Bilmek istediğin her şeye ulaş

Imren Aykut, 

Juggler

Erleichda.

Kasım 2014

Imren Aykut bu yanıtı beğendi:

Front-End Developer (Arayüz Geliştiricisi)'lerinin öğrenmesi gereken diller nelerdir ve hangi seviyelerde öğrenmeleri gerekir?

CSS, HTML, Javascript artık telaffuz edilmeye bile gerek duyulmayacak şekilde şart. Diğer cevaplara ek olarak, artık ön yüzde HTML ve CSS'den çok Javascript'in adı geçiyor. Bunun nedeni ön yüz geliştirme işlerini hızlandırmak için çıkan araçlar.

Daha hızlı ve etkin CSS yazmak için Less, Sass,
Anlaşılır, kısa, güzel söz dizimi ile JS yazmaya olanak sağlayan CoffeeScript,
Hızlı geliştirme adına bazı şeyleri otomatikleştirmek için Grunt, Gulp, Yeoman,
Geliştirme ortamı ve bağımlılıklar için NPM

gibi araçlar mevcut.

Bir ya da iki yıl önce sadece CSS, HTML, JS diyerek cevaplayabilirdik bu soruyu fakat günümüzde ön yüz işlerini hızlandırmak adına çok güzel araçlar mevcut. Günümüz ön yüz tasarımcılarının dil bilmekten öte bu araçlarla da çalışması gerekiyor.
Ekim 2014

Imren Aykut  bu yazıyı beğendi:

Ekim 2014

Imren Aykut  bu yazıyı beğendi:

Gözlerin Sözlerden Çok Şey Söylediği 22 Fotoğraf

"Gözler ruhun aynasıdır. " derler. Birisi hakkında gözlerine bakarak edindiğiniz ilk izlenim genellikle doğrudur. İşte gözler ve tarihi fotoğraflar...

1916

Delilik
5710

1916 Eylül'ünde Courcelette Savaşı sırasında bulunduğu siperde savaş bunalımı yaşayan ve şoka girmiş bir bir asker. "Savaş Bunalımı" terimi Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin yoğun bombalama, çaresizlik vb. sebepler nedeniyle yaşadıkları savaş travmasına verdikleri tepki olarak tanımlandı. Panik, kaçma, mantık yürütememe, uyku, sürekli yürüme veya konuşma şeklinde dışa vuruluyordu.

(Fotoğraf: xerq.io)

1933

Nefret
5710
Adolf Hitler'in en yakın arkadaşlarından biri ve en sadık yandaşı Joseph Goebbels. Goebbels fotoğrafı çeken Alfred Eisenstaedt'in bir Yahudi olduğunu öğrenene dek gülümsüyormuş. Eisenstaedt tam da Goebbels gerçeği öğrendiği o an bu fotoğrafı yakalamış.

(Fotoğraf: life.time.com)

1941

Çaresizlik
5710
Varşova'daki bir getto bölgesinde kaldırıma uzanmış, açlıktan ölmek üzere bir kadın. Fotoğraf 1941 yılında Heinz Joest isimli bir Alman askeri tarafından çekilmiş.

(Fotoğraf: wien.gv.at)

1941

Teslimiyet
5710

Bir Alman Nazi subayının kişisel albümünden alınan bu fotoğraf, "Vinnitsa'daki son Yahudi" olarak etiketlenmiş. 1941 yılında, Ukrayna'daki Vinnitsa ve çevresindeki 28.000 Yahudi, Naziler tarafından öldürülmüş ve resimde görüldüğü gibi toplu mezarlara gömülmüşlerdi.

(Fotoğraf: rarehistoricalphotos.com)

Şubat 1943

Yenilgi
5710
Stalingrad Muharebesi sırasında bir Kızıl Ordu askeri, esir aldığı bir Alman askerini tutsakların yanına götürüyor. Savaşta Almanlar kuşatılmış, ısınmak için kullandıkları yakıt ve medikal erzakları çabucak tükenmişti. Binlerce asker donarak, açlıktan ve hastalıktan ölmeye başladı. Stalingrad Muharebesi de böylece iki milyondan fazla insanın öldüğü tarihin en kanlı savaşlarından biri olarak tarihe geçti.

(Fotoğraf: wikipedia.org)

Ağustos 1944

Utanç
5710

Naziler ile işbirliği yaptığı için cezalandırılan Fransız bir kadın. Kadının fahişe olduğu sanılıyor ve Alman subaylarıyla yattığı söyleniyor. Kafası tıraş edilerek kadın işaretleniyor. Montelimar, Fransa, 29 Ağustos 1944.

3 Nisan 1945

Korku
5710

15 yaşında bir Alman askeri: Hans-Georg Henke. Rectenbach, Almanya'da 3 Nisan 1945 tarihinde ABD 9. Ordusu tarafından esir alınıyor. Henke, Luftwaffe (Hava kuvvetleri) anti-hava timinin (Flakhelfer) bir üyesi. Babası 1938 yılında annesi ise 1944 yılında ölmüş, o da hayatta kalabilmek için orduya katılmış. Dünyası başına yıkılmış durumda ve göz yaşlarına engel olamıyor.

(Fotoğraf: life.time.com)

1945
Yorgunluk
5710
1945 yılında Limburg, Almanya'da Müttefikler tarafından bir Alman esir kampından kurtarılmış Amerikan asker. Tutsaklığı boyunca bir deri bir kemik kalmış olan asker karyolasında tavana bakarken bakışlarının korkutucu ifadesi objektife böyle yansımış.

(Fotoğraf: life.time.com)

1945
Aldanmışlık
5710
Fotoğrafta kucağında bir köpek tutan Onbaşı Yukio Araki (17 yaşında), 72. Shinbu Kıtası'ndan dört arkadaşıyla (18 yaş civarında) birlikte görülüyor. Fotoğrafçı Asahi Shimbun bu fotoğrafı 72. Shinbu Kıtası'nın Bansei Hava Üssü'nden Okinawa'da gerçekleştirecekleri Kamikaze saldırısından bir gün önce çekmiş. 17 yaşındaki Yukio Araki, 27 Mayıs 1945'te öldü. Okinawa saldırısındaki tüm Kamikaze pilotları 17-22 yaşları arasındaydı. Kısaca, insanların kafasında canlandırdığı kahramanlık algısından çok farklı bir şeydi Kamikaze pilotluğu.

(Fotoğraf: wikipedia.org)

1945
Sevinç
5710
"Güzellik Özgürleşti" isimli bu fotoğraf 1945 yılında çekilmiş. Görüleceği üzere kadının vücudu ve yüzü oldukça zayıf. Fakat mahkûm olarak tutulduğu yerden kurtarılırken yüz ifadesi son derece ışıltılı ve canlı görünüyor. Sanki hiç tutsak edilmemiş.

(Fotoğraf: scrapbookpages.com)

12 Nisan 1957
Kıskançlık
5710
Sophia Loren ve Jayne Mansfield, 20th Century Fox'un Sophia Loren onuruna verdiği bir partide.

(Fotoğraf: Vanity Fair)

1963
Dehşet
5710
Yine Alfred Eisenstaedt tarafından, Paris'teki bir kukla tiyatrosunda çekilmiş bir fotoğraf. Çocuklar oyunun kahramanlarından biri olan ejderhanın katledilişini izlerken dehşet içindeler.

(Fotoğraf: life.time.com)

18 Haziran 1965
Barış
5710
Fotoğraftaki askerin adı bilinmiyor ama Phuc Vinh'deki 173. Hava Müfreze Taburu'na bağlı olarak havaalanında savunma birliğinde görevli olduğu biliniyor. Şimdilik savaştan uzak...

(Fotoğraf: Horst Faas)

1974
Şaşkınlık
5710
İşitme engelli olarak doğmuş Harold Whittles isimli bir çocuk, yardımcı bir duyma cihazıyla ilk kez bir ses duyuyor.

(Fotoğraf: Jack Bradley)

1984
Rahatlama
5710
Kalp nakli konusunda bilime yön veren kişilerden Polonyalı doktor ve politikacı Zbigniew Religa, 23 saat süren başarılı bir kalp nakli ameliyatından sonra dinleniyor. Asistanı köşede uyuyup kalmış.

(Fotoğraf: James Stanfield)

Aralık 1984
İhtiyat
5710

Şarbat Gula, (doğum 1972) fotoğrafı National Geographic dergisine 1985 yılında kapak olduktan sonra geniş kitlelerce tanınan Peştun kökenli Afgan.

Şarbat Gula, Sovyetler Birliği ve Afganistan arasındaki savaş sırasında öksüz kaldı. 1984 yılında Pakistan'da bulunduğu Nasır Bağ mülteci kampında Steve McCurry tarafından fotoğrafı çekildi. Gula, kamptaki okulda öğrenciydi. Afgan kadınların fotoğraflarını çekmek konusunda zorluklar yaşayan Steve McCurry, eline geçen fırsatı iyi değerlendirdi. Gula fotoğrafı çekildiğinde yaklaşık on üç yaşındaydı.

Bu fotoğraf, National Geographic 1985 haziran sayısında "Afghan Girl" (Afgan Kızı) başlığıyla yayımlandı. Şarbat Gula keskin bakışları ve yeşil gözleriyle, seksenli yıllardaki Afgan savaşının ve mültecilerin tüm dünyaya yayılan simgesi oldu. Fotoğraf ayrıca yayın dünyasında en fazla bilinen fotoğraf unvanına sahiptir ve "Üçüncü Dünyanın Mona Lisa'sı" diye tanımlanmıştır.

2002 yılında McCurry, Şarbat Gula'yı tekrar buldu ve fotoğrafını çekti. Buradan görülebilir.

(Fotoğraf: Steve McCurry)

15 Nisan 1989
Panik
5710
15 Nisan 1989'da yaşanan Hillsborough Felaketi'nden bir görüntü. Sheffield şehrinin takımı olan Sheffield Wednesday'in sahası Hillsborough Stadyumu'nda gerçekleşen olayda tamamı Liverpool'un taraftarı olan 96 taraftar ezilerek ölmüş, 766 kişi ise yaralanmıştı. Olay, İngiltere ve dünya futbolunun en ölümcül ve en acı kazalarından biri. Turnikesi bulunmayan kapıların açılması, içeri giren taraftarların boş olan kısımlara yönlendirilmemesi ve polisin ihmalkârlığı, olayları bu noktaya taşıyan ana nedenler olarak gösteriliyor.

(Fotoğraf: photosofwar.net)

9 Ağustos 2010
Cesaret
5710
Bibi Ayşe, 18 yaşında. Babası 12 yaşındayken onu bir Taliban askerine vermiş.

National Geographic Dergisi'nin Aralık 2010 sayısında şöyle yazıyor:

"Kasım 2009'da, Afgan kadınlar için kadınlar örgütünün Kâbil'deki sığınma evinde Bibi Ayşe ile tanıştığımda 19 yaşındaydı. Kocası evlendiği günden, yani 12 yaşından beri onu dövüyormuş. Öldüresiye dövdüğü bir gün, bir komşusundan yardım istemek için evden kaçmış. Taliban savaşçısı olan kocası, izin almadan gittiği için onu cezalandırmak amacıyla dağlarda ıssız bir yere götürmüş. Birkaç adam elini kolunu tutarken, kocası burnunu, kulaklarını ve saçını kesmiş. Çığlıklar atmış Ayşe, ama boşuna. "Gücüm yetse hepsini öldürürüm! " dedi bana. Ayşe için, ona bir gün yine iyi olacağına dair umut vermek için, güçlü olmak istedim. Ama o anı anlattığında, ağlamaya başladım. Ayşe, Ağustos ayında, kapsamlı bir rekonstrüktif ameliyat için ABD'ye gitti. " -> ekşi sözlük'ten

Bibi Ayşe ameliyat oldu ve estetik bir burun yapıldı.

2010
Şok
5710
İtalyan Onbaşı Antonio Metruccio, Afganistan'da 72 saat süren bir çatışmadan sonra sanki artık başka biri.

(Fotoğraf: Pursuit Notes)

2011
Acı
5710
Nguyen Thi Ly, 9 yaşında, Agent Orange gazının etkileri yüzünden gelişim yetersizliği sorunu yaşıyor. Vietnam Savaşı sırasında ABD ordusu Vietnam'a havadan 12 milyon galon Agent Orange isimli bitki ilacı yağdırdı. Bu ilaç ağaçların ve bitkilerinin yapraklarının dökülmesini sağlıyor, böylece Vietnamlılar saklanamıyorlardı. Ayrıca temas ettiği an öldürüyor, Vietkong güçlerinin beslendiği ormanlardaki besin kaynaklarını da yok ediyordu. En az 4.5 milyon Vietnamlı ve 2.5 milyon Amerikalı bu ilaca maruz kaldı. İlacın kullanılmasının üstünden 30 yıl geçmesine rağmen kanser de dâhil olmak üzere Agent Orange'ın etkileri üç nesildir halen devam ediyor.

(Fotoğraf: foto.jp.dk)

2012
Masumiyet
5710
"Safir Gözlü Çocuk" isimli bu fotoğraf, fotoğrafçı Vanessa Bristow tarafından çekildi. Bristow fotoğrafı yayınladıktan sonra Photoshop hilesi yaptığından dolayı bir hayli tepki aldı. Fakat cevabı çocuğun başka fotoğraflarını paylaşarak verdi. Mavi gözler ve koyu deri Oküler Albinizm ya da Nettleship-Şelaleleri Albinizmi veya Juvenile uveitis olarak biliniyor. İki türde de iristeki pigment oranı düşük yoğunluğa sahip oluyor.

(Fotoğraf: Vanessa Bristow)

2013
Masumiyetin Yitimi
5710
Fotoğrafta Suriye'deki isyan cephesinden sekiz yaşındaki Ahmed, sigara içerken ve Halep'teki bir barikatta elindeki AK-47 ile bekçilik yaparken görülüyor. Gözlerindeki ve yüzündeki ifade, onun yaşlarındaki hiçbir çocuğun tanımaması gereken korkutucu bir şiddeti çoktan benimsediğini gösteriyor.

(Fotoğraf: Sebastiano Tomada)
Ekim 2014

Imren Aykut bir yanıta alt yorum yaptı

Proje bazinda butceye de hakim olmak istiyorum dersen ; harvest. Proje icin gun, hafta, ay ve yil bazinda kac saat calisilmis oldugunu gormek, butce analizi yapmak ve rapor alabilmek adina basarili bir uygulama.
•basecamp
•invision
Ekim 2014

Imren AykutWinterwitch kişisini takip etmeye başladı

Winterwitch, Executive Chef, @ilkesanlav

.

Ekim 2014

Imren Aykut bu yanıtı beğendi:

ipad vb. ürünler için iOS uygulaması yazmak istiyorum. Bunun için gereken yazılım dili ya da kullanmam gereken derleyici nedir ?

Geçtiğimiz dönemde ben de ayrıntılı bir araştırma yapmıştım ve birikimimi buraya aktarmanın zamanı sanırım :)..

Şu anda piyasada birçok seçenek mevcut olmakla birlikte; işe yeni başlayan birisi iseniz native olarak Objective C öğrenmeniz gerekmektedir ve Mac platformunda kullanılan XCode Geliştirme ve Derleme Ortamı'nı kullanmanız sağlıklı olabilir. Ancak temel HTML ve Javascript bilgisine sahip iseniz farklı platformdlarda mobil uygulama geliştirebilmenizi sağlayacak script tabanlı bazı frameworklar da var. Bu bahsettiklerimi ve diğerlerini şu şekilde sıralayabiliriz:
 • Sıfırdan başlayarak orjinal dilinde geliştirmek
 • Mevcut HTML ve Javascript bilgisi ile geliştirmek
 • .NET teknolojilerini kullanarak C# ile geliştirmek
 • Adobe Flash Builder ve FLEX kullanarak AIR yolu ile (Action Script) ara bir çözümle geliştirmek
Sıfırdan başlayarak orjinal dilinde geliştirmek
En önerileni budur ve yazılımın performansına direkt olarak etki eden metodları optimize etmeniz,.vs. açısından oldukça esnek olarak kodlama yapabilirsiniz. Objective C öğrenmeniz gerekir ve Apple'ın kendi geliştirme ortamı olan XCode ile geliştirme yaparsınız. Apple'ın bu konudaki geliştirme dökümanları oldukça ayrıntılı olmakla birlikte benim faydalandığım bir kaynak da udemy.com 'dur. Bir Türk girişimi olan ve şu an Amerika'da hayatına devam eden bu sitede diğer geliştirme ortamları ile ilgili de videolar bulabilirsiniz. 


Mevcut HTML ve Javascript bilgisi ile geliştirmek
Bu konuda geliştirmeyi nasıl yaparsanız yapın yine bir Mac ortamına ihtiyacınız olacağını söylemeliyim. Buna benzer mobile frameworklar var ancak bu en tanınmışı ve en çok uygulama yazılanı idi sanırsam
 • Dil: HTML v Javascsipt
 • IDE: Herhangi bir IDE
 • Yardımcı Site/Videolar:  phonegap.com/
 • Gerekli Bilgisayar Ortamı: Geliştirmede herhangi biri olabilir ama deploy aşamasında Mac/OSX

.NET teknolojilerini kullanarak C# ile geliştirmek
Bu alandaki en iyi çalışma mono'dur. Kendileri Silverlight ile ilgili de geliştirme yapan bir firma olup .NET ile mobil geliştirme yapabilmek için ellerinden geleni yapmışlar. C# kullanarak iOS, Android, Blackberry gibi birçok platforma uygulama geliştirmenizi sağlıyor. Kendi IDE'si varancak malesef Mac ortamına ihtiyaç duyuyor.

 • Dil: C#
 • IDE: MonoDevelop ve Visual Studio (Android için)
 • Yardımcı Site/Videolar:   mono-project.com%2fmain_page
 • Gerekli Bilgisayar Ortamı: Android geliştirmede herhangi biri olabilir ama iOS için Mac platformu gerekiyor.

Adobe Flash Builder kullanarak geliştirmek
Action Script bilen ve Adobe araçlarını kullanmış birisi için en iyi ara çözüm bence. 

Ortaya çıkan tablodan görüldüğü gibi Mac ortamından hiçbir şekilde kaçamıyorsun ancak bu yeni bir Mac alman anlamına gelmiyor. Geliştirmeyi tamamladıktan sonra VMWare(vmware.com%2f) veya türevi bir yazılımla (microsoft.com%2fwindows%2fvirtual-pc%2f) mevcut bilgisayarına Mac OSX imajını kurarak yükleme işlemi aşamasını geçebilirsin.

Ekim 2014

Imren AykutFlat Design konu başlığını takip etmeye başladı.

Ekim 2014

Imren AykutWeb Interface Design konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Interface Design

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2014

Imren AykutResponsive Web Design konu başlığını takip etmeye başladı.

Mayıs 2014

Imren AykutTurker İnanmaz kişisini takip etmeye başladı

Turker İnanmaz, Grafik Tasarımcı, @turkerinanmaz

Beşiktaş | Dokuzçeyrek

Mayıs 2014

Imren Aykut bu yanıtı beğendi:

Web tasarımında kullanılacak renklerin diğer renkler ile uyumları hakkında bilgi alabileceğim kaynaklar nelerdir?

Adobe tarafından geliştirilen kuler işinize yarayacaktır. kuler.adobe.com/

Gözünüze bir renk kestirin ve o renk ile uyumlu olabilecek değerleri görebilirsiniz.


Kuler iyi güzel hoşta flash bu derseniz (Flash apple sistemlerde ram düşmanı görevini üstlenerek makinayı ısıtıyor) yine kulere benzer bir web sitesi; colorschemedesigner.com


"Yok ben kendim oluşturarak vakit kaybetmek istemiyorum. Bunun yerine daha önceden oluşturulmuş birşeyler var mı?" şeklinde bir sorunuz varsa hemen cevap vereyim. Olmaz mı? Siz yeterki isteyin! colourlovers.com

Nisan 2014

Imren Aykut  bu yazıyı beğendi:

Yüzün Farklı Işıkta Farklı Şekiller Alması | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Hiç farklı ortamlarda, farklı zamanlarda aynaya bakıp kendinizi daha yakaşıklı veya güzel hissettiğiniz oldu mu? Benim çok oldu. Bunun sebebini de duygu durumu bozukluğuma bağlıyordum. Ama aslında fark eden şey ışık açısı ve kuvveti.

Sonuçta yüz de ışık saçan bir şey değil. Verilen ışığı yansıtan bir şekli var. Ama insanın bazı konularda kendini iyi hissetmediği durumlar oluyor. Mesela burun, gözler, çene, dudaklar vs…

Kahvedeki tuvalete girdiğimde hep kendime bakınca beğenirim. Ama evde çoğu zaman gerçekten kendimi beğenmem. Bu tabi insanın içindeki kendi yargısı, şimdi burada paylaşıyorum, en yakın arkadaşıma dahi söylememişimdir.

Yüz Işıklandırma

En baştaki video bunu açıkça gösteriyor. Aslında bizim görüşümüz ya da görünüşümüz ışığın yönü ve kuvveti ile alakalı. Yani karşınızdaki kişi sizi hoş buluyorsa yine hoş bulur ama fotoğraf çekilince “iyi çıkmışım” veya “sil bunu sil” tarzı yaklaşımlar bunu gösteriyor. Tamam ağız yamuk çıkar, gözler kısık çıkar, bunlar anlık çekimde olabilir. Ama bir de dümdüz sorunsuz çekimlere de bu tepkiler verilir. Bunun ana nedeni ışıktır.

Bir fotoğrafçı şuna benzer bir şey demiştir; “Önce ışığı, sonra konuyu bulun” diye. Yani pratikte böyle değildir ama anlatmak istediği eğer ışık yoksa, fotoğraf da yoktur.

Yani sizi kuaför güzelleştirebilir ama bir ters ışık burnunuzu öyle bir gösterir ki kuaförün bütün emeği gider o fotoğrafta. Bu kişisel görüşüm, bir şey okumadan yazdım.
Nisan 2014

Imren Aykut  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bu topluluk hayalimizin de ötesinde masallar yaratıyor.

Sirk sanatlarına az çok ilgisi olan herkesin imrendiği ve bir gün mutlaka izlemek istediği gösterilere imza atan, aşmış insanlar topluluğu.

Bu da resmi sitesi;
cirquedusoleil.com/en/home/shows.aspx
Nisan 2014

Imren Aykut  yeni bir  gönderide  bulundu.

Nisan 2014

Imren Aykut bir yanıt verdi.

İnsanlar neden birini gördükleri halde görmezlikten gelme ihtiyacı duyarlar?

Gormek icin gelip gormemezlikten gelenler de vardir ki buna halk arasinda cok rastlanir ve en basitinden merak giderme denir.
Nisan 2014

Imren Aykutİllüstrasyon konu başlığını takip etmeye başladı.

İllüstrasyon

Resimleme veya illüstrasyon (İngilizce illustration), en kısa açılımı ile konu anlatan resimdir. Şekilden ziyade nesneye dikkat çeken bir çi...

Nisan 2014

Imren AykutPinterest konu başlığını takip etmeye başladı.

Pinterest

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Nisan 2014

Imren Aykut  bu yazıyı beğendi:

behance.net

Çoğumuzun bildiği kimimizin bilmediği bir platform behance.net . Alanında gerçek anlamıyla uzman kişilerin çalışmalarından ilham alabileceğiniz ve zamanla görsel sanatlara ilginizi ve yeteneğinizi kat be kat arttırabileceğiniz bir araç. Kişisel çalışmalarınızı da ekleyebilir ve sizin gibi diğer insanlarla paylaşımda bulunabilirsiniz. Üye olursanız ben de burdayım..
behance.net/nesnelkuram
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Sinema

3259 Kişi   301 Soru

Doğada Hayatta Kalma

6 Kişi   2 Soru

Psikoloji Makaleleri

49 Kişi   4 Soru

İnsan Psikolojisi

295 Kişi   64 Soru

Ontoloji (Varlık Bilimi)

26 Kişi   18 Soru

Toplum Psikolojisi

224 Kişi   34 Soru

Evren

97 Kişi   60 Soru

Psikoloji

2924 Kişi   968 Soru

Spiritüalizm

9 Kişi   6 Soru

Parapsikoloji

150 Kişi   18 Soru

Yan Flüt

6 Kişi   5 Soru

Blues

23 Kişi   3 Soru

Sanat

629 Kişi   109 Soru

Etnik Müzik

27 Kişi   2 Soru

TED

14 Kişi   2 Soru

Müzik Aletleri

40 Kişi   21 Soru

Fotoğraf

343 Kişi   93 Soru

Juggling

3 Kişi   0 Soru

Akordeon

9 Kişi   0 Soru

Gösteri Sanatları

29 Kişi   4 Soru

Queen

22 Kişi   1 Soru

Grafik Tasarım

539 Kişi   75 Soru

Freelance Tasarım

74 Kişi   3 Soru

Google Plus

36 Kişi   17 Soru

Illustrator

73 Kişi   1 Soru

Pinterest

24 Kişi   11 Soru

İllüstrasyon

31 Kişi   1 Soru

Web Interface Design

17 Kişi   2 Soru

Responsive Web Design

5 Kişi   4 Soru

Flat Design

7 Kişi   1 Soru