Bilmek istediğin her şeye ulaş

Emre Kıran, 

SEO Danışmanı

Emre, Backlinkmag'in kurucusudur.CRO, Content Marketing ve SEO konusunda kurumsal sitelere danışmanlık hizmeti vermektedir.Twitter'dan(@aemrekiran) adresinden ulaşabilirsiniz.

Ocak 2014

Emre KıranGökhan Aydın kişisini takip etmeye başladı

Gökhan Aydın, Dijital Pazarlama Ve Proje Geliştirme Uzmanı, @gokhanaydin

Co - Founder
googlepartners.net

Ocak 2014

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Bir web sitesini Google aramalarında üst sıralara nasıl çıkartabilirim?

Yazdığım makalenin eminim herkes için, yararlı olacağını düşünüyorum:

backlinkmag.com/blog/2013/12/google-seo...
Ocak 2014

Emre KıranHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Ocak 2014

Emre Kıran bir yanıta alt yorum yaptı

Görüşünüze kesinlikle katılıyorum, hepimiz zaten bu durumun yakından takipçisiyiz.Mesajımda gerekli değişikliği yaptım.
Çok düşük bir ihtimal, Hummingbird güncellemesi ile, tam anlamıyla arama motorunun kuralları baştan yazılmıştır. Penguen ve Panda'dan sonra da kalite daha fazla ön plana çıkmıştır, spam, kullanıcıyı sadece siteye çekmeye yönelik yazılanlar, ücretli alınan linkler ve yazılarda etkisini kaybetmiştir. Artık doğal, otoriteye sahip bloglar daha ön plana çıkmaktadır.

SEO'da 2013'te ne oldu, 2014'te neler olacak adlı sunumumun size yardımcı olacığını düşünüyorum, buradan inceleyebilirisiniz: slideshare.net/aemrekiran/seoda-2013-yl... .
Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıta alt yorum yaptı

Kelime rekabeti denen bir mesele var.Çeşitli metrikler göz önünde bulundurularak %1'den %100'e giden bir zorluk derecesi vardır.Evet, dediğiniz gibi Türkiye'de işini yapmayan, yanlış yapan firma çok fakat 7-8 kelime için 2.000 TL alınması bu onların işi kötü yaptığı anlamına gelmemektedir.Eğer kelime zorluğu düşük ise belirli çalışmalar ile ulaştırılabilir ve 2.000 TL gayet tandart bir ücretlendirmedir.

Malesef ki ülkemizde SEO hizmeti almak isteyen kişilerin direk ana kelimeleri vermesi sebebi ile(örn: moda, ayakkabı, elbise) çalışmalar bu yüzden başarısız olmakta ve fiyatlarda yüksek olmaktadır.Halbuki müşteriler long-tail veya yan kelime diye adlandırabileceğimiz(2014 moda kıyafetler, yeşil topuklu ayakkabı, düğün elbise modelleri) tarzında kelimeler verirse o zaman daha başarılı sonuçlar elde edilebilir ve masraflarda düşebilir.
Ülkemizde 2. 000 TL' ye 7 - 8 kelimeye 2 ayda seo yapabildiğini utanmadan söyleyebilien o kadar çok firma var ki ancak komik olan tarafı adam seo' da bir numarayım harikayım diyor seo kelimesinde sonuçlara baktığımda kendi web sayfası ilk 3 sayfada değil : ) Kısaca açıklayacak olursam seo çalışması max. 1 anahtar kelime için yapılır ve sonuç olarak bu seo çalışmasından 2 veya 3 alt kelimede de yükselme olur Örn. Ben Google AdWords kelimesine seo çalışması yapıyorsam eğer bu kelime ile sonuç almaya başladığımda Google AdWords Reklamları, Google Reklam ve Google AdWords reklam gibi kelimelerde organik arama sonuçlarında yükselmeye başlayacaktır. Ancak özellikle tekrar söylüyorum 2 ay gibi bir süreçte hadi onuda geçtim 7 - 8 kelimeye seo yapmak diye birşey yoktur seo parametreleri ve rekabete girdiğiniz sektördeki web sayfalarının hitleri vs. değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık 10 gün önce yayına aldığım googlepartners.net/ web sayfam Google Partners kelimesinde 3. Ve 4. Sayfada yer değiştiriyor sabitlemem için en az 6 ay veya 1 sene olduğunu düşünüyorum.
Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

İletişim, sosyal medya, optimizasyon, oyunsulaştırma, reklam, tanıtım vb. her şey mi birbirine karışmaya başladı bana mı öyle geldi?

Karışmaktan ziyade hepsi birbiri ile bağlantılı. Öncelikle ana konu başlıklarından başlayıp, alt kategorilere inerseniz böyle bir durum yaşanmaz. (Örn: SEO> On-Page SEO> H1 Etiketleri gibi)
Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Türkiye'de SEO (arama motoru optimizasyonu) son yapılan Google algoritmaları sonrası popülerliğini yitirdi mi?

Çok düşük bir ihtimal, Hummingbird güncellemesi ile, tam anlamıyla arama motorunun kuralları baştan yazılmıştır. Penguen ve Panda'dan sonra da kalite daha fazla ön plana çıkmıştır, spam, kullanıcıyı sadece siteye çekmeye yönelik yazılanlar, ücretli alınan linkler ve yazılarda etkisini kaybetmiştir. Artık doğal, otoriteye sahip bloglar daha ön plana çıkmaktadır.

SEO'da 2013'te ne oldu, 2014'te neler olacak adlı sunumumun size yardımcı olacığını düşünüyorum, buradan inceleyebilirisiniz: slideshare.net/aemrekiran/seoda-2013-yl... .
Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Google adwords eğitimlerinin sizce kişiye SEO tarafında da yararı olur mu?

SEO konusunda arama motorlarındaki aramalar hakkında başlangıç bilgisi edinmenizi hatta birkaç trick öğrenmenize yardımcı olur.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

SEO kullanarak yayınladığımız haberlerin anlık olarak Google haberler kısmında yer almasını nasıl sağlarız?

İlk olarak haber sitenizin bir ekibinin olması ve bu ekip üyelerinin gerçek kişilerden oluşması gerekmektedir. Sitenizde "künye" veya "ekibimiz" sayfasında bu kişiler ile ilgili bilgiler ve sosyal ağ bağlantıları verilmelidir.

Bunların ardından Google News'e başvurmalısınız, eğer websiteniz standartlara uygun ve ekip üyeniz gerçek kişilerden oluşuyorsa kabul edileceksinizdir.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

.com, .net, .org alan adları dışında .biz, .co, .jobs, .pro gibi alan adları almanın özellikle Google ve diğer arama motorları optimizasyonu konusunda bilinen bir dezavantajı var mı?

Bunların dezavatajı arama motorlarından ziyade kullanıcı tarafında yaşanabilir. Eğer siteniz kurumsal veya bireysel ise . Com, . Net, . Org fakat bir startup ise . Co, . İo gibi domainlerin alınması gerekir.
Kasım 2013

Emre Kıran bu yanıtı beğendi:

Yeni girişimde proje nereye yaptırılabilir?

Yeni bir fikir geliştirirken eğer teknik alt yapınız yoksa en iyisi yazılımcı bir ortakla işe başlamak.

Tabi bu seçenek dışı ise aşağıdaki yollar izlenebilir.

Görsel Tasarım İşeleri;

Görselleri HTML'e döndürmek için;
Development işleri;
Burada tek başınasınız, ya ortak bulun ya da bir firma arayın.
Mesela ben sagclick.com ile çalıştım. Kendileri butik bir tasarım firması ve sizlere de öneririm.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Toplist/dizinlerin backlinke etkisi nedir?

Toplist ve Dizinlerin artık bir etkisi kalmamıştır gerçekten. "Old School" diye tabir ettiğimiz yani eski çalışmalar arasındadır.

Dizin olarak eğer kurumsal bir siteniz varsa Arama motorları tarafından onaylı dizinlere;
  • Yelp
  • Google Places, Bing ve Yahoo Places
  • Yellow Page'ler
  • Foursquare
gibilerine gönderim yapabilirsiniz veya yeni nesil dizinlere(inbound.org) gibi yerlere gönderim yapmanız daha doğrudur.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Adsense'de nasıl daha fazla kazanılır?

Adsense'ten daha fazla para kazanmak niche kelimeler hala etkisini sürdüyüror başlangıçta şu adımları izlemelisiniz:

  1. Detaylı bir kelime araştırması ile başlamanız gerekmektedir. Niche(Niş) kelimeyi bulmanız biraz vaktinizi alıcaktır. Araştırmanız gereken kelimeler orta veya düşük rekabete sahip olmaları gerekmektedir
  2. Ardından yıllanmış mümkünse pagerank değerine sahip bir domain almalısınız.
  3. Websitenizi tamamen anahtar kelimenize göre düzenlemeli ve website içinde bu kelimelerin sinyallerini google'a göndermeniz gerekmektedir.
  4. Ardından content marketing çalışması yapmanız gerekmektedir. Content marketing bir nevi müşterinin ilgisine göre makale paylaşımı diyebiliriz. Böylelikle o kelimeyi arayan insanları sitenize makaleler aracılığı yönlendirmiş olacaksınız.
Eğer var olan bir websiteniz üzerinden nasıl kazancımı arttırırım diye soruyorsanız:


1. Hedef kitlenizi tanıyın ve onunla alakalı içerikler üretin. Kopya ve google'dan ziyaretçi çekmeye yönelik değil. Özgün, kendi stilinizle, daha önce kimsenin yazmadığı içerikler yazın.

2. Websitenizde kullanıcılar nerelere tıklıyorlar, bunları tespit edin ve reklam yerleşimini ona göre yapın(crazyyegg gibi araçlar ile) .

3. Son olarak websitenizde kodsal iyileştirmeler yapın, hız ve diğer unsurlarda tıklamalara etki etmektedir.
Ekim 2013

Emre KıranArama Motoru (Search Engine) konu başlığını takip etmeye başladı.

Arama Motoru (Search Engine)

Arama motoru, İnternet üzerinde bulunan içeriği aramak için kullanılan bir mekanizmadır. Üç bileşenden oluşur: web robotu, arama indeksi ve...

Ekim 2013

Emre KıranDanışmanlık konu başlığını takip etmeye başladı.

Danışmanlık

Danışmanlık, danışman sıfatındaki kişilerin yapmakta oldukları meslektir. Belirli bir konu hakkında uzman olan ve kendisine fikir danışılan...

Ekim 2013

Emre KıranYahoo konu başlığını takip etmeye başladı.

Yahoo

redirectYahoo!

Eylül 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

site.com/ornek_konu ile site.com/ornek_konu.html url'leri arasında seo performansı açısından bir fark var mı?

bu sitenin html bazlı düzenlendiğinin bir belirtisi olur. SEO performansı açısından ne kadar yararlı olup olmayacağı tartışılabilir. Botlar zaten sayfayı okuduğu zaman sitenin html olduğunu anlayacaktır.

Eğer html olmayan bir siteye sonuna . html eklemenin performansı ne kadar arttıracığını soruyorsan, şahsi görüşüm hiçbir ekstrası olmayacaktır.

Google Arama sonuçlarında uzun olmayan kısa url'ler istemektedir.
Eylül 2013

Emre KıranArama Motoru Optimizasyonu konu başlığını takip etmeye başladı.

Arama Motoru Optimizasyonu

yönlendirme Arama motoru optimizasyonu

Daha Fazla