Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi Emrah Budak inploid.com'da 0 soru sordu, 9 soru yanıtladı ve 6 takipçisi var.

Ağustos 2012

Emrah Budak bu yanıtı beğendi:

Ergenekon sanıklarının mecliste yer alması nasıl bir etki doğurur?

Ergenekon sanıklarının kimin tarafından belirlendiği önemli ama dimi?
Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Ağustos 2012

Emrah Budak bu yanıtı beğendi:

İyi bir öğretmen nasıl olmalıdır?

Ben bir öğretmen olarak diyorum ki "sevgi" çok önemli. Ama her şeyi sevmek... Öğrenciyi, öğretmeyi, öğrenmeyi... Bir öğretmen "bunu ben de bilmiyorum" diyebilecek biri olabilmeli. Öğretmenler her şeyi bilmez. Bilir sananlar bunu bir anlasınlar artık. Benim mesleğimi çok sevdiğimi söylerler. Eksik söylüyorlar. Ben mesleğimi çoooook seviyorum. Okulun her açılışında birinci sınıfa başlayan çocuk gibi... (Devamı kendini övmeye giriyor burada susuyorum...) :)
Ağustos 2012

Emrah Budak bu yanıtı beğendi:

Son zamanlarda gelişen kötü olaylardan çocukları nasıl koruyacağız biz?

Belki onları korumamızı istemiyorlardır... Biz doğru yaşayıp örnek olalım. Onlar da tercihini yapsınlar. Çocuk denecek yaşta genç bir tanıdığım diyor ki "Madem tek bir hayatım var ve sonunda ben öleceksem bırakın da istediğim gibi yaşayayım." :)

Ağustos 2012

Emrah Budak bu yanıtı beğendi:

Çalışan kadın, çocuğuna gerekli ilgi ve sevgiyi gösterebilir mi?

Çalışmayan kadınların olduğunu düşünmüyorum. Dışarda çalışan kadından bahsediyorsak neden göstermesin ilgiyi ve sevgiyi? Gerekli ilgi ve sevgi evde mi gösterilir? Evde bütün gün çocuğuyla oturan ama "kaliteli zaman" dediğimiz zamanı geçiremeyen(nedenleri tartışılır ama yargılanmaz) kadınlarımızın çocukları daha mı şanslı? Şimdi ben çalıştığım için çocuğum sevgiden yoksun gariban mı?... Anne ve baba olmak vicdan işidir. Çok şükür ki bu konuda fazla eksiği olmayan bir milletiz.

Ağustos 2012

Emrah BudakYeşim Çetin kişisini takip etmeye başladı

Yeşim Çetin, Öğretmen, @yesimcetin

Önyargılıların düşmanı
Evlat, eş, anne, abla
Öğretmen ama her zaman öğrenci kalacak olan
Sakinlik ötesi
İkizler olamayan tek İKİZLER

Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Sorguluyorum; İran'da neden mazot 1TL ve biz komşu olarak faydalanamıyoruz?

Türkiye Cumhuriyetini yöneten sayın(!) yöneticiler devletin ayakta durmasını sağlayacak tüm büyük şirketleri önce zarar yaptırıp bu zarar yapıyor satalım daha iyi deyip sattıktan sonra, memurun işçinin parasını ödemek, çocuklarına gemicik olabilmek için verginin de vergisini alarak 1 liraya ihraç edilen mazot şuan da 3.79 TL.
Sadece vergilerle yaşayan ve büyümeye çalışan bir devlet sadece fakir halk ve vergisini daha maaşını almadan ödeyen memur çekmektedir. Özel sektördeki kendilerine yakın şirketler ise zarar yapıyorum deyip tirilyonları ceplerine indiriyorlar. Dahası var ama anlatmaya gerek yok daha fazla her şey meydanda...

Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Sinema alanında bir kursa gitmek istiyorum, önerisi olan var mı?

Eğer Ankaradaysan Büyükşehir belediyesi bünyesinde ücretsiz tiyatro kursları var. Tiyatral becerini geliştirmen gerekiyor direk sinema üzerine bir kurs olduğunu sanmıyorum.

Ağustos 2012

Emrah Budak bu yanıtı beğendi:

Çocuğunuzun en çok hangi konuda başarılı olmasını isterdiniz?

Strateji geliştirme konusunda :) günlük hayatında tabiki :)))
Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Üniversiteler bilim yuvası mıdır yoksa yüksek liseler midir?

kimi üniversiteler yüksek lisedir. Ancak yüksek lisede olsa yaşanılması gereken bir şeydir.

Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Robotlar beden dilini kullanabilir mi?

Japonya'da doktorasını yapan bir ODTÜ mezunu ablanın doktora tezi bu konu üzerindeydi. Kişilerin beden dilleri algılanmaya çalışarak niyetlerini anlamaya çalışmaktalar. Böylelikle mağazaya giren kişinin gerçek amacını daha girerken fark eden bu sistem mağaza sahibini uyarması amaçlanmıştır.

İnsanlar birbirlerinin benden dillerini anlarlar ancak karşısındaki kişiye göre beden dillerini yorumladığı için bu konuda doğru bir çözümleme her zaman yapılamaz.

Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

İlk çocuklar, yeni doğan kardeşlerini mutlaka kıskanır mı? Bunun önüne geçmek için ne yapılmalı?

Kıskanmak insanın doğasında vardır. Dünyanın merkezinde olmak isterler her zaman. Kıskanması önlemenin yolu yok ama ilk çocuğunda tatmin edilmesi gerekmektedir. (Zira siz ne yaparsanız yapın sanki ona özel ilgi gösteriyormuş gibi gözükeceksiniz.)

Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Gelişmekte olan kullanıcı arayüz özellikleri (sesli yönlendirme vb.) klavye ve fare bağımlılığını ortadan kaldırır mı?

Günümüzde fare yerine dokunmatikler kullanılmaktadır. Bu şekilde düşünüldüğünde daha rahat giriş yöntemi olabilir. Ancak sesli yönlendirme için teknolojinin hızlı bir gelişim göstermesi gerekmektedir.

Ağustos 2012

Emrah Budak bu yanıtı beğendi:

En iyi öğrenme tekniği sizce nedir?

Örnekleme ve çok pratik uygulama en akılda kalıcı yöntemlerdendir.
Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıta alt yorum yaptı

Katılıyorum zira evlerimizde duvarların içerisinde dolaşan bir çok elektrik kablosu var ve bu durumda 24 saat boyunca evde olan bir insan sürekli bir manyetik alana maruz kalmış bulunmaktayız. Kanımca evde hiç bir şey yapmadan durulduğunda radyo sinyalleri, gsm sinyalleri ve evdeki manyetik ortamdan ötürü yorgun ve bitkin oluyoruz. Ne yapılırsa yapılsın elektronik hayatımızdan çıkmadıktan sonra bu işten kurtulmamız çok zor. Biz kablosuz modem kullanmasak da yan dairedeki adamın kullandığı modem wireless. Ben ağ aradığımda onlarca ağ görüyorum.
AVM lerde yürürken ayaklarımızın altındaki görmediğimiz o devasa elektrik kablolarının nasıl bir manyetik alan yarattığını düşündün mü?.. Hadi onu bırak am,fm,gsm, ve diğer frekanslarda çalışan dalgalar her an içimizden geçiyor zaten.. Taşıdıkları enerji az ama neyseki data taşıdıkları için sadece.. O yüzden bişiy olmaz.. Devam kullanmaya :)
Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

Özgürlüklerin sınırları var mıdır? Bu sınırlar nelerdir?

Başkasının özgürlüğüne müdahale edilmediği sürece bir sınır yoktur.
Ağustos 2012

Emrah Budak bir yanıt verdi.

i7 işlemcili 3 Gb DDR2 veya DDR3 Ram ve Ati Ekran Kartı sahibi en az 500Gb HDD konfigürasyonlar menzilinde dizüstü bilgisayar önerebilecek misiniz?

Ati ekran kartını önermem. Samsung laptoplar bu ara revaşta, uzun ömürlü pili ve performansta da hızlılar.

Daha Fazla