Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyoloji Öğrencisi Emre Kaya inploid.com'da 7 soru sordu, 9 soru yanıtladı ve 6 takipçisi var.

Nisan 2017

Emre KayaEsra Tosbatlıoğlu kişisini takip etmeye başladı

Esra Tosbatlıoğlu, Öğrenci, @esratosbatliog

Kasım 2014

Emre Kaya yeni bir  soru  sordu.

Ekim 2014

Emre Kaya bir yanıt verdi.

Programlama öğrenmenin bize yararları ne olabilir?

Evde can sıkıntını gideriri kafa dağıtır veya cok iyi durumdaysan ve bir şekilde yolunu bulubilirsen parada kazanabilirsin
Ekim 2014

Emre KayaEskiz kişisini takip etmeye başladı

Eskiz, Moda Tasarımcısı, @eskiz

Ekim 2014

Emre KayaNe Mutlu Türküm Diyene kişisini takip etmeye başladı

Ne Mutlu Türküm Diyene, inploider, @missi

Ekim 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Türkiye'de savaş çıksa, gönüllü olacak kaç milyon kişi çıkar?

Ülkemizde milliyetçi duygusu olan çok insan var. Hemen hemen çoğu kişi erkek kadın fark etmeksizin gönüllü olur ama gönüllü olanlar çoğu orta ve ileri yaşta olan insanlardan çıkacaktır. Askere gitmemek için okulunu uzatan bedelli askerliği bekleyen ve vicdanı red e başvuran kişileride unutmamak gerek.
Mayıs 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Sigara nasıl bırakılır?

Sigara, sigara, sigara !! En büyük problemlerden birisi insanlık için. Ben kendimden örnek vererek başlamak isterim. Daha yaşım 20 ve belki de 10 yaşımdan beridir içiyorum. Oha diyeceksiniz tabi ama 10 yaşımdan 15 yaşıma kadar arkadaşlarla ortak paketler alıp içerdik, eve giderken saklardık, ertesi gün yine :( Bundan 3 - 4 ay öncesine kadar içiyordum. Çoğu kez bırakma girişimim olmuştu ancak bırakamamıştım. Bunun nedeni arkadaş çevresi diye düşünüyorum. Çünkü çocukluğumdan beri sigara içen dolu insanla bir aradaydım. Bir arkadaşımın vasıtası ile bırakmaya karar verdik. Ev arkadaşım olur kendisi. Evde 3 kişiydik ve ben bırakmaya çalıştığımda onlar yanımda içinde dayanamıyor ben de alıyordum içiyordum. Günde bir iki derken tekrar başladım. Sonra ev arkadaşımda bırakınca bende bıraktım ve 3 - 4 aydır içmiyorum. Ama başka bir yerde yanımda içen olursa yine günde bir tane falan içiyorum. Yani bırakamadım ama artık kullanmıyorum. Paket almıyorum kendime. Yanımda içen biri olursa alıyorum ondan. Yanımda belki bir hafta içen kimse olmasın içmiyorum ama olursa affetmem :) Dediğim gibi arkadaş çevresi önemli ve de kendine cezalar vermelisin veya ödüllendirmelisin. Ben sigaraya vereceğim parayı gidiyorum çikolataya cipse ıvır zıvıra veriyorum. Bırakacağınada inanmalısın önce sen inanmalısın.

Baktın olmuyor en kötü durum git elektronik sigara al. Belki dudak tiryakiliğin vardır. Türkiye'de ortalama fiyatı 250 lira civarında. Normal sigaradan daha az zararları var.

Sigara hem maddi hem manevi anlamda insanı bitiriyor, öldürüyor. Hayyvanlar bile kendine zarar vermezken biz insanlar yani düşünen varlıklar kendimize zarar verdiğimizi bile bile içiyoruz. Azaltarak bırakmayada karşı gibiyim. Nedeni ise bende bırakmaya çalışırken izlediğim bir doktor videosunda şöyle diyordu "Sigara azaltmaya çalışarak sigarayı bırakmak çok yanlış. Çünkü sigarayı azalttınız diyelim. Günde 3 tane içiyorsunuz. Ama farkında olmadan siz bu 3 sigaraya daha çok önem veriyorsunuz. Bilinç altınıza yerleşiyor ve sizi bırakmaktan alı koyuyor. " Demem o ki direk bırak sigarayı. Birden bağlarını kopar.

Bırakmak istiyorum filmini izlemedim ancak fragmanını çok başarılı buldum Buyrun:
Mayıs 2014

Emre Kaya bir yanıta alt yorum yaptı

siz içiyormusunuz peki sigara ??
Eğer bu kadar içiyorsanız, seviyorsanız ve bırakamıyorsanız neden bırakmak istiyorsunuz? Siz bu soruya cevap verirken gerçekten o zaman karar vermiş olur ve sistematik şekilde ama iradeli bırakırsınız. Yavaş yavaş sayı azaltarak bırakmak en bilimsel olduğu kanaatindeyim. Başarılar...
Nisan 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Sigara nasıl bırakılır?

Sigara içmiyorum yine de "Bırakmak İstiyorum" terapi filmini seyrettim, seyredin derim. "Anlatılan düşünce" bir gün işinize yarayacak, anlatımın bilimsel mantığını sevdim.
Bilgilerinize,
Süleyman Gönülkırmaz
Nisan 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Sigara nasıl bırakılır?

Şuan elektronık sıgara kullanıyorum uc gun oldu sadece 2 sıgara ıctım kalıtelı profosyonel bır sıgara sipariş ederek deneyebılırsınız. Fıyatları 200 300 arası olucaktır. Piyasada cok uygun fıyata e sıgaralarda mevcut ama kalıtelı bır sıgara almanızı onerırım. Bu konuda joyetech bir numara. Yalnız elektronık sıgarada bır aşama.Likit tütünlerın değerlerı ve aromaları var. En kotu sıgaranın aylık malıyetı 250 300 lıra.Sigara en büyük uyuşturucu bence.Saglıklı gunler umarım en kısa surede başarılı olursunuz :)
Nisan 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Sigara nasıl bırakılır?

Daha bir kaç gün önce derste sigara bağımlılığını işlerken hocamız 5 yıldır sigara içmediğini söylemişti ve bağımlılık bitmez eğer bir tek sigara bile içersem bırakma ortadan kalkar. Tekrar başlama olasılığı hep vardır demişti.
Bu linkteki kitapçığa göz atmakta fayda var: dumansizhayat.org/sigara-kitapcik.pdf
Nisan 2014

Emre KayaZuhal Feza kişisini takip etmeye başladı

Zuhal Feza, Astronot, @bacchapan

Nisan 2014

Emre KayaGoul Chakir Katsapoulos kişisini takip etmeye başladı

Goul Chakir Katsapoulos, Medya, @kibritcikiz

Epilepsi nöbetlerinden sürekli birseyler ögrenip, yıllar geçtikçe bilinç kayıplarından haz almaya başlayan garip birseyim ben... Çoğu zaman unutmam gereken şeyleri hatırlayamıyorum...
epileptikatak.tumblr.com

Nisan 2014

Emre Kaya bir yanıt verdi.

İlişkide penis uzunluğu önemli midir?

Tabiki uzun olması önemli bunun yanı sıra kalın olmalıdır.
Tabiki en ama en önemlisi erken boşalmamaktır.
Nisan 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Kadınların mastürbasyonu neden daha uzun sürede oluyor? Yoksa bunu kadınlar mı istiyor? 'Biz erkekler sürekli yaparız ama hemen yaparız oldu bittiye getiririz ama kadınlar az yapar yaptımı da uzun süreli yapar' diye biliyorum ne kadar doğru bu?

Kadınlar istiyor tabi ki zevk ne kadar güzelse kadın o kadar şevhete düşer nasıl ki erkeklerin elinde kısa ise kadınlarda da kısadır ama kadın kendi ister uzun olmasını bu yüzden de boşanmalar olmakta kızlarda bazı örneklerini görebiliriz çok kısa bir sürede boşalma olabiliyor.
Nisan 2014

Emre Kaya bir yanıta alt yorum yaptı

artık nikotin denilen şey kanıma işledi bırakmak için ne kadar çaba göstersemde damarımdaki kan nikotin ihtiyacı çekiyor.Kendimi durduramıyorum sinir stres yapıyor.
Eğer bu kadar içiyorsanız, seviyorsanız ve bırakamıyorsanız neden bırakmak istiyorsunuz? Siz bu soruya cevap verirken gerçekten o zaman karar vermiş olur ve sistematik şekilde ama iradeli bırakırsınız. Yavaş yavaş sayı azaltarak bırakmak en bilimsel olduğu kanaatindeyim. Başarılar...
Nisan 2014

Emre Kaya bu yanıtı beğendi:

Sigara nasıl bırakılır?

Gerçekten bırakmak istiyor musun bunu düşün. Cevap evet ise aniden bırakma yoksunluk yaratır. Azaltarak basla bırakmaya 1 paket ise içtiğin 15'e, 12'ye, 9'a şeklinde günde 3 defaya kadar düş. Sonra spora başla, sağlıklı beslen, taze sıkılmış meyve suyu iç ve bunu kendin hazırla. Emek ver amacına yani, bir şeyler için kendin uğraşırsan daha zor olur kötü alışkanlıklara yaklaşman. Spor yapmak hem kilo almanı engelleyecek hem de zinde tutacak seni vücudun kendine gelecek ciğerler açılacak. Sonra diyeceksin ki ben "bu kadar efor sarf ediyorum sağlıklı yaşam için neden bu geri kalan 3 sigarayı da bırakmayayım ki?" ve göreceksin bir gün bırakmışsın. Sadece iste ve emek ver. Unutma, "no efforts no results!"
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Siteleri

3326 Kişi   267 Soru

Bilgisayar

2617 Kişi   444 Soru

Muhabbet

2148 Kişi   2356 Soru

Cep Telefonları

604 Kişi   224 Soru

Edebiyat

974 Kişi   204 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2188 Kişi   590 Soru

Bilgisayar Oyunları

801 Kişi   113 Soru

Filmler

3370 Kişi   192 Soru

İnsan Davranışları

3811 Kişi   962 Soru

Girişimcilik

3663 Kişi   362 Soru

Kitaplar

3114 Kişi   269 Soru

Psikoloji

2886 Kişi   966 Soru

Kişisel Gelişim

2056 Kişi   155 Soru

Çok Kişiliklilik

19 Kişi   5 Soru

Kişilik

499 Kişi   52 Soru

Kişilik Testleri

4 Kişi   1 Soru

Sigara

125 Kişi   95 Soru

Sağlıklı Yaşam

313 Kişi   178 Soru

Sağlık Yönetimi

11 Kişi   0 Soru

Sağlıklı Beslenme

54 Kişi   99 Soru

Sağlık Reformu

1 Kişi   0 Soru

Sevişmek

30 Kişi   7 Soru

Cinsellik

398 Kişi   115 Soru

Sex

21 Kişi   7 Soru

Cinsel Sağlık

25 Kişi   29 Soru

Bayan

13 Kişi   3 Soru

Makyaj

66 Kişi   32 Soru

Kızlar

15 Kişi   9 Soru