Bilmek istediğin her şeye ulaş

Emre Şen, 

Tekniker

Tekniker Emre Şen inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Aralık 2014

Emre Şen bir yanıt verdi.

İnsanlar internette bulabilecekleri soruları neden sorar?

İnternette bilgiler yığın şeklinde ve göreceli olduğundan, insan kendine en yakın olanı yani yine insanı muhattap alarak doğruya gitmeyi daha uygun görür bu bizim doğamızda var.
Aralık 2014

Emre Şen bu yanıtı beğendi:

Sevgi duyduğunuz bir insandan, sevgi beklemek bencillik mi?

Bencilliği ne anlamda kullandığımız da ayrıştırılmalı. Bencillik de diğer tüm özellikler gibi duruma göre uygun ya da uygunsuz sergilenebilir. Bizler ne yapıyorsak kendimiz için yapıyoruzdur. Bu açıdan bencillikten ziyade bu durumun uygunluğunun anlaşılması daha anlamlı olabilir. Sevgi beklemek son derece anlaşılır bir davranıştır. Sevme ve sevilme ihtiyacı, hepimizin sahip olduğu evrensel ihtiyaçlardır. Bu açıdan böyle bir beklentide olmak çok insani olarak değerlendirilebilir.

Bununla birlikte birkaç ekleme yapmak isterim:
Sevgi duyulan insanın size sevgi verecek bir insan olup olmadığını da, onunla olan etkileşiminizden anlayabilmek önemli. Aksi durumda, hiç sevgi gelmeyecek birinden de sevgi bekliyor olunabilir. Bu da, farkında olunup, sorumluluğu alındıktan sonra yine bir bireyin seçtiği tercih olarak yaşayabileceği bir şey. Bununla birlikte, hiç sevgi gelmeyecek bir kişiden sevgi bekleyip, bunu alamadığı için, kişinin karşıdaki kişiyi suçlaması pek uygun sayılmayabilir. Sevgi bir ihtiyaçtır ancak sevgiyi verecek kişi ihtiyaç olarak nitelendirilmez.
Aralık 2014

Emre Şen bir yanıt verdi.

Aralık 2014

Emre Şen bir yanıt verdi.

Arabalar gerçekten vitesi boşa alınca daha az benzin yakarlar mı yoksa bu yanlış bir bilgi mi?

Araç kesinlikle vitesten çıkarılmamalıdır. Bunun teknik nedenleri oldukça fazla olmakla beraber aracın diferansiyel, şanzuman, motor aksamı vites boşa alınmadığı sürece tam koordineli şekilde çalışmaktadır. Vites boşa alındığındaysa aralarındaki bütün ahenk kaybolur. Binlerce lira verip aldığınız araç yokuş aşağı inen bir bisiklet kadar dengesiz ve şansınız dahilinde ilerler.
Daha Fazla