Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fatih Cakıroglu, 

Memur

euniversiteli.net site yöneticisi

Ağustos 2016

Fatih CakırogluHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Ağustos 2015

Fatih CakırogluDevlet konu başlığını takip etmeye başladı.

Devlet

Devlet, toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlık. Hukukî açı...

Haziran 2014

Fatih CakırogluKişisel Gelişim konu başlığını takip etmeye başladı.

Kişisel Gelişim

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Haziran 2014

Fatih Cakırogluİnternet konu başlığını takip etmeye başladı.

İnternet

İnternet, dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır.TDK, İnter...

Haziran 2014

Fatih CakırogluGirişimcilik konu başlığını takip etmeye başladı.

Girişimcilik

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Kasım 2013

Fatih Cakıroglu bu yanıtı beğendi:

Pil ömrü uzun bilgisayarlar hangileri?

  • Lenovo ThinkPad X230: 20 saatLaptop
  • Apple MacBook Air 13": 11 saatLaptop
  • Dell Latitude E6430: 10 saatLaptop
  • Sony VAIO SE: 10 saatLaptop
  • Dell Latitude E5530: 8 saatLaptop
  • Apple MacBook Pro Retina: 8 saatLaptop
Mayıs 2013

Fatih Cakıroglu  bu yazıyı beğendi:

Müzik Dinleme Siteleri

Müzik

Tamamen Türk yapımı bir site. Milyarlarca müzik parçasına ve klibe çok kolay bir şekilde dinleme imkanı sağlıyor. 22 Aralık 2008 de Ercan Yaris tarafından kuruldu. Açılışından kısa bir süre sonra The New York Times gazetesi tarafından ' Yeni yılda denenmesi tavsiye edilen üç internet sitesi' arasında gösterildi. Fizy' nin ses kalitesinin düşük olması bir dezavantajıdır.
Müzik

En stabil sitelerden biri, Türkçe içerik fazla geniş değil yabancı içeriği çok daha iyi. Fransa merkezlidir. Sitedeki şarkıların sadece 30 saniyesini dinleyebiliyorsunuz. Şarkıların tamamına ulaşmak için üye olmanız gerekiyor.
Müzik

İstediğiniz şarkıları bulabildiğiniz gibi çalma listeleri de hazırlayabiliyorsunuz. Hızlı yüklenen güzel bir arayüzü vardır. İngilizce içeriği çok iyidir. Türkçe içerik bir zayıf.

Müzik

En iyi yanı şarkıları dinlerken kesinti yaşamıyorsunuz. Şarkıları yüklemeden dinleyebiliyorsunuz. Yabancı bilgileri daha az. Bir de arkadaşlık bölümü bulunuyor.
Müzik

İsveç merkezli. 2006 yılından bu yana geliştirilmektedir.Davetiye ile üye alıyor. İngilizce içeriği çok iyi. Bilgisayarınızda seçtiğiniz bir bölümü kullanıyor, bu sayede çok dinlenilen müziklere indirmeden ulaşabiliyorsunuz. Bazı sanatçıları Türkiye' ye kısıtlaması dezavantajı.
Müzik

Arama özelliği olmadan 18 farklı müzik türünden yıllara göre seçim yapıp tempo( enerjik- pozitif- sakin) seçiminden sonra otomatik olarak gelen parçaları dinlemeye başlıyorsunuz. Yeni müzikleri keşfetmek isteyenler için bire bir.
Müzik

Amatör grupları ve bağımsız müzikleri seviyorsanız bu site tam size göre. Genelde rock üzerine parçalar yayınlayan bir site. Fazla maddi kaygısı bulunmayan grupların şarkılarını bulabilirsiniz.
  • last.fm
    Müzik

Facebook ile yarışan bir müzik sosyal ağ sitesiydi. Radyo yayını üzerine kurulu sistemiyle yeni gruplar ve müzikleri bulma şansınız bulunuyordu. Bu sayede amatör grupları tanırken, ünlü grupları da albümlerini tanıtabiliyorlardı.

Ancak siteye birçok ülkede yasak gelmesiyle ve facebook'un yeni özellikleriyle lastfm eski ilgisini kaybetmiştir.

Müzik

Çeşitli video paylaşım sayfalarından istediğiniz klibi ve sayfayı almanızı sağlıyor. Winamp benzeri bir playlist oluşturabildiğiniz gibi şarkıları mix leyebiliyorsunuz da.
Müzik

Almanca yayın yapan bir site. Üyeliğiniz sonucunda bazı parçaları indirmenize izin var. 2 milyonluk müzik arşivi bulunan sitede amatör ve profesyonel gruplara ulaşabiliyorsunuz.
Müzik

Ücretsiz olarak sağlam bir arşive sahip olabiliyorsunuz klasik müzik severler için. Daha fazlasını istiyorsanız site size makul fiyatlar karşılığında sizi özel üye yapabiliyor.
Nisan 2013

Fatih CakırogluCSS konu başlığını takip etmeye başladı.

CSS

CSS - Cascading Style Sheet

Nisan 2013

Fatih Cakıroglu bu yanıtı beğendi:

Psikoloji'de mortalite ne anlama gelir?

Belirli bir bölgede, belirli bir nüfus ve zaman süresiyle ilişkili olarak ölüm yüzdesini gösteren istatistik terimine mortalite denir. İnsan mortalitesinin ayırt edilebilecek üç temel nedeni vardır: Kazalara bağlı ölümler; toplumsal ve ekonomik durumlarla yakından ilişkili ve insanların yaşadığı çevresel koşullardan kaynaklanan ölümler; insanın varlığı için gerekli olan koşulların eksikliği sonucunda görülen ölümler. Bu üç neden, mortaliteye bağlı olarak insanlar arasındaki ilişkilerin belirli bir biçimde düzenlenmesini sağlar.
Nisan 2013

Fatih CakırogluBilgisayar konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilgisayar

Altbaşlıklara ayrılmış şekilde genel bilgisayar mevzuları.

Nisan 2013

Fatih CakırogluSite konu başlığını takip etmeye başladı.

Site

Web sitesi

Nisan 2013

Fatih CakırogluCem Başaranoğlu kişisini takip etmeye başladı

Cem Başaranoğlu, Software Engineer, @cbasaranoglu

mail : [email protected] blog : www.cbasaranoglu.com

Nisan 2013

Fatih Cakırogluİbrahim Aydın kişisini takip etmeye başladı

İbrahim Aydın, Bilgisayar Mühendisi, @noldor

... back to where it all began ...

Nisan 2013

Fatih CakırogluAbdurrahim Eke kişisini takip etmeye başladı

Abdurrahim Eke, Bilgisayar Mühendisi, @ekelog

Yazılım Mühendisi / opsgenie.com / ifountain.com , Ağ İzleme, Bilişim, Oyun Geliştirme, Eğitim, Psikoloji, Sosyoloji, Bilişsel Bilim

Nisan 2013

Fatih CakırogluRohat Kaya kişisini takip etmeye başladı

Rohat Kaya, Girişimci, @poison

Nisan 2013

Fatih CakırogluYasin Baran kişisini takip etmeye başladı

Yasin Baran, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @ysnbrn19

Nisan 2013

Fatih CakırogluNazif Berat kişisini takip etmeye başladı

Nazif Berat, Bilgisayar Mühendisi, @nazifberat

Nisan 2013

Fatih CakırogluHakan Arslan kişisini takip etmeye başladı

Hakan Arslan, Yazılım Mühendisi, @hakanarslan

Yeteneksiz yazılımcı, genelleme düşmanı, rokayı da sever hani! Talentless programmer, against the generalization, a lover of the arugula! :) http://hakanarslan.net

Nisan 2013

Fatih Cakıroglu  bu yazıyı beğendi:

Flash Bellekle Bilgisayara Kolayca Format Atmak

Merhaba arkadaşlar. Aramızda özellikle netbook gibi optik sürücüsü bulunmayan bilgisayarlar kullananlarımız format vakti geldiğinde DVD sürücünün olmamasından yakınıyor. DVD veya CD kullanmadan format atmanın imkânları var mı diye bir soru geçiriliyor akıllardan. Bilgisayar dünyası sınır tanımadığı için bu konuda da herhangi bir sınırımız yok, elbette var!

Öncelikle format atarken Bootable denen terimi öğrenelim. Elinizdeki bir işletim CD veya DVD’sini bilgisayarınıza mevcut işletim sistemi başlamadan taktığınızda karşınıza her zamanki alıştığınız ekran çıkmaz. Üç nokta şeklinde bir load-bar(yükleme çubuğu) çıkar. Bu, takılan CD’nin içindeki bilgilerin okunduğunu ve bilgisayarın bu CD üzerinden başlatılacağı anlamına gelmektedir. Bilgisayarın bunu otomatik algılaması da CD’nin içeriğinde Boot dosyasında bilgisayara komut vermesiyle sağlanır. Bu duruma Bootable denir. Normalde bilgisayarınızda CD veya DVD takılı olmadığında bilgisayar kendisini hard diskin içindeki işletim sistemiyle başlatır. Fakat siz CD veya DVD taktığınızda içinde Boot dosyası varsa bilgisayar kendini DVD veya CD’den başlatacaktır. Bizim yapacağımız da boot dosyasını bir flash bellekte oluşturmak ve bilgisayarımızı flash bellekteki işletim sistemi kurulumundan başlatmak.

Elimizdeki malzemeler: Normal bir işletim sistemi CD’si veya DVD’si, optik sürücüsü bulunan bir bilgisayar, bu sistemin boyutuna uygun flash bellek (8 GB işinizi görür) ve WinToFlash isimli program. Bu programı şuradan indirebilirsiniz: tamindir.com/wintoflash

1. Önce elimizdeki işletim sistemi CD/DVD’sini elimizdeki bilgisayara takıyoruz ve ardından boş flash belleğimizi takıyoruz.

2. WinToFlash programını açıyoruz ve Windows Kurulum Sihirbazı Transferine tıklıyoruz.

Format

3. Sonraki butonuna tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza Kaynak Klasör(Windows dosyaları yolu) ve Hedef Klasör(USB sürücü) seçenekleri çıkıyor. Kaynak klasörde taktığımız işletim sistemi CD-DVD’sini seçiyoruz. Hedef Klasöre de flash belleğimizi seçiyoruz.

Format

4. Sonraki butonuna tıkladığımızda sözleşmeyi kabul ediyoruz ve işletim sistemi bootable edilecek bir şekilde flash belleğimize aktarılmaya başlanıyor.

Format

5. Elimizdeki flashı netbookumuza taktığımızda bilgisayarımız flash bellek üzerinden başlatılıyor ve artık formatlamaya hazırız. :)
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3254 Kişi   564 Soru

Web Siteleri

3408 Kişi   268 Soru

Sinema

3257 Kişi   301 Soru

Bilgisayar

2636 Kişi   444 Soru

Site

338 Kişi   38 Soru

CSS

232 Kişi   37 Soru

Girişimcilik

3700 Kişi   363 Soru

Girişim

188 Kişi   113 Soru

İnternet

2629 Kişi   542 Soru

Kişisel Gelişim

2076 Kişi   155 Soru

Devlet

135 Kişi   78 Soru