Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım Geliştirme Uzmanı Ersin Tümay inploid.com'da 0 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Sal - 15:10

Ersin TümaySerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Pzt - 10:05

Ersin Tümay bir yanıt verdi.

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Kişinin ne yapmak istediğiyle alakalı olarak cevap değişkenlik gösterecektir.Reel hayattan ele alacak olursak bir araç düşelim ve iki kişi birisi araçla boş boş gezip egsoz sesinden zevk alıp drift falan atmakla uğraşıyor diğer kişi ise bu araçla hastahaneye acil durumda olan hastaları taşıyor özüne bakarsak ikiside hız yapıyor özet olarak kişinin ne yapmak istediğiyle alakalı olarak değişkenlik gösterecektir.
Kasım 09 - 10:18

Ersin Tümay bir yanıt verdi.

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Yolun sonuna doğru baktıkça açılan alanların görüntü kalitesi ve araç ağırlığının yol üzerinde ki dengesi
Kasım 07 - 12:55

Ersin Tümay bir yanıt verdi.

Bir yazılım projesinde; karşılaşılan hata üzerine gitmek mi yoksa kodu baştan yazmak mı daha faydalıdır?

Bence kodları okumak yazmaktan daha kolay o yüzden bu bir kaçış yolu xd üstelik yeniden yazıldığında hatanın tekrarlanmama garantiside yok yazılmış kodları revize etmek daha mantıklı geliyor genel itibariyle ek olarakta "OOP" ta işler biraz değişebilir.
Kasım 07 - 12:53

Ersin Tümay bu yanıtı beğendi:

Bir yazılım projesinde; karşılaşılan hata üzerine gitmek mi yoksa kodu baştan yazmak mı daha faydalıdır?

Eğer hata iş akışının yanlış kurgulanmasından kaynaklı ise hatanın birini çözersin karşına bir başkası çıkar. Eğer şartlar müsait ise projeyi sil baştan yazmak daha mantıklıdır. Ama sadece bir modül hatalı ise hatanın giderilmesi yada  sadece o modülün yeniden yazılması mantıklı olandır.

Kısaca Bu sorunun cevabı; Hatanın durumuna, firmanın ve kullanıcıların mevcut şartlarına göre değişir. Bazı durumlarda onarmak bazılarında yeniden yazmak doğru olandır...
Kasım 07 - 12:50

Ersin Tümay bir yanıt verdi.

Yerli elektrikli otomobillerde kullanılacak veya üretilecek yazılımlar, akıllı sistemler hangileri olacaktır?

Muhtemel ihtimalle beraber yoğun olarak gömülü sistem (Embedded system) yazılımları olacaktır, Bu sistemler "C, java veya C++" gibi dillerele doldurulacaktır. Yazılım anlamında teknolojiyi karşılayacağız fakat burada kritik olan soru yeterli donanım ve parça temini yapabilecekmiyiz ve yılların firmalarından hatasız kusursuz sistemler kurabilecekmiyiz olmalı diye düşünüyorum çünkü farklı bir firmada çıkan örneğin honda'nın herhangi bir modelinde meydana çıkacak hata tüm hondaya mal edilmeyecektir ve mazur görülebilecektir bunun yanında yeni kurulacak bir firmada yapacağınız en küçük hata karşısında "Acemiler, beceremediler, zaten yeni firma ne beklersin bunlardan" gibi ifadelerle linç edilme ihtimalimiz kaçınılmaz olacaktır.
Daha Fazla