Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erdi Gündüz,

İşsiz

https://twitter.com/erdigndz

Mayıs 2015

Erdi Gündüz

Etkisi mükemmel diyebileceğiniz filmler hangileridir?

 • The Butterfly Effect
 • The Green Mile
 • Interstellar
 • Inception
 • The Prestige
 • The Illusionist
 • Seven
 • 1 Yanıt
Eylül 2014

Erdi Gündüz

Başarıya ulaşmak için önemli olan plan mıdır yoksa hayat felsefen midir?

Kesinlikle plan, hatta öncesi var ama genel olarak elimizde bir plan ve o na sadakat yoksa asla başarı gelmez. Kendi eğitimlerimde ben buna kamp diyorum çünkü bilgi teknoloji çok hızlı, tempo ancak grup kampları ile başarıya ulaşıyor. Bu da aslında plan demek. Adım adım ancak agresif ve PR ı hedef alarak birazda sinsice.

Sonuç plan.
 • 5 Yanıt
Eylül 2014

Erdi Gündüz

İdeolojiye göre mi oy verilmeli hizmete göre mi?

"... Toplum zıvanadan çıkmış. Cinayet cinayeti kovalıyor. Akıl susmuş ve mefhumlar (kavramlar) cehennemi bir raks içinde tepinip duruyor. Sloganlar yönetiyor insanları. İdeolojiler yol gösteren birer harita değil, idrake giydirilen deli gömlekleri. Aydın dilini yutmuş; namlular konuşuyor.'' (C.MERİÇ, Bir Facianın Hikâyesi, Umran Yay., Ank. 1981, s. 1)


Cemil MERİÇ sağcı-solcu çatışmalarının olduğu dönemini anlatırken usta kalemiyle döktürüvermiş en öz ifadelerini. İdeolojiler toplumların vazgeçilmezleridir ve güçlenerek de ilerleyecektir lakin ideoloji, insanlarını bir çok şeye ''kör'' de yapabilir. İşin özü yerelde(belediye seçimi, muhtarlık vs.) hizmete, toplum yönetiminde(başbakan, cumhurbaşkanlığı, parti vs.) ideolojilere önem vermek gerekir kanaatimce. İdeolojilerin öneminin olmadığı bir Türkiye hayali ise tabi ki ütopya olacaktır.
 • 5 Yanıt
Eylül 2014

Erdi Gündüz

İnsanlar niye güce bu kadar taparlar?

Çünkü güç insanların hayatta kalabilmesi için en önemli ihtiyaçtır.
 • 8 Yanıt
Aralık 2013

Erdi Gündüz

Neden, kitabını okumak varken, toplumumuzun çoğunluğu, bu kitap üstünden çekilen diziye bağlanır?

Medyanın bağlayıcı kötü yönlerine kanan halkımız maalesef kitap okumak yerine dizilere körü körüne bağlanmaktadır.
 • 9 Yanıt
Ağustos 2013

Erdi Gündüz

Kendi hikayesini (hayat amacını) kaybedenler ne yaparlar?

Başkalarının hikayesini dinleyip, başkalarının hayatlarına dahil olarak yaşamaya çalışırlar.
 • 6 Yanıt
Şubat 2013

Erdi Gündüz

14 Şubat anlamlı mı?

Çok anlamlı bulmuyorum, aşkitom lafına gıcık olduğum kadar gıcık olmasam da, tüketimi pompaladigi için tepkiliyim.
 • 2 Yanıt
Şubat 2013

Erdi Gündüz

Uzun Hikaye filmini nasıl buldunuz?

Başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu'nu çok antipatik bulduğumdan izlemeyi düşünmüyorum.
 • 1 Yanıt
Aralık 2012

Erdi Gündüz

İnternet üzerinden yapılan iş başvurularına neden cevap verilmiyor?

Valla kendi deneyimimden yola çıkarsam, ki öyle uzun süre iş aramadım deneyim demek ayıp olur, mezun olduktan sonra bir süre boş gezdim ve sonra kariyer.net'ten iş başvurusunda bulundum kendi alanımda. Yaklaşık 10-15 şirketten 5 tanesi ilk hafta geri döndü ve mülakata çağırdı. 4'üyle ikinci mülakata girdim kendi tercihim üzerine ve başvurumdan bir hafta sonra çalışmaya başladım. Başvurularımı kaldırmama rağmen -ayrıca iki ay geçti üzerlerinden- hala bazı şirketlerden mülakata çağırıyorlar. Mülakata gittiğim yerlerde anladığım kadarıyla öncelikle ilanlarına en uygun olanları ayırıp, daha sonra deneyim, mezun olunan okul vs. vs. şeklinde bir sıralamayla başvuru yapanlara ulaşıyorlar. Sanırım ben bu konularda biraz şanslıydım.:)
 • 3 Yanıt
Aralık 2012

Erdi Gündüz

Makalelerimi nasıl daha büyük kitlelere ulaştırabilirim?

Bunun için inploid'i kullanabilirsiniz. Üst menüdeki Yazı Yaz butonuna tıklayarak doğrudan makale/yazı yazma sayfasına gidiyorsunuz.

Makale

Burada yazınızı olabilecek en anlaşılır dille ayrıntı olarak hazırladıktan sonra yazının ilgili olduğu konu başlıklarını eklediğinizde inploid sizin için ilgili konu başlıklarındaki kullanıcılara yazınızı duyurmaktadır. Buna ek olarak aynı sayfada yazınızı yazdıktan sonra sağ altta bulunan "Bu Makalede Yanıtlanan Sorular" kısmındaki kutuya makalenizin/yazınızın ne gibi bir soruya yanıt olabileceğini de girerseniz biz bu yazınızın yanıt olarak kullanılabileceği soruları da sisteme ekleyerek her yerden erişilebilir hale getiriyoruz.

Makale

Dünyada ilk kez denenen bu ilişkilendirme yöntemine yakında eklenecek araçlar ile her yerden içerik sağlamanıza olanak vereceğiz.
 • 2 Yanıt
Aralık 2012

Erdi Gündüz

Yangında iki canlıyı birden kurtarması gereken itfaiyeci ne yapmalıdır?

Daha aciz durumda olanı öncelikle kurtarması daha mantıklıdır herhalde. Kendisini koruyabilecek gücü olan, itfaiyecinin talimatlarına uymalı ve kendisi kaçmalı.
 • 1 Yanıt
Daha fazla göster