede dil, mezhep, ırk, sosyal ve kültürel problemlerden kaynaklı bir savaş var ve her gün vatandaşlardan birileri öldürülüyor. 10 yıldır iktidar koltuğuna oturmuş olanlar kendini sorumlu tutmuyor ve ciğerlerinin yandığını da göremiyoruz. Daha kaç 10 yıllar kan dökülmeli. Nedir tahminleri. Bilen yok. Kendileri de bilmiyorlar.


İktidarı ve muhalefetiyle sorun çözme noktasında samimi olsalardı kavgacılıktan uzak tutum sergileyip acilen bir masa etrafında oturmalılardı.


İflas etmesine rağmen tektipçilik savunuluyor, bölgecilik ve adamcılık parti yürütmelerini esir almış, rant kavgası vatanseverlik renkleriyle kamufle ediliyor.


Siyasiler adeta vatandaşları hipnotize etme sevdasıyla, toplum mühendisi olmaya soyunmuşlar. Ancak Sorunu özünden uzaklaştıran, zamana yaymacı tutumu pekiştirecek açıklamalar da muhatap bulmuyor.


Türkiye’de tüm kesimlerin ve halkların somut beklentisi, sorunlarının anayasal çerçevede çözüme kavuşturulmasıyken hala bir ileri, iki geri ve bol keseden vaatlerden öte bir şey yok.


Artık vaatlerin ötesine geçilmelidir.


Türkiye’de hiçbir kesimin beklentilerini karşılamayan Siyasi aktörlerin 2014'e ilişkin hesapları vatandaşlar tarafından kuşkuyla karşılanmaya başlanmış ve bu aktörlere olan güven sorgulanmaya başlanmıştır.


Ey siyaset mesleğinin esnafları! İyi tüccar olma sevdasındaki parti başkanı ve yağcıları! Bu ülkeyi sizden önce de yönetenler oldu. Bunlar içinde adilleri de vardı, zalimleri de. Sizden öncekiler için söylenen sözler yarın sizler için de söylenecektir.


Ve unutmayın ki ‘yerdeki hakimlerin göklerdeki hakim karşısında işleri çok zordur. Ancak adaletli olup doğru hüküm verenler hariçtir’.

egesiyaset.com/index.php?p=200&pp=251&id=151&yazar=dr.%20ayhan&yazi=bol%20keseden%20vaatler

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Açıklama

34 Kişi   1 Soru

Takım Çalışması

49 Kişi   7 Soru

Yayınevi

17 Kişi   9 Soru

Uydu Yayını

9 Kişi   7 Soru

Basılı Yayın

17 Kişi   11 Soru

Cnbc-e

8 Kişi   3 Soru

Cnn

4 Kişi   0 Soru

Çalışmak

82 Kişi   12 Soru

Çalışma Sistemi

38 Kişi   17 Soru

Fanzin

2 Kişi   1 Soru