Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşletme Mühendisliği Öğrencisi Tugce inploid.com'da 0 soru sordu, 5 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Mayıs 2012

Tugce bir yanıt verdi.

Koşulsuz iyi olunabilir mi? Koşulsuz iyi olmak doğru mudur?

Postmodernizm ile şekillenmiş toplumlarda ve insan ilişkilerinde koşulsuz iyi olanlar ya hunharca sömürülmeye ya da kötüleşmeye mahkumdurlar. doğrudur, fakat dış etkenler sebebiyle uygulanması mümkün değildir.
Mayıs 2012

Tugce bir yanıt verdi.

"Kadının ağzına küfürü yakıstıramayan erkek; Her cümlenin sonuna koyduğu o sözü 'kutsal bir alıntı' mı sanıyor?"

'...cinsellikte bir galip-mağlup düzleminin belirlenmesi ve en nihayetinde kadın bedeni üzerinden galipliğin ilan edildiği bir dil oluşturulması dilde seksizmin en açık örneği olarak gösterilebilir' demiş bir sözlük yazarı.
Günlük hayattaki konuşmalarda bile açıkça fark edilen dildeki cinsiyetçilik, öfke ve şiddet duygularını yansıtmak amacıyla kullanılan 'küfretme' eyleminde kadın bedeni ve cinselliğine vurgu yaparak karşısındakini aşağılamaya çalışmasıyla ortaya çıkar. Kadın olmak bir hakaret unsuru olarak kullanılır, erkek cinselliği ise üstünlük sağlayan unsurdur ve saldırganca kullanılır. Bu söylemler cinsel şiddeti meşru kılmakta, cinsiyetçiliği desteklemektedir. 'Refleks' diye nitelendirilen, noktalama işareti olarak kullanılan bu söylemler, dayatılmaya çalışıldığı gibi masum birer kelime değil, ancak ve ancak kültürün ve zihniyetin dile yansımasıdır.
Mayıs 2012

Tugce bir yanıt verdi.

Öğrenciler için yaz dönemini değerlendirecek iş imkanları nerelerde bulunulabilir ve nerelere başvurulmalı?

Yaz dönemi için üniversite öğrencileri arayan firmaların iş ilanlarına internet üzerinden (iş ilanları sitelerinden) ulaşılabiliyor. Ayrıca etkinlik ajansları aracılığıyla konser, fuar gibi etkinliklerde görev alabilirsiniz. Adres ve telefonlarını internetten bulup başvuru yapabilir, bilgi alabilirsiniz.
Mayıs 2012

Tugce bir yanıt verdi.

Mühendislerin mühendislik odalarına kayıt olması gerekli mi, faydaları var mıdır?

Meslek dalına dair sorunlara çözüm, sorulara cevap bulabilmek, meslektaşları ile birlikte hareket edebilmek, sorumlu, bilinçli ve toplumcu bir mühendis olmak adına her mühendisin odalara üye olması gereklidir. Üstelik sadece mühendisler değil, mimarlar, şehir plancıları, doktorlar, öğretmenler, işçiler, hatta emekliler bile meslek örgütlerine kayıt olmalı, sahip çıkmalı, çalışmalar yapıp geliştirmelidirler bu alanları. 
Daha Fazla