Bilmek istediğin her şeye ulaş

1983 İstanbul doğumlu, koyu Fenerbahçe'li ve arabalara meraklı bir tasarımcı olan Ethem, çingene misali her enstrumanı çalabilmesiyle de konuşulur. 12 yıllık iş tecrübesi ile birlikte çok iyi bir balık avcısı olan Ethem, Turkcell’de çalışmaktadır. Kalan vakitlerde 2+1 mütevazi evinde freelance proje geliştirmekten haz alarak mutlu mesut yaşamaktadır. İhtiyaçlara uygun profesyonel çözümler için bir danışın derim.

Eylül 2012

Ethem BudakTolga Tatari kişisini takip etmeye başladı

Tolga Tatari, Girişimci, @tolgatatari

Co-founder of Markafoni, Zizigo, Misspera...etc. Angel Investor @ Akinon

Eylül 2012

Ethem BudakSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Eylül 2012

Ethem Budak bir yanıt verdi.

İnternet üzerinden bir ürünün sipariş verilmemesinin nedenleri nelerdir?

Bu çok genel bir soru olmuş. İçinden çıkması zor bir kombinasyon olabilir. Çünkü birden fazla kriter mevcut. Öncelikle ürüne gelen ziyaretçi sayısı, ürünün bulunduğun web adresine gelen ziyaretçi sayısı ve genel satış oranlarını analiz etmeniz gerekmektedir.

Sonrasında "doğru fiyat" ile satışta olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu cevaplara göre daha detaya inebilirsiniz. Başta belirttiğim gibi genel bir soru olduğu için net bir cevap bulabilmeniz güç görünüyor.

Eylül 2012

Ethem Budak bir yanıt verdi.

Wordpress colorway temasında, slider bölümüne resim koyunca menu arka planı gidiyor. Bunu Nasıl çözebilirim?

Sorun yaşadığınız adresi paylaşabilirseniz tesbit etmek daha kolay olacaktır.
Eylül 2012

Ethem BudakBurhan Çetinkaya kişisini takip etmeye başladı

Burhan Çetinkaya, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @Burhan

software developer @inploid , ceit @YeditepeUni , interested in #bodybuilding #happiness

Eylül 2012

Ethem BudakNevzat Aydin kişisini takip etmeye başladı

Nevzat Aydin, Yönetici, @joshuatree

Eylül 2012

Ethem Budak bir yanıt verdi.

Web tasarımcıları neden sadece kullanıcı arayüz tasarımına (UI-User Interface) odaklanıp kullanıcı deneyimi tasarımını (UX-User Experience) arka plana atmaktadır?

Temelde "tasarım" olarak aynı kelime içerisine sığsalar da tamamen farklı olduklarını söylemek doğru olacaktır. Grafik tasarım nasıl kendi içerisinde ayrılıyor ise "Web Tasarım" da ayrılmaktadır.

Web sitesine bir ürün olarak baktığınızda daha anlaşılır olabilir. Bir ürünün görselliği ne kadar önemli ise kullanışlı olması da "en az" o kadar önemlidir. Dünyanın en güzel arabasını tasarladığınızı düşünün, direksiyonu sürücü koltuğunun hemen arkasında ve vitesi torbido gözünün içerisinde olduğunda bir sıkıntı vardır değil mi?


Bu nedenle bir tasarımın hayata geçebilmesi için gereken önem sıralaması şu şekilde olmalıdır; User Experience Design -> User Interface Design

Kullanıcı deneyimi tasarımına daha fazla önem verilmesinden yanayım...

Eylül 2012

Ethem BudakSina Afra kişisini takip etmeye başladı

Sina Afra, İnternet Hizmetleri, @sinaafra

Daha Fazla