Bilmek istediğin her şeye ulaş

Emre Kıran,

SEO Danışmanı

Emre, Backlinkmag'in kurucusudur.CRO, Content Marketing ve SEO konusunda kurumsal sitelere danışmanlık hizmeti vermektedir.Twitter'dan(@aemrekiran) adresinden ulaşabilirsiniz.

Ocak 2014

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

İletişim, sosyal medya, optimizasyon, oyunsulaştırma, reklam, tanıtım vb. her şey mi birbirine karışmaya başladı bana mı öyle geldi?

Karışmaktan ziyade hepsi birbiri ile bağlantılı. Öncelikle ana konu başlıklarından başlayıp, alt kategorilere inerseniz böyle bir durum yaşanmaz. (Örn: SEO> On-Page SEO> H1 Etiketleri gibi)
Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Türkiye'de SEO (arama motoru optimizasyonu) son yapılan Google algoritmaları sonrası popülerliğini yitirdi mi?

Çok düşük bir ihtimal, Hummingbird güncellemesi ile, tam anlamıyla arama motorunun kuralları baştan yazılmıştır. Penguen ve Panda'dan sonra da kalite daha fazla ön plana çıkmıştır, spam, kullanıcıyı sadece siteye çekmeye yönelik yazılanlar, ücretli alınan linkler ve yazılarda etkisini kaybetmiştir. Artık doğal, otoriteye sahip bloglar daha ön plana çıkmaktadır.

SEO'da 2013'te ne oldu, 2014'te neler olacak adlı sunumumun size yardımcı olacığını düşünüyorum, buradan inceleyebilirisiniz: slideshare.net/aemrekiran/seoda-2013-yl... .
Aralık 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Google adwords eğitimlerinin sizce kişiye SEO tarafında da yararı olur mu?

SEO konusunda arama motorlarındaki aramalar hakkında başlangıç bilgisi edinmenizi hatta birkaç trick öğrenmenize yardımcı olur.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

SEO kullanarak yayınladığımız haberlerin anlık olarak Google haberler kısmında yer almasını nasıl sağlarız?

İlk olarak haber sitenizin bir ekibinin olması ve bu ekip üyelerinin gerçek kişilerden oluşması gerekmektedir. Sitenizde "künye" veya "ekibimiz" sayfasında bu kişiler ile ilgili bilgiler ve sosyal ağ bağlantıları verilmelidir.

Bunların ardından Google News'e başvurmalısınız, eğer websiteniz standartlara uygun ve ekip üyeniz gerçek kişilerden oluşuyorsa kabul edileceksinizdir.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

.com, .net, .org alan adları dışında .biz, .co, .jobs, .pro gibi alan adları almanın özellikle Google ve diğer arama motorları optimizasyonu konusunda bilinen bir dezavantajı var mı?

Bunların dezavatajı arama motorlarından ziyade kullanıcı tarafında yaşanabilir. Eğer siteniz kurumsal veya bireysel ise . Com, . Net, . Org fakat bir startup ise . Co, . İo gibi domainlerin alınması gerekir.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Toplist/dizinlerin backlinke etkisi nedir?

Toplist ve Dizinlerin artık bir etkisi kalmamıştır gerçekten. "Old School" diye tabir ettiğimiz yani eski çalışmalar arasındadır.

Dizin olarak eğer kurumsal bir siteniz varsa Arama motorları tarafından onaylı dizinlere;
  • Yelp
  • Google Places, Bing ve Yahoo Places
  • Yellow Page'ler
  • Foursquare
gibilerine gönderim yapabilirsiniz veya yeni nesil dizinlere(inbound.org) gibi yerlere gönderim yapmanız daha doğrudur.
Kasım 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

Adsense'de nasıl daha fazla kazanılır?

Adsense'ten daha fazla para kazanmak niche kelimeler hala etkisini sürdüyüror başlangıçta şu adımları izlemelisiniz:

  1. Detaylı bir kelime araştırması ile başlamanız gerekmektedir. Niche(Niş) kelimeyi bulmanız biraz vaktinizi alıcaktır. Araştırmanız gereken kelimeler orta veya düşük rekabete sahip olmaları gerekmektedir
  2. Ardından yıllanmış mümkünse pagerank değerine sahip bir domain almalısınız.
  3. Websitenizi tamamen anahtar kelimenize göre düzenlemeli ve website içinde bu kelimelerin sinyallerini google'a göndermeniz gerekmektedir.
  4. Ardından content marketing çalışması yapmanız gerekmektedir. Content marketing bir nevi müşterinin ilgisine göre makale paylaşımı diyebiliriz. Böylelikle o kelimeyi arayan insanları sitenize makaleler aracılığı yönlendirmiş olacaksınız.
Eğer var olan bir websiteniz üzerinden nasıl kazancımı arttırırım diye soruyorsanız:


1. Hedef kitlenizi tanıyın ve onunla alakalı içerikler üretin. Kopya ve google'dan ziyaretçi çekmeye yönelik değil. Özgün, kendi stilinizle, daha önce kimsenin yazmadığı içerikler yazın.

2. Websitenizde kullanıcılar nerelere tıklıyorlar, bunları tespit edin ve reklam yerleşimini ona göre yapın(crazyyegg gibi araçlar ile) .

3. Son olarak websitenizde kodsal iyileştirmeler yapın, hız ve diğer unsurlarda tıklamalara etki etmektedir.
Eylül 2013

Emre Kıran bir yanıt verdi.

site.com/ornek_konu ile site.com/ornek_konu.html url'leri arasında seo performansı açısından bir fark var mı?

bu sitenin html bazlı düzenlendiğinin bir belirtisi olur. SEO performansı açısından ne kadar yararlı olup olmayacağı tartışılabilir. Botlar zaten sayfayı okuduğu zaman sitenin html olduğunu anlayacaktır.

Eğer html olmayan bir siteye sonuna . html eklemenin performansı ne kadar arttıracığını soruyorsan, şahsi görüşüm hiçbir ekstrası olmayacaktır.

Google Arama sonuçlarında uzun olmayan kısa url'ler istemektedir.

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler