Bilmek istediğin her şeye ulaş

yetenek sınavları ile başı dertte olan herkese sesleniyorum!! bana istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Bayanlar en beğendiğiniz erkek parfümlerini paylaşır mısınız?

Bvlgari -aqua, hugo boss-bottled ,kenzo-pour homme, jean paul g. - le male
Ağustos 2012

E. Sedef Hakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Ağustos 2012

E. Sedef Yagmurguvenc kişisini takip etmeye başladı

Yagmurguvenc, Tekstil Ve Moda Tasarımı Öğrencisi, @yagmurguvenc

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Köpek, kedi gibi hayvanlar menopoza girebilir mi?

Hayvanları kısırlaştırıp cerrahi menopoz yapıyorlar ve sonra üzerlerine ciddi bir mallık çöküyor.Çabuk sinirlenip donuklaşıyorlar.Hayvanların ciddi anlamda ruh halleri değişiyor.Ruhen de menopozlu gibi oluyorlar yani.
Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Neden doktorların bazıları dışarıdan bakıldığında çok merhametli gözükmezler?

Birincisi ölüme ve yaralanmaya karşı bir alışmışlık durumu olduğu için duygu bakımından biraz köreldiklerini düşünüyorum.İkincisi her hastayla empati kursa gece yatağında uyuyamaz.Kendi ruh sağlıkları için duygularını rafa kaldırmaları gerekiyor olabilir.
Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Erkekler 100 metre rekoru en fazla ne kadar geliştirilebilir?

Usain Bolt'un erkek çocuğu olunca gelişebilir.
Ağustos 2012

E. Sedef  bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Bekareti büyük mesele yapan arkadaşlar acaba özellikle de büyük şehirlerde her gün kaç kişi kızlık zarı tamiri için dr'a başvuruyor haberiniz var mı? Bu durumla karşılaşsanız acaba (tabii hiç haberiniz olmayacak muhtemelen) o zaman büyük bir dilim kek yerine konmuş olmayacak mısınız? Sizzz bu kadar büyük sorun yaptığınız için o kekliğe layık görülüyorsunuz bunu da düşündünüz mü? Halbuki karşınızdaki insanda insanlığa ait özellikler arayıp beynine fikrine şahsına önem verseniz inanın kimse sizi hiçbir zaman aldatmaz. Kaldı ki ilk ilişki de bekarete dair işaretler göreceksiniz anladık da ya daha sonra? İlk seferinde SADECE bir iki damla kanı görebildiğiniz için güvenecekseniz birine işiniz oldukça zorrrr.
Ağustos 2012

E. Sedef  bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Ne ilginçtir 18 yaşını görünce "iş öğrensin" diye büyükleri tarafından ellerinden tutulup çok açık olacak ama "karıya götürülen" "milli olduğu" için sırtına vurulan erkeklerimizin kadınların bekaretini tartışması... Gerçi genel olarak bekaret diye sorulmuş ama bekaret denilince nedense ilk kadın gelir akla, çünkü temiz olması gereken kadındır erkeğin elinin kiridir böyle şeyler, ama kadın namustur, helaldir... Komik değil mi bu kadar büyük bir sorumluluğun sadece tek bir cinsin üzerine yüklenmesi ve diğer cinsin bundan hiç sorumlu olmaması... Kadından bekaret adı altında ellenmemişlik isteyen erkeklerimiz; sizin elledikleriniz kim Allah aşkına? Ya sizin el değmemişliğiniz?
Ağustos 2012

E. Sedef  bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Bekaret zarı, kız çocuklarının uteruslarının dış etmenlerin zararlarından korunması için evrimsel olarak gelişmiş bir organ. Cinsellikle bağdaştırılması maalesef kaderin bir cilvesi olmuştur.
Kadının bedeni kendisine aittir ve üzerinde istediği tasarrufu yapabilir. Erkeklere bu konuda ahkam kesmek düşmez. Kürtajı tartışmak ne kadar abesle iştigalse, bekareti tartışmak da öyledir.
Ağustos 2012

E. Sedef  yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Bir yakınımız kaybolduğunda sırasıyla neler yapmamız gerekir?

Polise kayıp ihbarında bulunup,oraya buraya kayıp ilanı yapıştırmaktan başka çokta yapılacak birşey yok.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Modacı olmak için ne yapmak gerekir?

"Modacı "olmaktan önce tasarımcı olmak ve sonrasında moda unsurları üzerine eğilmek en doğru karar olur diye düşünüyorum. Çünkü tasarım gücünü geliştirmek, tasarım kurallarını ve unsurlarını kavrayabilmek herşeyden önemli. Türkiye'de iki giyim elemanını kombinleyen herkes kendini "modacı" diye lanse ediyor. Modacı ne demekse...

Tasarım gücünü ve elemanlarını geliştirdikten sonra geçmişte yapılan kıyafet formları izlenebilir. Geçmişte kimin neyle uğraştığını görmek sizi hem aynı yollardan geçerek zaman kaybına uğramanızı engeller hemde sizi görsel olarak çok destekler, ilham alırsınız. Çizim gücünün elinizde olması iyi olur sonuçta sizin düşüncelerinizi başka biri tam olarak kağıda dökemez. Aynı şekilde çizdiğiniz formu insan formu üzerindeki tümsek ve girintileri hesap ederek yerleştirebilmeniz için biraz kalıptan anlamanız gerekir. Eğer çizdiğiniz şeyi 3 boyutlu hayal edip, kafanızda parçalara bölemiyorsanız bir anlamı olmaz. Dikişten de az buçuk anlamanız gerekir. Stilistlik yapsanız bile siz yaptıracağınız işten emin olmazsanız size sürekli bu olmaz bunu yapamayız derler. Yani ben buraya bu dikişi istiyorum yada bu kalıp böyle çıkacak diyebilmeniz gerekir yoksa alt elemanlar sizi yönetir, siz onları değil... Modacıdan kastın ünlü bir şebek olmaksa kusura bakma ama zengin bir kocan olmak zorunda. Yok değilse yukarda söylediklerim seni yönlendirir.
Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Küresel ısınma nasıl önlenebilir?

kömür, petrol, doğal gaz gibi fosil yakıtlar ve nükleer enerji yerine su,jeotermal,biyokütle ve güneş enerjisinin kullanılması gerekir ki sera gazı dediğimiz gazın salınımı azalsın. Ayrıca tükenebilir kaynaklarımızı düzgünce kullanmalıyı.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Hangi etleri yemek dinen haram sayılır?

tek tırnaklı hayvanların etinin yenmemesi gerek diye biliyorum

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Sanatı değerli kılan öznel olması mıdır?

Örneğin;yağlı boya bir portre öznellik içermese( sanatçı kendi üslubunu,yaşadığı ruhsal durumu,içinde yaşadığı sosyal çevrenin etkilerini bir potada eritip ortaya koymazsa) o portrenin vesikalıktan bir farkı kalır mı? fotoğraf daha nesnel bir durum olduğu için verdim bu örneği yoksa fotoğrafçılıkta öznelliğin kullanıldığı, kurgulandığı sanat disiplinlerinden birtanesi

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Dünyada en çok beğenilen semboller nelerdir?

şahsen benim en beğendiğim siyasi ve dini sembol "gamalı haç" .Eğer marka sembollerinden bahsediyorsak tabiki araba markalarından ; mustang,jaguar,lamborghini.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Kız kulesinin yapılma amacı nedir ve kim tarafından yaptırılmıştır?

Kehanete göre kralın birine, çok sevdiği kızı onsekiz yaşına geldiğinde bir yılan tarafından sokularak ölecegi söylenir. Bunun üzerine kral denizin ortasına bu kuleyi yaptırır,kızınıda içine koyar.Kıyıdan kuleye üzüm(yemek) götürülmesi üzere bir sepet hazırlanır ve hazırlanan sepetin içine bir yılan girer.sepet kıza ulaştığında yılan onu zehirler ve öldürür.Bu hikayeden çıkan mesaj da kaderden kaçamazsınız'dır.

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıta alt yorum yaptı

allahııım tabiki bahçelievler ve yenimahalle ankara istanbul antalya izmir her yerde var

Bahçelievler Antalya'da da var

Ağustos 2012

E. Sedef  bir yanıt verdi.

Erkek arkadaşınızın karşısında ağlıyor iken, o tepkisiz duruyor ise bunun nedeni ne olabilir?

Duygusuz ve duyarsız biri olabilir, karşısındakinden bıkmış ve sevmiyor olabilir. Ağlamayı zayıflık sayıyorsa ve zayıflıktan hoşlanmıyorsa ağlayan kişiye tahammül edemiyor olabilir. İnsan olmayabilir... Kişiden kısa sürede kurtulmak gerek.

Daha Fazla