Bilmek istediğin her şeye ulaş

Emre Uğurcan,

Üniversite Öğrencisi

Trakya Üniversitesi - Makina Mühendisliği

Aralık 2014

Emre Uğurcan

İstanbul'da gidilecek cafe/bar'lar ve mutlaka denenmesi gereken özel lezzetleri olan, fiyatları uçuk olmayan yerler nereleridir?

Kadıköy Ayıbar; Her ülkeden çeşit çeşit bira.
Aksaray Siirt Şeref Büryan; öğleden önce .
  • 2 Yanıt
Kasım 2014

Emre Uğurcan

Nazar gerçekten de var mıdır?

Şamanizmin kalıntısı olarak vardır. Nazar boncukları da İslami değil Şamanisttir. Her şeyin ruhu olduğuna inanılan Şamanizmde zaten bakarken nesneye ya da kişiye enerji göndermiyor olmanızın imkansız olduğuna inanılıyordu. Hiçbir dinin ispatı olmadığı gibi tabii ki Şamanizmin de yok ama belki doğru hissetmişlerdi. . .
  • 2 Yanıt
Kasım 2014

Emre Uğurcan

Kişi başına düşen milli gelir neden benim de cebime girmiyor?

Nasıl yani Türkiye'de faktörlenmeden önce kişi başına düşen milli gelir senelik 7000$'dır. Yani aylık 583$, bunun da %40 kadarını vergi olarak düştüğünüzde kalır 350$, yani 787,5 TL. Tabii herkesin çalışmadığını düşündüğümüzde kadınını örtü altına alıp eve kapatan bir de yanında padişahın emrine uyup üç sıpa yapan kişi 3937,5 TL kazanmalıdır. Bunu kazanmayıp da sıpaları yapmış, karısını da eve kapatıyorsa sıpa babası bir eşşek olmaktan ileri gidemez. Size gelince bir öğrenci olarak eminim ki sizin de aylık masrafınız 787,5 TL'yi zaten geçiyordur. Tabii ki ülkede gelir dağılımında adaletsizlik olmadığını iddia etmeyeceğim. Kimileri 7 adet insan boyu kasa dolduruyor, son 30 milyon euroyu nasıl sıfırlayacağını bilmiyor diğer bu zibidilere oy verenler madende, tersanede ölüyor, kömüre, makarnaya muhtaç kalıyor. Güce tapan geri zekalılar azalarak tükenmedikçe milli gelirden alınan pay aşırı uçlarda dengesiz olmaya devam edecektir. Suçlu aramak istersek ülkenin ortalama IQ'sunu 90'lara hatta bir rivayete göre 87'ye çeken geri zekalı çoğunluktur.
  • 2 Yanıt
Daha fazla göster