Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ferhat Alp, 

Avukat

Avukat Ferhat Alp inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ağustos 2014

Ferhat Alp bir yanıt verdi.

Apartmanda yapılan bütün tadilatlara, masrafların hepsine kat maliki katılmak zorunda mıdır?

Apartman ve site yönetimlerinin genel kurul toplantılarında yapılması gereken yenilik / tadilat vb turde ki projeleri kat maliklerinin oyları ile kabul veya red oyların oranına gore sonuclar karar defterine yazılır. Ve site / apartman yönetimi bir sonraki genel kurula kadar alınan bu kararlarda belirtilen projeleri icin doğan masrafları kat maliklerinden tahsil ederek sonuçlandırır. Kat maliklerinin çoğunluğu ile alınmış bu kararlar sonunda doğacak masraflara tum katmalikleri katlanmak zorundadır. Aksi takdirde site yönetimi cebri icraya başvurarak temerrude düşen kat malikine karsi yasal takip ile tahsil yoluna gider. Genel kurulda alinmamis fakat site veya apartman icin zorunlu masraf gerektiren idari yaptırımlar, beklenmedik tadilat problemleri gibi olaylarda site yönetimi kat maliklerinden payları oranda yapılan masrafı talep edebilir. Yapılan masrafın zaruri olmadıgını düşünen kat Maliki , site veya apartman yönetimini hasım göstererek dava yoluna gidebilir.
Ağustos 2014

Ferhat Alp bu yanıtı beğendi:

Toplumumuzda 'avukat' denilince oluşan yalancı algısı sizce gerçekten doğru mu? Doğru ise bu ön yargının sebebi nedir?

Hukuk; bilgi birikimi, tez koyma, tezi savunma, usul bilme, yorum yapmanın yanısıra bir strateji oyunudur.

İlk olarak şunu söylemek gerekir ki; yalancı, yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş olandır. Bir iki kere ya da seyrek olarak yalan söyleyen kişi 'yalancı' değildir.

Bunu sadece avukatlar açısından düşünmeyin. Günlük hayatta mühendis, doktor, imam, işçi vs. çeşitli mesleklerden kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı birçok kişinin yalan söylediğine şahit olmuşsunuzdur. İşlerini yaparken ya da iş hayatları dışında...

Kimi yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiştir ve bu tip kişilere yalancı diyebilirsiniz.

İkincisi ise, hukukla meşgul kişiler arasında, bu sıfatın avukatların üzerine yapışıp kalmış olması. Neden savcıların yalan söyleyebileceği ya da yalancı olabilecekleri düşünülmüyor?

Üçüncüsü, müvekkil avukatına yalan beyanda bulunup, avukatı yanlış yönlendiremez mi?

Her meslek grubunda olabileceği gibi, avukatlar içerisinde de yalan söyleyenler ya da yalancılar olabilir.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.