Bilmek istediğin her şeye ulaş
Mart 2014

Fatih Osma bir yanıt verdi.

Bilgisayarımda "ProgramFileas" diye bir dosya var birde "ProgramFiles" diye bir dosya var ilk söylediğim dosyaya girince winlogoon.exe , deleter.exe diye dosyalar var. Taratınca virüs olarak tanımlanıyor ayrıca bilgisayarım kendi kendine dosya kopyalıyor ne yapabilirim?

Kolay... Öncelikle bu exeleri sil. Silinmiyorsa çalışıyor demektir, görev yöneticisinden bu uygulamayı sonlandır. kapatamadysan eğer Win+r yap ve msconfig yaz, başlangıçtan bu uygulamayı kaldır, pc'yi resetle. Sonra bu uygulamayı yeniden silmeye çalış. Ardından virüs C sürücüsündeyse oraya gir, yukarıdaki arama çubuğuna *.exe yaz. Bütün uygulamalar listelenir. Boyuta göre sıralat onu, virüs olan exe'ler zaten aynı boyda olacaktır(kolay bulabilmen için böyle bi yöntemi dene) . Virüsleri topluca silip kurtulabilirsin
Şubat 2014

Fatih Osma bir yanıt verdi.

Yazılımcıysanız internetten yeni bir programlama dili ya da teknoloji öğrenmek için (mobil uygulama, vs.) hangi sitelerden yararlandınız? Faydalı oldu mu? Böyle bir sitede olmasını istediğiniz bir özellik var mı?

Temel konuları aslında birçok siteden öğrenebiliyorsunuz. Asıl işin detaylarına inmeniz gerektiğinde ise işe yarar bilgiler hep yabancı sitelerde. Teknolojinin detaylarını genelde sorunlarla karşılaşıp çözerken öğrendim. Teknolojilerde konu odaklı anlatım yapan değil, soru-cevap tarzında yayın yapan ve projelerin paylaşıldığı platformlar daha faydalı oldu açıkçası.
Stackoverflow, codeproject, codeplex gibi...
Şubat 2014

Fatih Osma bir yanıt verdi.

Twitter'da silinmiş olan DM'leri geri getirebilme ihtimalim var mıdır? Ya da bana bu konuda yardımcı olabilecek kişi ve ya kişiler kimdir?

Her ne kadar silmiş olsanız da eminim ki twitter bu mesajları sunucularında saklıyordur. Mahkemelik bir durumunuz olduğunda mahkeme bunu talep ederse twitter bunları ortaya çıkarabilir, aksi halde sizin doğrudan bunlara erişme şansınız pek yok.
Şubat 2014

Fatih Osma bir yanıt verdi.

HTML 5 nedir? Ne işe yarar?

HTML5, HTML'in son versiyonudur. Html5 ile beraber bazı elementler kaldırıldı ve ihtiyaçlara uygun elementler geldi. Ör: canvas, video gibi... Eğer tarayıcın Html5'i destekliyorsa flash olmadan da videoları açabilirsin. Html5, canvas elementi sayesinde birçok gelişmiş oyunu tarayıcı üzerinden oynamayı mümkün kılıyor. Faydası saymakla bitmez.