Bilmek istediğin her şeye ulaş
Aralık 2018

Elif Ersen bir yanıt verdi.

inploid harika bir portal, sizce neden popüler olmadı?

Düşünen insan sayısı az da o yüzden.
Dışı afilli , içi boş insanların portalları her zaman popülerliğini korur.
İpek kirpik takma, kullanılan parfüm markaları konuşulan ortamlar var ve çok rağbet görüyorlar.
Aralık 2018

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Bir telefona 10bin TL para vermek ne kadar mantıklı?

Bir telefona 10 bin lira verilir.
Verilir ancak dünya üzerinde aç insan kalmadığı bir dönem yaşanırsa. . .
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliklerinden hangisi iyi ve bu mühendislikleri anlatabilir misiniz?

Hepsi saygın meslekler. Ben bildiğim konuyu, Endüstri Mühendisliği'ni anlatayım. Yeni bir sistem kurmak, mevcut bir yapının daha iyi çalışmasını sağlamak. Kaliteyi arttırarak maliyetleri düşürmek. İsrafları ortadan kaldırmak. Nasıl daha iyisini yaparım sorusuna analitik cevaplar bulmak. Yazılımdan destek alarak rutin işleri tek tuşa basarak çözmek. Kısacası her şeyi daha iyi nasıl yaparım demek Endüstri Mühendisliği'nin bakış açısıdır. Sorun varsa cevaplayabilirim.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Dünyayı kurtarmak için ne yapıyorsunuz?

İki elimin erdiğini mutlu etmeye çalışıyorum. Bu beni de çok memnun ediyor. Herkes mutlu ben mutlu. Tam bir kazan kazan felsefesi.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Linkedin hakkında tam olarak bilgisi olan var mı? Markalar için mi yoksa kişilerin kariyerleri için mi?

Kişilerin kariyerleri açısından önemli. Bana çok faydası oldu. Hahgi konularda diyecek olursanız tecrübeli iş insanlarının fikirleri, yorumları, sorulan sorulara verilen cevapların kalitesi v.b. nedenlerden dolayı Linkedin ciddi bir kaynak. Kullanılmalı. Hatta sömürülmeli 😄Ciddi bir kariyer gelişim sitesi.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Teknoloji bizi yalnizlastiriyor. Tamam bilgiye ulaşmak konusunda oldukca iyi.Ama akraba ziyaretleri, komsuluk ilişkileri ve daha pek çok şey azalmaya başladı. Apartmanimizdaki komsularimizi tanımıyoruz.Selamlasmiyoruz.Baska da ornek vermeye gerek yok.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

23 yaşındayım ama daha kendimi keşfedemedim. Ne tür zekaya sahibim, hangi işi zorlanmadan yaparım, neye yeteneğim var, neye ilgim var, hangi sektörde olmalıyım hiçbirinin cevabını bilmiyorum. Kendimi nasıl keşfederim?

Neyi seviyorsan sen osundur. Hosuna giden konulara odaklanmak.Ne izlesen oflamazsin.Ne okusan begenirsin.Kimlerle ne konuşmaktan hoslanirsin. B bunlara cevap bul . Sonra zaten ne istediğini bulursun.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Dünyada gelmiş geçmiş en çok sevip örnek almaya çalıştığınız kişi kimdir? Neden?

Atatürk'tur elbette.Cunku sabırlıdir.Egitime önem verir.Cok iyi yetişmiştir.Adildir.Durusttur.Yenilikcidir. Ozu tertemiz dışı modern ve ilericidir. O dogustan farklı biridir.Bizdendir. Koylunun karşısında icsellestirdigi hizmet anlayışıyla durur . Çocukları sever.Gencleri sever.İnsanlari sever.Ben de onu seviyorum.Cok saygı duyuyorum.Rol model belirliyorum. Ornek alıyorum.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Endüstri Mühendisliği okurken, eğitim nasıldır?

Çok genel bir soru olmuş. Endustri Mühendisliği okuması en eğlenceli Muhendislik dalıdır.Ancak ilgisini cekmeyenler için eziyet de olabilmektedir.Ben tavsiye ediyorum.Kisisel farkındalığı arttıran, hayata uygulanacak bir eğitimdir. İyi ki de vardır. Bu meslek yaşamını şölene çevirmiştir.
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Üniversiteyi bitirdikten sonra direk MBA yapmak nasıl bir fikir? İş tecrübesi olmadan MBA yapmak pek işe yaramaz diyenler var. Aksi örnekler hiç mi mevcut değil?

Eğitimin ise yaramamasi siz konusu bile olamaz.Ancak birkaç yıl iş tecrübesi olursa daha net anlarsın.Egitime yorumunu katabilirsin.Bence de önce çalış sonra MBA düşün
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

İş başvurusunda mühendislerin not ortalaması dikkate alınıyor mu?

Bu soruyu zamanında bizler de sorduk. 8yildir çalışan bir mühendis olarak şunu diyebilirim ki, not ortalaması için çalışmayın.Merak ettiğiniz için, gelismek için, hem kendine hem de ulkene faydalı olmak için çalışmak lazim . Başarı zaten gelir. . .
Mayıs 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Mühendislik maddi ve manevi olarak nasıl bir meslektir?

Ben endustri muhendisiyim ve herkese bu bölümü tavsiye ederim.Muhendislik manevi olarak tatmin eder insanı . Ortaya somut birşeyler koyabilirsin.Maddi olarak ise o tamamen nasip işi. Ayni okulu bitirirsin bi arkadaşın Senin 3 katı maaşını alabilir. Tam tersi de olabilir.Kendini gelistirmene bağlı. Bir de dediğim gibi kısmet isi
Nisan 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Endüstri Mühendislerinin iş hayatında en çok kullandığı programlar nelerdir?

En başta sektörden bağımsız olarak excel yoğun olarak kullanılıyor. Bunun dışında Erp programları yoğun olarak kullanılıyor. SAP, Axapta vb programlara piyasada çok rastlanıyor. Çizim ve simülasyon programlarını bilmek de yararlı. Ancak en çok excel makro yazmayı bilmenizi tavsiye ederim.
Nisan 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Okuyorum.İnterneti etkin kullaniyorum. Bilenlere danisiyorum.Peki bu yeterli mi? Tabiki de degil.Surekli öğrenmeyi ilke edinmeli insan. Yani doldurduğu koltuğu hak etmeli .
Nisan 2017

Elif Ersen bir yanıt verdi.

Yapmak istediğiniz meslek üzerinde kendinizi geliştiriyor musunuz?

Kendini geliştirmeyen insan mesleğinde başarılı olamaz zaten. Hele okumayan, arastirmayan korelen ancak 10 yıllar once bir üniversite diploması edinmiş insanlardan kaçın. Tembellik bulaşıcıdır.

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler