Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eray Özkoç, 

Öğrenci

Öğrenci Eray Özkoç inploid.com'da 3 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 12 takipçisi var.

Ocak 2016

Eray Özkoç bir yanıta alt yorum yaptı

Vay abim sende biliyosun LoL felan bende bağımlısıydın bi ara ama bence gereksiz olduğunu düşündüm ve oynadığım oyunları bırkatım.Yol gösterdiğin için sağol abi.
Biliyorsun madem çalışma... Neyin çelişkisi bu. Ben size birşey söyleyeyim mi. Hiç birşey bilmiyorsunuz ve o sınavdan kalacaksınız, bildiğimiz tembelsiniz siz. Nerden mi biliyorum aynı bahaneleri ben de uydururdum ve tembel teneke birseydim. Bu kafayla çıkarsan incir agacina çok pis düşersin toprağa. . .
Ocak 2016

Eray Özkoç bir yanıta alt yorum yaptı

Doğru diyosun abi.
Biliyorsun madem çalışma... Neyin çelişkisi bu. Ben size birşey söyleyeyim mi. Hiç birşey bilmiyorsunuz ve o sınavdan kalacaksınız, bildiğimiz tembelsiniz siz. Nerden mi biliyorum aynı bahaneleri ben de uydururdum ve tembel teneke birseydim. Bu kafayla çıkarsan incir agacina çok pis düşersin toprağa. . .
Aralık 2015

Eray Özkoç yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2015

Eray Özkoç bu yanıtı beğendi:

Bahriyeli olmak ister miydiniz ?

Liseye başlarken düşünmüştüm, üniformaları çok şık.
Aralık 2015

Eray Özkoç bir yanıt verdi.

Bahriyeli olmak ister miydiniz ?

Çok istemiştim ama kolumda ameliyat izi olduğundan hayalimden vazgeçtim.
Aralık 2015

Eray Özkoç bu yanıtı beğendi:

Toplum içinde konuşamıyorum. Yani konuşmaya çalışırken saçmalıyorum. Bana heyecanlanıyormuşum gibi geliyor dolayısıyla konuşacağım esnada aklımdakiler karışıyor ve ne diyeceğimi bilemiyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Kişisel ilişkiler esnasında zihnindeki olaylar kaldırabileceğinden fazla gelmeye başladığında ve duygularının hızla değişmeye başlayarak göğsünden dışarı çıkmak istediklerini hissettiğinde Allah'ın Halim ismini an, daha basit ifade ile telaş duygusu oluştuğunda ... . !
Kasım 2015

Eray Özkoç bir yanıta alt yorum yaptı

Üstad mat sınavından 70 aldım başlangıç için iyi midir?
Dilara (@dilara_ozgur) 'un yazdıklarına katılmamak elde değil. Ben de matematiği hep çok sevdim ve severek öğrendim hatta üniversiteye kadar hiçbir zaman ne ödev yapmam ne de çalışmam gerekti. Her zaman sınıfta öğrenmeyi başardığım nadir derslerdendi. Matematiği aslında seviyorum yazmışsınız yorumlarınızda, önünüzde de kocaman bir üç sene varmış. Bence korkuya kapılmayın, 3 senede çok şey olur, çok şey öğrenilir. Madem seviyorsunuz sınıfta dersi can kulağıyla dinleyin, ben yaramaz olduğum için hep en arkada oturtulurdum, oradan bile dinlenebiliyor. Lise matematiği de atla deve değil, orta okul matematiğini becerdiyseniz lise matematiğini de becerirsiniz. Fen derslerim de iyi diyorsunuz, bence matematiği becerememeniz gibi bir şey söz konusu olamaz. Sınıfta fen dersleri kötü olan bir sürü öğrenci vardır ve ders onların da anlayacağı şekilde anlatılacak. Derste öğrendiğinizin yetmediğini görürseniz biraz da evinizde çalışırsınız olur biter. Ben de kimyadan tökezlemiştim, tökezlemek ne kelime ODTÜ'yü kazandım diye kimyadan kurul kararıyla mezun olabilmiştim. Onu bile beceriyorsanız matematiği de becereceksinizdir. Merak etmeyin, dersi dinleyin, gerekirse çalışın. Başarılar.
Kasım 2015

Eray Özkoç bir yanıta alt yorum yaptı

İslam dininin insan öldürme ile hükmü;


5/MÂİDE-32


مِنْ أَجْلِ ذَلِكَ كَتَبْنَا عَلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا وَلَقَدْ جَاء تْهُمْ رُسُلُنَا بِالبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِّنْهُم بَعْدَ ذَلِكَ فِي الأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ

Min ecli zâlik(zâlike), ketebnâ alâ benî isrâîle ennehu men katele nefsen bi gayri nefsin ev fesâdin fîl ardı fe ke ennemâ katelen nâse cemîa(cemîan) ve men ahyâhâ fe ke ennemâ ahyen nâse cemîa(cemîan) ve lekad câethum rusulunâ bil beyyinâti summe inne kesîran minhum ba’de zâlike fîl ardı le musrifûn(musrifûne).

İşte bundan dolayı (Tevrat’ta) İsrailoğullarına şöyle yazdık; Kim bir kişiyi, bir kişi karşılığında olmaksızın veya yeryüzünde bir fesata karşılık olmaksızın öldürürse, muhakkak ki o bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de (bir kişinin hayatını kurtarmak suretiyle) yaşatırsa bütün insanları yaşatmış gibi olur. Ve andolsun ki resûllerimiz onlara apaçık deliller ile geldi. Sonra da, şüphesiz onlardan birçoğu, bundan sonra gerçekten yeryüzünde aşırı giden müsrifler oldular. Alinti:kurantefsir.com
1139
Kasım 2015

Eray Özkoç bir yanıta alt yorum yaptı

İslam kusursuzdur Müslümanlar değil, Bu yüzden kişilerin yaptıklarından dolayı dini suçlamaktan vazgeçin..!
1139
Kasım 2015

Eray ÖzkoçSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Kasım 2015

Eray Özkoç bir yanıta alt yorum yaptı

sizce sayısal da bir sanat dalları gibi yetenek midir?
Büyük hayal, hedef, iş nedir sizin için? Çok zeki olmadan ama yüksek duygusal zekayla insanlar büyük ülkelerin başına diktatör dahi olabiliyorlar bkz. Hitler, RTE vb. Tabii ki bu dogmatik rasyonel zeka yoksunları gidip de Microsoft ya da Google'ın başında olamazlar. Onun için de ayrı yetiler ve rasyonel zeka gerekiyor. Kısaca her büyük işin, hedefin, hayalin ucundaki kişi yüksek zeka sahibi değil. Bunu şunun için yazıyorum; zeka denen şey belki 3-5 puan ilerletilebilir ki bunun bile kanıtları yok. Yani rasyonel zeka olarak elinizdekiyle yetinmek zorundasınız ama onu diğer zeka türlerinizle destekleyerek de en uzak hayallere ulaşabilirsiniz. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz'a çok da katılmıyorum. Picasso günde 14 saat çalışmıştır ama istisnai yeteneğinin yanı sıra bunu yapmıştır. Belki bilirsiniz Hitler de azmetmiş (ki azimli bir abi olduğunu hepimiz biliyoruz) Linz Güzel Sanatlar Akademisine hazırlanmış, ressam olabileceğini düşünüyormuş ama yetenek sınavını geçememiş. Yani iş yetenek, zeka gibi konulara gelince azmin elinden bir çok şey kurtulabilir. Sadede geleyim; güçlü yanlarınızı keşfedip onlara Voltran'ı oluşturtup, o Voltran'ın da yapabileceği bir işi hedeflerseniz "ulaşabileceğiniz" (hedeflediğiniz olmayabilir, hayal kırıklıkları beklentilerden doğar) en yüksek hedefe ulaşırsınız.
Eylül 2015

Eray ÖzkoçRıdvan Bayhan kişisini takip etmeye başladı

Rıdvan Bayhan, Teknik Öğretmen, @ridvan_bayhan

Eylül 2015

Eray Özkoç bu yanıtı beğendi:

Okul fobisi olan çocuk nasıl belirtiler gösterir? Fiziksel hastalık belirtileri gösterir mi? Ne yapılmalıdır? Çocuğa nasıl davranılmalıdır?

National Association of School Psyclogists şöyle yazmış (İngilizcesi çok basit, okuyun anlayacaksınız, sonuçta psikolog yazmış) : Development of School Refusal School refusal may be a child’s response to anxiety over separation from a parent, anxiety about performance situations such as taking tests or giving speeches, social anxiety, or other stressful situations at school or home. These students show extreme distress about attending school, including high rates of physical complaints (stomachaches, headaches). Their parents have knowledge of the absences. Those students who are truant, in contrast to school refusal students, generally hide their absences from their parents, may be involved in antisocial activities, and typically do not show emotional distress about attending or missing school. School refusal occurs at all ages but has been found to occur more frequently during major changes in children’s lives such as entrance to kindergarten or the change from elementary to middle school. School refusal also tends to occur with greater frequency following vacations and weekends. Stressful events that may trigger school refusal include a move, changing schools, the death of a loved one, or parental divorce or even academic difficulties for some children. When left untreated, school refusal causes significant stress for parents. Potential consequences of prolonged school refusal are severe, from lack of academic progress, failure to develop satisfactory social relationships, and significant family conflict to adult emotional disorders.

nasponline.org/families/schoolrefusal. P...

Yani böyle bir fobi kayıtlı olarak varmış. Gelişmiş ülkenin gözünü seveyim, yeteri kadar çocuk okula gitmek istemeyince kayıtlı bir fobi oluyor. Emin olun birçoğumuz okula gitmeyi sevmedi. Kendimden biliyorum ilkokulda sürekli gevezelik yaptığım için arka köşede ayakta bekletiliyor, ödevlerimi de yapmadığım için kulak memelerim manyak öğretmenin tırnaklarına maruz kalıyordu, ismimden dolayı çocuklar İnek Şaban diye peşimden koşuyorlardı zaten ilkokul müfredatını okula gitmeden önce öğrenmiş olduğumdan asosyal inek muamelesi de görüyordum. Tabii ki hem öğretmen hem de öğrenciler tarafından dışlanan ben de okulu sevmiyordum. O zaman kafamız çalışıp da birlik olup bu fobiyi bizler icat etmiş olsaydık ne güzel olurdu. Ben de derim kiDilara (@dilara_ozgur) gibi; bugün okul fobisi olanın yarın da iş fobisi olacaktır, sonuçta orada da okul arkadaşlarından daha hain, insanın ayağını kaydırmaya çalışan iş arkadaşları, öğretmenden daha hain müdürler vb var. Aaa tabii karın ağrısı ve baş ağrısı şeklinde fiziksel belirtileri de olduğunu yazıyor yukarıda, aynı bizlerin de çocukken okulu asmak için uydurduğumuz hastalıklar gibi. Neyse bence madem soruyu sordunuz çocuğunuzu bir psikologa götürün, biraz para öderseniz çocuğunuzun fobisi ve sizin de cüzdanınız hafifleyecektir.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Matematik

716 Kişi   161 Soru

Ankara Üniversitesi

8 Kişi   2 Soru

Eğitim

4382 Kişi   643 Soru

Güncel

580 Kişi   138 Soru

İnsan Davranışları

3850 Kişi   962 Soru

Psikoloji

2919 Kişi   968 Soru

Psikiyatri

205 Kişi   119 Soru