Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eren Ülgar, 

E-Marketing Manager

E-Marketing Manager Eren Ülgar inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Ekim 2012

Eren Ülgar  bu yazıyı beğendi:

Alışkanlıkların Gücü - Charless Duhigg

Herkesin okuması gereken çok başarılı bir kitap. Özellikle istatistik ve yapılan araştırmalarla ilgili bilgilerin incelenmesini öneriyorum..
Ekim 2012

Eren ÜlgarSinema konu başlığını takip etmeye başladı.

Sinema

Sinema, herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla parçalara bölerek bunların resimlerini belirleme ve sonra bunları gösterici yardımıyla kar...

Ekim 2012

Eren ÜlgarYabancı Filmler konu başlığını takip etmeye başladı.

Yabancı Filmler

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2012

Eren ÜlgarYerli Film konu başlığını takip etmeye başladı.

Yerli Film

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2012

Eren Ülgar bu yanıtı beğendi:

Filmleri ve dizileri İnternet'ten en hızlı nasıl indirebiliriz?

Güney Koreye yerleş
Ekim 2012

Eren Ülgar  yeni bir  gönderide  bulundu.

A world’s first: Lisbon transforms its cobblestones in QR codes to guide tourists.

Our city, our country, can be proud of a prestigious past. But, today, this is no more sufficient to attract visitors. We choose to distance ourselves from what other capitals are doing. We found a fun and innovative way to put the spotlight on Lisbon by transforming our cobblestones in QR codes. Thus, we offer tourists and the people of Lisbon an augmented experience of our city,” declared Sofia Godinho, communications manager for Lisbon City Council in an interview with VankseThey discovered the Azores Archipelago, Madeira, Brazil… During the 15th and the 16th centuries, Portuguese were a people of discoverers and explorers. They still got this gene! Lisbon surprises today high-tech fans by being the first country in the world to implement cobblestoned QR codes. Just a flash with their smartphone, and the strollers may discover, in English and in Portuguese, all kind of information, that it is about the city’s history, its cultural agenda or tips on restaurants and shops. To realise this project, three good fairies leant over the cradle: the tourist information office for Portugal, Lisbon city council, and the association for promotion of Chiado (the old Lisbon area), while the communications agency MSTF Partners brought the project into life.

“The QR codes technology is indeed an innovative technology, but I found it is a fun wink to host them in very old cobblestones, like a fusion between technology and tradition. Craftsmen from a famous school here in Portugal, the Escola de Calceteiros, took care of the project’s realisation by inserting in our streets QR code of about one square meter. When we launched our project, we also created a sound experience for the passer-by by simulating the sound a cold chisel is doing on the stones. For sure, we attracted the people’s attention,”

continued Sofia Godinho.

To reach potential tourists, Lisbon “exported” one of its cobblestoned QR codes in Barcelona, one of the most visited cities in the world. By flashing, people could win a week-end in Lisbon… I think I need to leave you: it’s of utmost importance for me to test live these QR codes Web Tasarım Adeus amigos!

Ekim 2012

Eren Ülgar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ekim 2012

Eren Ülgar  yeni bir  gönderide  bulundu.

One Nexus 10 Feature That Could Make It a Great Classroom Tablet

The big Google press event in New York City was canceled today, but Google still officially unveiled three new Nexus devices on their official blog. The device that I want to talk about here is the Nexus 10 tablet.

The Nexus 10 tablet runs the latest version of Android (4.2). Google calls it a "premium entertainment device" and if the Nexus 7 that I currently own is any indicator of performance, the Nexus 10 will live up to its billing. Of course the device will run productivity apps as well as entertainment apps. The dimensions and tech specs of the Nexus 10 is bound to make people compare it to iPads.

I haven't touched a Nexus 10 yet, but there is one feature of it that I think has a ton of potential for classroom use. That feature is the option to add multiple users to each device. You can switch between user profiles from the lockscreen. This should allow multiple students to use the same device without interfering with each others apps.

The Nexus 10 hits stores in mid-November. I'm not sure that I can justify buying another tablet right now, but I will definitely be "window shopping" when they do hit stores.

Update: I just learned from Ryan Bretag that it's all Android 4.2 devices not just the Nexus 10 that will have multiple profile support. TechCrunch mentions that too in their break-down of the new Nexus devices.
Ekim 2012

Eren Ülgar  yeni bir  gönderide  bulundu.

E-Ticaret Firmalarının Pazarlama Stratejilerinde 2013 ve Ötesi

Önümüzdeki yıllarda e-ticaret firmalarının pazarlama stratejilerini etkileyecek üç ana konu; performans tabanlı trafik kanallarının çoğalması ve İnternet'e erişilen cihazların sayısının artışı ile birlikte ölçümlemede ortaya çıkan karmaşık dünya olacak.

Performans Kanallarının Sayısındaki Artış
Görüntülü reklamlar (banner reklamcılığı), arama motoru pazarlaması ortaya çıkana değin, yıllar boyunca Online reklamcılığın en önemli merkezi oldu. E-ticaretin gelişmesi ile Online reklamcılığın alternatif satış kanalı olarak kullanılmaya başlaması, performans temelli pazarlamayı kuvvetlendirdi. Bu nedenle geri dönüş açısından avantajlı olan arama motoru pazarlaması, İnternet reklamcılığı bütçelerinin büyük bölümünü kendine çekmeyi başardı. Banner reklamcılığının ciddi oranda kan kaybettiği bu düşüş dönemini bitiren gelişmeler, gerçek zamanlı fiyatlama (real-time bidding) sistemine geçilmesini sağlayan Adexchange gibi network'ler üstü yapıların ortaya çıkması yanında Retargeting gibi reklam teknolojilerinin yaygınlaşması oldu. Görüntülü reklamlar, bu sayede performans konusunda ek hacim getirecek kanallara dönüşmeye başladılar. ABD pazarında önümüzdeki dönemi gösteren aşağıdaki tablo, kanallarda beklenen gelişmeleri ortaya koyuyor.

Çoklu Cihaz Tecrübesinin Gelişmesi
Akıllı telefon penetrasyonundaki hızlı yükseliş yanında kişisel bilgisayarları ikame eder hale gelen tabletlerin kullanımında ciddi bir artış öngörülüyor. E-ticaret firmalarının ziyaret kaynakları içerisinde mobil ziyaretlerin ve ticaret oranlarının sürekli yükselmesi bir yana; bu cihazların her birinin ayrı kullanım tecrübesine sahip olması ise şimdilik göz ardı ediliyor. Ekran ebatları nedeniyle kullanım yerleri ve amaçları farklılaşan ekranların (cep telefonu, tablet, laptop, tv) her birinde yaşanan cihaza özel tecrübeler, her ekran için ayrı strateji kurulmasını gerektiriyor. Şüphesiz bu cihazların kullanımları arasında bir akıştan da söz edilebilir. Hatta son yayınlanan araştırmaların birinden aldığım grafik, cihazların kullanımları arasında da gerçek zamanlı bir ilişkinin varolduğunu ortaya koyuyor.

Karmaşıklaşan Ölçümleme ve Analizler
Özellikle son birkaç yıl içerisinde birçok firma, analizlerinde müşterilerinin sitelerine yaptıkları ziyaretlerin kaynaklarını detaylandırmaya başladı. İlk ziyaretin hangi kaynaktan gerçekleştiğinden son ziyarete kadar uzanan tüm akışı ortaya koyabilen raporlar, web analiz araçlarında standart haline gelmeye başladı (Örn.Google Analytics Çok Kanallı Dönüşüm Hunileri / Multi Channel Funnels). Atfetme (attribution) olarak adlandırılan bu konuyu daha önce bir yazı konusu yapmıştım. Ziyaretlerin ötesinde; diğer sitelerde yapılan Online pazarlama faaliyetlerinin, ziyarete dönüşmeyen kısımlarının da reklam sunucuları (adserver) aracılığı ile görüntülenmelere varıncaya kadar raporlanabildiği bir dünyada yaşıyoruz.

Yakın bir gelecekte birbiri arasında bir kullanım tecrübesi akışı sağlayan cihazların kullanımlarının artışı ile artık reklamın önce hangi kanalda görüldüğü veya tıklandığı değil, hangi cihazda bu tecrübenin yaşandığı da ciddi oranda önem kazanacak. Burada kısaca değindiğim ekranlar arası akış raporlaması da Avinash Kaushik'in belirttiği gibi aşağıdaki karmaşıklıkta bir tüketici davranışının anlamlı parçalara bölünerek ayrıştırılma analizini karşımıza çıkaracak.

Ekim 2012

Eren ÜlgarCeren Yalçın kişisini takip etmeye başladı

Ceren Yalçın, E-Marketing Manager, @cerenyalcin

Ekim 2012

Eren ÜlgarDeniz Türkoğlu kişisini takip etmeye başladı

Deniz Türkoğlu, E-Marketing Manager, @edenizturkoglu

Ekim 2012

Eren Ülgar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Efsaneler..

En başta gelen efsane1 the shawshank bunun üzerine pek konuşmamak gerekiyor aslında adamı ekranın önüne kitleyen tek film olarak efsanelere girmeye hak kazanmış bir filmdir. leon unutmamak lazım 90'lı yılların en iyi 2 filmleri arasındadır.

mm bundan sonra efsane2,3,4 The lord of the rings: the return of the King, the two towers, the fellowship of the Ring

..devam edersekBraveheart forrest gump, The Pianist,The Godfather The Matrix The Sixth SenseSaw

Ekim 2012

Eren ÜlgarÖzlem Yılmaz kişisini takip etmeye başladı

Özlem Yılmaz, Diyetisyen, @zlmylmz

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

PES

3 Kişi   2 Soru

Fotoğraf Çekimi

155 Kişi   33 Soru

Saat

23 Kişi   21 Soru

Behzat Ç.

12 Kişi   2 Soru

B2B

11 Kişi   2 Soru

B2C (Business To Consumer)

11 Kişi   1 Soru

Sinema

3254 Kişi   301 Soru

Yerli Film

223 Kişi   52 Soru

Yabancı Filmler

942 Kişi   115 Soru