Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ferhat Akdağ , 

Öğrenci

Öğrenci Ferhat Akdağ inploid.com'da 2 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 3 takipçisi var.

Ekim 2016

Ferhat Akdağ  yeni bir  soru  sordu.

Ekim 2016

Ferhat Akdağ  yeni bir  soru  sordu.

Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Ayı dünyaya çarptırmak için ne kadar enerji gerekirdi?

Bunun için çok büyük bir miktar enerji gerekmekle beraber hayal ettiğiniz kadar da büyük bir enerji gerekmeyebilir. Çünkü ay, -muhtemelen sonsuza kadar- yörüngede dönüp durmasını garantileyecek bir dengede. Eğer çok az daha hızla dönseydi yüzyıllar içinde yada hemen dünyanın yerçekiminden sıyrılıp uzaya fırlayıp giderdi... Eğer biraz daha yavaş olsaydı, dünyanın yerçekimi sonucunda yavaş yavaş (yada hızla) dünyaya yaklaşmaya başlardı ve en sonunda dünyayı ve kendisini yok edecek şekilde dünyaya çarpardı. Bir de şu var tabi ki. Dünya, ay ve diğer gezegenler her ne kadar taş gibi gözükselerde aslında kendilerini hareket ettiren devasa kuvvetler karşısında oldukça yumuşak cisimlerdir. Yani ayı durduracak kuvveti aya uygulamak, uçan yumurtaya tekme atmak gibi olabilir. Aya bu kadar büyük kuvveti bir anda uygulamak (mesela on binlerce atom bombası) ayın parçalanmasına sebep olabilir. Kaynak:quora.com/how-much-energy-would-it-take-...
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Ayı dünyaya çarptırmak için ne kadar enerji gerekirdi?

Ben olsam Ay'ı kendimize çekene kadar, kendimizi Ay'a ittirmek için bir sibop noktası açmak için olduğum yerden başlarım delmeye.. Hiç olmadı sıcak suya ulaşır bi'türk kahvesi köpürtürüm ")
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Türkiye'de en sevdiğiniz yazar kimdir?

Kuzey Taşdurmaz - Âşık Prens / Şair Yazar
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Meyve ve sebze arasındaki fark nedir? Herkes bir sürü şey söylüyor, sizin bildiğiniz doğru hangisi?

Şu link güzel açıklamışlar:blog.milliyet.com.tr/meyve-ve-sebze-ara...
Sebze kelimesi Farsça "sebz" (yeşil) kelimesinden gelir. Yani halk arasında sebzenin bitkinin renkli meyvesi değilde yaprak yada gövde gibi yeşil kısımlarını ifade ettiğini söyleyebiliriz. Kullanım açısından ana yemek olarak kullanılabilen bitki parçalarında sebze diyoruz. Meyve ise tatlı olarak kullanılabilen kısımlarıdır.
Botanik bilimine göre sebze meyve farkı ise bizim kafamızdakinden bayağı değişik. Botanikçiler bitkinin tohum içeren kısmına meyve der. Yani biz bezelyeyi sebze olarak görsek de o bir meyvedir. Domatesi sebze olarak görsek de biyolojide domates bir meyvedir.
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Balık yedikten sonra süt ürünü tüketmek insanı zehirler mi?

Ben çok defa içtim balıktan sonra ayran yada ton balığı yanında yoğurt yedim. Hiçbirşey olmadı ve zararı olacağına inanmıyorum. Diğer arkadaşlar da açıklamışlar. Bayat balıktan oluyormuş. Bayat balık yedikten sonra zehirlenmek için süt ürünü eklemeye zaten gerek yok.. .
Ekim 2016

Ferhat Akdağ Serkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Sosyalleşmek de teknoloji gibi beyni oyalayan, çeşitlendiren, besleyen bir aktivite. Daha önce sosyalleşme ile gerçekleşen kimyasal tepkimeler teknoloji ile de gerçekleşiyorsa arada bir fark olmamalı.

Tabii ki sosyolojik farkı var; o da henüz bu bakış açısının kabul görmemesidir. Yani bir insan bireyselleşiyor ve yalnızlaşıyor diye sosyalleşmiyor anlamına gelmemekte.

Şu an da bile bir soruya cevap vermemiz, başkasının bunu okuması ve yorumlaması bir sosyalleşmedir aynı zamanda yalnızlaşmadır.

Aslında sorunun cevabı her ikisi de olur.
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Adını hatırlayamadığımız filmleri nasıl bulabiliriz?

İsa'nın çarmıha gerilişini izleyen ve herhangi bir şey yapmayan köylüler lanetleniyor.
Her kötü olay olduğunda aynı yerde toplanıyorlar.
Son toplanıldığında da lanetliler içinden bir kadın oraya gitmek için yolda bir aile ile karşılaşır. O ailenin kızı ile arasında duygusal bir bağ oluşur ve kötü olayın seyir değiştirmesine sebep olur.

Bu filmi bilen var mı?

2009-2010 gibi izlemiştim cd olarak ama şimdi hatırlayamadım :(
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

İlk bilgisayar nasıl bulunmuştur ve işlevleri nelerdir?

Bilgisayar bir element olmadığı için aslında bulunmamıştır. Bilgisayar üretilmiştir. İlk elektrikli bilgisayarın adı Eniac'tır. Top ve füze hesaplamalarında kullanılıyordu. Yaklaşık olarak 4 yılda tamamlandı. 1945'te tamamlanmış olmasına rağmen, dünyaya 1947 yılında tanıtıldı.
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Akıl ile beyin ilişkisi nedir?

Beyin nöronların toplu olarak vasıfsızca durduğu yerdir. Akıl ise o nöronların birbirleri ile bağlantı şeklidir.
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Mimari ile ilgili en iyi bloglar hangileridir?

Mimari proje alanında freelance çalışanların ve iş verenlerin buluştuğu mimariproje.com adresini tavsiye edebilirim. Kurumsal üyeler için firma rehberi bölümü var (mimariproje.com/ofisler), blog kısmından mimari alanda gelişmeleri takip edebilirsiniz.
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Google'ın bilinen bilinmeyen toplam kaç servisi vardır?

Google'ın tüm servislerinin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. tr.wikipedia.org/wiki/Google_%C3%BCr%C3...
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Herkesin en az bir kere okunması gereken kitaplar hangileridir?

MONTAİGNE Denemeler Cervantes Don Kişot
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

Herkesin en az bir kere okunması gereken kitaplar hangileridir?

Martı ve Küçük Prens 😊
Ekim 2016

Ferhat Akdağ  bu yanıtı beğendi:

İnsanoğlu neden eşe ihtiyaç duyar? Hayatında biri olmayan evliliği tercih etmeyen kişiler için düşünceleriniz nelerdir? Mutlaka herkes evlenmeli mi?

İnsan eşe ihtiyaç duyduğu için evlenmemeli, her gün görmek istediği ve çok fazla zaman geçirmek istediği kişinin resmi ve kültürel olarak eşi olması gerekmektedir. Eş ile sürekli beraberliğin adıdır evlilik. Ülkemizde evlilik hep karşı cinsler arasında oluyor ama bu dünyada bu şekilde değil, hem cinslerde evlenebilir. Evlilik devlete ben bu kişiyi seviyorum demektir. Bence herkes mutlaka evlenmeli mi? Doğru eşi bulduğuna eminse, asla ertelememeli, kendimden biliyorum. Evlilik çok eğlenceli bir şey.. :)
Ekim 2016

Ferhat Akdağ   bu yazıyı beğendi:

DENİZ SUYU FİLTRASYONU İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇÖZÜM: THE PİPE

7740

Dünya üzerindeki tatlı su rezervleri ve bu rezervlere olan erişim imkanı azaldıkça, bilim insanları bir başka alandan temiz ve içilebilir su elde etmenin yollarını araştırmaya yöneliyor. Zorlu, meşakkatli, masraflı ve teknik yönden son derece titiz bir proses gerektiren deniz suyundan tatlı filtrasyonu konusunda Amerika’lı bilim insanlarının yeni bir fikri var: The Pipe.

Kanada merkezli olan Abdolaziz Khalili and Associates tarafından tasarlanan ve geliştirilen The Pipe’in üretim amaçları arasında doğadan elde ettiği kaynakları kullanarak enerji eldesi ve temiz su ihtiyacını karşılamak var. Khalili Engineers tarafından tasarlanan ürün, yıllık 10.000 MWh’a kadar enerjinin yanı sıra 1.5 Milyar galon yani 4.5 Milyar litre kadar da tuzlu sudan temiz, içilebilir ve kullanıma hazır su üretebilecek.

7740

Denizden şebekeye tatlu su

Şebeke suyunda kullanılabilecek uygunlukta suyu orta büyüklükteki bir şehir için sağlayabilecek olan The Pipe, aynı zamanda üzerinde bulunan güneş panelleri ile güneşten enerji elde ederek ihtiyaç alanlarına yönlendirebilecek. Sürdürülebilir bir enerji üretimini benimseyen tasarımda, temel ihtiyaç alanlarının başında elektromanyetik filtrasyon üniteleri geliyor. Güneş enerjisinin öncelikli olarak bu sistemlere enerji vermesi, sistemin kendi kendine yetebilen bir yapı olacağı anlamına geliyor.

he Pipe’in tasarımı da oldukça futuristik ve aynı zamanda minimal. Uzun ince bir boruyu andıran ve devasa bir uzay gemisi gibi görünen tasarımın üzerinde güneşten gelen enerjiyi ihtiyaca uygun şekilde çevirecek olan paneller bulunuyor uygun şekilde verilmiş olan eğim, platformun açık denizlerde dahi şiddetli rüzgarlara karşı direncini arttırıyor.
Modern ve teknolojik altyapısı ile denizden su sağlayan ve enerji depolayan The Pipe’ın tüm yetenekleri bunlar değil. Konseptin üzerine entegre edilen yaşam alanları, yapının aynı zamanda temiz hava almak isteyen şehir sakinlerine dingin bir dinlenme ortamı olmasını sağlayacak ve dört tarafından okyanus manzarasını sunacak.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3233 Kişi   564 Soru

.NET

1506 Kişi   87 Soru

Buluşma

977 Kişi   10 Soru

Web Siteleri

3383 Kişi   267 Soru

Müzik

2974 Kişi   473 Soru

Sinema

3248 Kişi   301 Soru

Kişisel Gelişim

2068 Kişi   155 Soru

Hastalıklar

432 Kişi   276 Soru

İnsan Davranışları

3834 Kişi   962 Soru

İş Hayatı

2452 Kişi   325 Soru

Fotoğrafçılık

1945 Kişi   167 Soru

Girişimcilik

3689 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3674 Kişi   280 Soru

Kitaplar

3131 Kişi   269 Soru

Teknoloji

2000 Kişi   586 Soru

Psikoloji

2906 Kişi   967 Soru

İnsan İlişkileri

1043 Kişi   129 Soru

Sağlık

1129 Kişi   1192 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2197 Kişi   590 Soru

Filmler

3381 Kişi   192 Soru

Yarışma (Televizyon)

890 Kişi   23 Soru

3D Studio Max

583 Kişi   12 Soru

Donanım

525 Kişi   96 Soru

Yabancı Diziler

497 Kişi   64 Soru

Yabancı Filmler

938 Kişi   115 Soru

Kişisellik

271 Kişi   27 Soru

Hastaneler

113 Kişi   28 Soru

Alışveriş

385 Kişi   113 Soru

Bankacılık

156 Kişi   81 Soru

Bağlantı

183 Kişi   10 Soru