Bilmek istediğin her şeye ulaş
Eylül 2012

Ersen Tekin

Browser üzerinde Flash dışında (unity gibi) hangi oyun geliştirme platformu seçenekleri vardır?

Başlangıç için HTML 5, JavaScript, webGL, PHP veya Java kullanabilirsin. Neler yapılabileceğine bir örnek olması için aşağıdaki HTML 5 oyunu test edebilirsiniz.

developer.mozilla.org/en-us/demos/detail/bananabread
  • 5 Yanıt
Eylül 2012

Ersen Tekin

Mono kullanarak .NET ile MacOS üzerinde WCF servis yapılabilir mi?

Google da araştırınca yapanlar var gibi gözüküyor. Ama kararlılığı konusunda bir fikir veremicem. Ben olsam sanal bilgisayar üzerinden normal .net ile yapmayı tercih ederim.
  • 1 Yanıt
Eylül 2012

Ersen Tekin

WCF Service hakkında bildiğiniz Türkçe kaynak var mıdır?

Burak Selim Şenyurt' un blog adresini tavsiye ederim. 50 den fazla WCF ile ilgili blog yazısı var. Ayrıca Uğur Umutluoğlu' nun nedirTv.com adresindeki WCF hakkındaki video içeriklerini de öneririm.
  • 1 Yanıt
Ağustos 2012

Ersen Tekin

Open source (açık kaynak) projelerin geliştirmesine nasıl katılabilirim? Geliştirmeyi home office'ten yapabilir miyim?

Ayrıca open source projelerde developer olarak çalışabilmek için mail list'lere katılıp iyi bug'lar bulup, bunları düzeltmelisiniz ki size main svn repo'sunu açsınlar. Bunun dışında direkt ana svn deposuna code commit edebileceğiniz projeler yok denecek kadar azdır.
  • 2 Yanıt
Ağustos 2012

Ersen Tekin

Her tür yazılımı geliştirmek aslında bir mühendislik midir?

Bana göre mühendislik kısmı bu yazılım geliştirmelerine konu olan kısımla ilgili. Kodlama tekniklerindeki geliştirmeler veya kodlama, yapılacak işin veritabanı-arayüz tasarım entegrasyonu da işin mühendislik kısmına bulaşıyor. Mühendislik eğitiminin verdiği analitik düşünme kabiliyeti kodlamayı yaparken direkt olarak değil belki ama algoritma kurulurken veya fikir hayata geçirilirken mutlaka kullanılıyor bence.
  • 4 Yanıt
Daha fazla göster