Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erdem Gezer, 

Software Engineer

Software Engineer

Ağustos 2014

Erdem GezerFurkan Şahin kişisini takip etmeye başladı

Furkan Şahin, Front-end And Back-end Developer, @swoorr

Front-end Developer

Eylül 2013

Erdem Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

5 gunde icerisinde cevap veriyolar olmalari harika, aylar surecegini dusunuyordum. Cok tesekkurler
Milli Piyango İdaresi bu konudaki uygulamayı bir yönetmelik ile belirlemiştir (millipiyango.gov.tr/node/69 - Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmelik). Ben de araştırmıştım bunu bir dönem.

Buna göre "ticari faaliyette bulunan gerçek ve tüzel kişiler, kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, vakıflar, cemaatler, emeklilik ve yardımlaşma sandıkları, spor kulüpleri, okul aile birlikleri" piyango/çekiliş düzenleyebilirler. Buradaki piyango sonucunda nakit para verilemez ancak nakit verilecekse bunun da bir üst sınırı var ve üst sınır da çok küçük bir miktar (her şartta MPİ başvuruda bulunulmalı). Piyangonun her türlüsü için Milli Piyango İdaresi'nden izin alınması gerekiyor. İzin alındığı takdirde, bu izinlendirme dahilinde, başvurudaki tüm piyango şartlarına (tarih, ödül, süre ,vs.) mutlaka uyulması gerekiyor ve değişiklik olursa da mutlaka bildirilmesi gerekiyor. Bu konuda MPİ çok hassas onu söyleyeyim.

Başvuru teslim alındıktan sonra en geç 5 iş günü içerisinde sonuçlanıyor olması güzel haber. MPİ gerekli gördüğünde teminat, vs. isteyebiliyor bu arada. Başvuru işlemleri için gereken dökümana millipiyango.gov.tr/node/25 adresinden ulaşabilirsiniz.

Milli Piyango'nun sözleşmeli sanal bayiisi olmanız da mümkün bu arada.
Temmuz 2013

Erdem Gezer bir yanıt verdi.

IOS 7 beta versiyonuna geçmek doğru mu yoksa Eylül ayına kadar sabredip herkesle aynı anda geçmek daha mı iyi olur?

İOS 7 beta 1 ve 2yi kullananlar 'simdiye kadar cikmis en bugli iOS betasi' oldugunu soyluyorlar.
Fakat bugun cikan beta 3'un release notelarina bakildiginda pek cok bug fix yapildigi gozukuyor.

Sahsi fikrim: sabredebilen beklesin ama cok da gerek olmayabilir beklemeye :)
Temmuz 2013

Erdem Gezer bir yanıt verdi.

Temmuz 2013

Erdem Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Bende metronom ihtiyaci duyanlar icin Musica Metronome uygulamasini tavsiye edebilirim. musicametronome.com
AmpliTube: AmpliTube uygulamasını özetlemek gerekirse; pedallarınızı iPadiniz-iPhone unuz içine sığdırmanızı sağlayan bir uygulama. Uygulamanın bir bedava versiyonu, bir de paralı versiyonu bulunmakta.
Bedava versiyonda satın aldığınız pedalları kullanabiliyorsunuz. Onun dışında pek önemli bir özellikten faydalanamıyorsunuz. Uygulamayı satın alınca ise kayıt alma gibi daha ileri özellikler de açılıyor.
Uygulama içersinde farklı pedalları satın alabiliyorsunuz. İlk yüklediğinizde sadece Delay ve Noise Gate pedalları size bedava olarak veriliyor.
Tabi iPad'i gitara nasıl bağlamamız gerekiyor diye sorabilirsiniz :)
Bunun için de bazı aparatlar bulunmakta. iRig diye arattığınız zaman göreceksiniz. iRig ile iPad-Gitar arasındaki bağlantıyı kurabiliyoruz.

GarageBand: GarageBand ile çok rahat bir biçimde kayıtlar alabiliyorsunuz. Çeşitli enstrümanları kullanıp, nasıl çalındığını bilmeden bile kayıt alabiliyorsunuz. Çok kullanışlı bir arayüze sahip. Tabi ki paralı :) Tabi her şey sanal enstrümanlar üzerinden gitmiyor, isterseniz kendi enstrümanınızı takıp, içersindeki amfi modellemelerini ve pedalları kullanarak kayıtlar alabilirsiniz.

Ear Worthy Free: Kulağınızı geliştirmek, duyarak notaları tanımak için egzersiz yapmak istiyorsanız bire bir! Basit bir arayüze sahip. Size bir ses veriyor, siz de kulaktan hangi ses olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Beğendiğim bir uygulama.

Lick of The Day: Bu uygulama da adından belli olduğu gibi değişik Lick ler gösteriyor. "Gösteriyor" u açmak gerekirse: Videolu anlatım yapıyor, tab üzerinde gösteriyor, o da yetmezse gitar klavyesi üzerinde gösteriyor. Bence kullanışlı bir uygulama.
Nisan 2013

Erdem GezerSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Nisan 2013

Erdem Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Tabi ki ulkesini Avrupa'da temsil eden takiminin macini izleyemeyen ender ulkeler arasinda oldugumuzu da unutmamak lazim.
Galatasaray

Bu akşamki maçı AzTV üzerinden izleyebilirsiniz. Maçı internet üzerinden izlemek için canlitvx.com/az-tv-canli-izle adresini kullanabilirsiniz. Ek olarak Az TV'nin uydu, kablo tv, teledünya ve D-Smart frekansları ise aşağıda.

AzTV Frekans Bilgileri:
  • Türksat: 10965 Pol:H SR:12800 FEC:5/6 (PU Teleradio / Azerbaycan Paketi)
  • D-Smart: 298. Kanal
  • Teledünya: 61. Kanal
  • Kablo TV: C 47
Nisan 2013

Erdem Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Keske yayinci kurulusun internetten maci izlememize(ucretini odeyerek) imkan verecek altyapisi olasaydi da bunlarla ugrasmasaydik
Galatasaray

Bu akşamki maçı AzTV üzerinden izleyebilirsiniz. Maçı internet üzerinden izlemek için canlitvx.com/az-tv-canli-izle adresini kullanabilirsiniz. Ek olarak Az TV'nin uydu, kablo tv, teledünya ve D-Smart frekansları ise aşağıda.

AzTV Frekans Bilgileri:
  • Türksat: 10965 Pol:H SR:12800 FEC:5/6 (PU Teleradio / Azerbaycan Paketi)
  • D-Smart: 298. Kanal
  • Teledünya: 61. Kanal
  • Kablo TV: C 47
Nisan 2013

Erdem GezerYazılım Algoritmaları konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazılım Algoritmaları

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Nisan 2013

Erdem GezerYazılım Geliştirme konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazılım Geliştirme

Yazılım geliştirici, yazılım geliştirme işini meslek edinmiş kimse. Bu terim genelde yazılımın kodlarını yazan kişiler için kullanılsa da, y...

Nisan 2013

Erdem GezerYazılım konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazılım

Yazılım (ing. software), değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik araçların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumu...

Nisan 2013

Erdem GezerWeb Yazılımı konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Yazılımı

Web yazılımları, Web sitelerinin temelini oluşturan HTML programlama diline özellikler katmak için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar s...

Nisan 2013

Erdem GezerYazılım Mühendisliği konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazılım Mühendisliği

Yazılım mühendisliği (İngilizce: software engineering), yazılım geliştirme ile ilgilenen bilim dalıdır. Yazılım mühendisliği tanımı ilk olar...

Daha Fazla